18.08.2022

"PAN KARP NA BIESZCZADZKIM SZLAKU"

W Cisnej i okolicach, w dniach 4-8.08.br., miała miejsce oryginalna karpiowa kampania promocyjna. Ekipa Pana Karpia na szlakach zetknęła się z turystami pieszymi, kolarzami, a poza tym z rzeszą miłośników Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Majdanie. Na stacji kolejki codziennie przygotowywana była degustacja w postaci 500-700 porcji faworków z karpia. Wielokrotnie byliśmy świadkami "nawrócenia" na karpia przez osoby, które dotychczas karpia po prostu nie jadły. Po faworki podchodziły całe rodziny, co jest szczególnie cenne w myśl powiedzenia: "Czego się Jaś nie nauczy...". Jednocześnie dla dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji. Odbywały się konkursy wiedzy o karpiu, gdzie można było wygrać książeczki pt "Z patelnią dookoła świata", było też malowanie figury karpia, a poza tym wszyscy otrzymywali ulotki, a dzieci chorągiewki i baloniki. Wszystko na wesoło, rodzinnie i smacznie. Poza tym drużyna Pana Karpia rozegrała z miejscowymi piłkarzami zacięty mecz piłki nożnej. Przegrana 5:6 ujmy nie przynosi, szczególnie , że emocji nie brakowało, a gorący doping naszych kibiców pozostawił wspomnienia na bardzo długo.

Szczególnie serdecznie dziekujemy, za życzliwe przyjęcie, Pani Wójt Gminy Cisna - Renacie Szczepańskiej i Panu Prezesowi Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej - Mariuszowi Wermińskiemu.

Akcja została sfinansowana przez Fundusz Promocji Ryb, a nagłośniona przez internetowe ogólnopolskie "Radio 357", gdzie cały sierpień jesteśmy mecenasem turystycznej audycji pt. "Miejscownik" (poniedziałek-czwartek godzina 12.00-13.00). Zapraszamy do odsłuchania rozmowy o karpiu, która odbyła się w Radio 357 w dniu 29.07.br.