Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/virtualki/76511/forumrybacy2011/phpBB3/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/virtualki/76511/forumrybacy2011/phpBB3/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
Giełda Rybacka • Wyślij odpowiedź

Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Wyślij odpowiedź


To pytanie identyfikuje i blokuje działania spambotów.

BBCode włączony
[img] włączone
[flash] wyłączony
[url] włączony
Uśmieszki wyłączone
Przegląd tematu
   

Pełny widok Przegląd tematu: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez LGR » Sob Lip 06, 2013 3:08 pm

Ja widziałem osoby z zarządów ZPRyb i PTRyb, ale nie było Prezesów, a Z.Szczepański z TPR był obecny, ale w innej roli, jednego z wykładowców.

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez prezes nr 1 » Czw Lip 04, 2013 9:23 pm

Nie wiem, bo nie byłem. Ale mam wrażenie, że Ty wiesz, więc po co pytasz?

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez Oczekiwanie Prezesów » Czw Lip 04, 2013 5:51 pm

prezes nr 1 napisał(a):Do mnie osobiście dzwoniono i zapraszano.

To super, ze jesteś dobrze poinformowany. Napisz w takim razie kto z tych zaproszonych prezesów był na SGGW?

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez prezes nr 1 » Czw Lip 04, 2013 12:50 pm

Do mnie osobiście dzwoniono i zapraszano.

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez Oczekiwanie Prezesów » Czw Lip 04, 2013 11:41 am

Podobno na konferencji promującej Strategię Karp 2020 na SGGW nie było prezesów organizacji rybackich . Czy ktoś wie, czy byli zaproszeni?

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez Karp 2020 » Czw Cze 13, 2013 2:09 pm

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez Čech » Czw Cze 13, 2013 12:20 pm

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez Czech » Czw Cze 13, 2013 7:18 am

Pszczelarz napisał(a):W programie też nie ma ani słowa o miodzie, cholerka, znów bedzie deszczowe lato i niemiodny sezon, by to truteń zdechł!

My Czesi do miodku dokładamy i truteń nie zdechnie. Przywieziemy wam troszkę swojego miodku i cena będzie fajna 6,5-7 zł.
Jak sezon niemiodny to trzeba iść na ryby w deszczu lepiej podobno biorą.
Ahoj!

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez Pszczelarz » Śro Cze 12, 2013 10:34 pm

W programie też nie ma ani słowa o miodzie, cholerka, znów bedzie deszczowe lato i niemiodny sezon, by to truteń zdechł!

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez Mis » Śro Cze 12, 2013 6:07 pm

W programie ani słowa o PO Ryby 2014-20. Na stronie Minrol też. Tradycyjnie będą 2 lata spóźnienia?

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez Strateg » Wto Cze 11, 2013 5:08 pm

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez gość » Sob Gru 10, 2011 11:50 am

Czy jest już napisana strategia rozwoju na lata 1014-2020, jeśli tak to gdzie ja zdobyć?

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez Ekolog » Pią Gru 09, 2011 12:12 pm

http://ec.europa.eu/polska/news/111202_ ... yby_pl.htm

Nowy Europejski Fundusz Morski i Rybacki

02/12/2011 17:07:26

Komisja Europejska zaproponowała nowy fundusz na rzecz unijnej polityki morskiej i rybołówstwa na lata 2014-2020: Europejski Fundusz Morski i Rybacki (EFMR). Fundusz ma pomóc osiągnąć ambitne cele reformy wspólnej polityki rybołówstwa, wesprzeć rybaków w przechodzeniu na zrównoważone rybołówstwo, a społeczności nadbrzeżne – w dywersyfikacji działalności gospodarczej.


Fundusz będzie dofinansowywał projekty przyczyniające się do tworzenia nowych miejsc pracy oraz podnoszenia jakości życia społeczności nadbrzeżnych w Europie. Ograniczenie biurokracji ma ułatwić beneficjentom dostęp do finansowania.

- Ten nowy fundusz spowoduje wzrost gospodarczy i stworzy miejsca pracy w sektorze. Nie będziemy już finansować budowy dużych statków. Z tej budżetowej ekologizacji wspólnej polityki rybołówstwa skorzysta rybołówstwo łodziowe i akwakultura – powiedziała Maria Damanaki, komisarz ds. gospodarki morskiej i rybołówstwa.

Nowy instrument zastąpi Europejski Fundusz Rybacki (EFR) oraz szereg innych instrumentów. W latach 2014-2020 budżet funduszu ma wynieść 6,5 mld euro.

Informacje ogólne

Wzmocnienie środowiskowych, ekonomicznych i społecznych aspektów reformy wspólnej polityki rybołówstwa

EMFF będzie jednym z podstawowych instrumentów reformy wspólnej polityki rybołówstwa, którą Komisja zaproponowała w lipcu. Realizowanie polityki zrównoważonego rozwoju wymaga radykalnych zmian w sposobie połowów – dlatego fundusz stworzy system zachęt dla rybaków, tak aby połowy były mniej szkodliwe dla ekosystemów morskich i aby zatrzymana została nadmierna eksploatacja i spadek zasobów rybnych.

Zmniejszenie natężenia połowów i zapewnienie odpowiedniego czasu na odtworzenie zasobów rybnych sprawi, że społeczności zależne od rybołówstwa będą musiały znaleźć alternatywne źródła dochodu. EFMR pomoże im znaleźć innowacyjne sposoby na dywersyfikację i zwiększenie wartości połowów.

Jednak EFMR nie tylko ma pomóc w przechodzeniu na zrównoważone rybołówstwo i osiąganiu dobrych wyników gospodarczych. Ma on również pomóc w realizacji agendy społecznej Komisji. Współmałżonkowie często odgrywają zasadniczą rolę w rodzinnej działalności połowowej. Obecnie będą oni mogli uzyskać wsparcie w postaci środków na szkolenia lub pomocy w rozpoczynaniu innej działalności gospodarczej związanej z połowami. Organizacje producentów będą otrzymywać pomoc w zakresie planowania produkcji, tak aby zaspokoić popyt na rynku i jednocześnie spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających konsumentów.

Inteligentne i ekologiczne rybołówstwo

Chociaż od lat 90-tych XX wieku na złomowanie przeznaczono 1,7 mld euro, flota UE nadal cierpi z powodu nadwyżki zdolności produkcyjnych. Dzieje się tak, ponieważ wycofywanie statków rybackich z eksploatacji zostało zrównoważone przez modernizację technologiczną pozostałej floty. W związku z tym środki finansowe nie będą już przeznaczane na złomowanie, lecz na działania gospodarczo i społecznie efektywne, takie jak np. dywersyfikacja. Wspieranie inicjatyw oddolnych przyniosło doskonałe wyniki w obszarach związanych z rybołówstwem, takich jak przetwórstwo, gastronomia czy turystyka. EFMR wzmocni tego rodzaju działania innowacyjne na szczeblu obywatelskim. Rybołówstwo przybrzeżne na niewielką skalę pozostaje trzonem gospodarki wielu przybrzeżnych społeczności, dlatego wsparcie w tym zakresie zostanie zwiększone.

Nowy fundusz będzie również wspierał innowacyjne projekty (np. zastąpienie sieci rybackich bardziej selektywnymi narzędziami w celu ograniczenia odrzutów) oraz rozwój nowych technologii, które mogłyby prowadzić do obniżenia negatywnego wpływu działalności połowowej i hodowli ryb na środowisko.

Inteligentna i ekologiczna akwakultura

Hodowla ryb w znacznym stopniu może przyczynić się do ograniczenia naszego uzależnienia od importu. Zapewnia wysokiej jakości miejsca pracy na obszarach wiejskich, a konsumentom dostarcza zdrową żywność. Fundusz będzie dążyć do rozwijania tego sektora w sposób zrównoważony poprzez wynagradzanie innowacji i promowanie nowych kategorii akwakultury, np. nieżywnościowych produktów akwakultury.

Współpraca naukowców i rybaków

Dokładne dane na temat stanu zasobów rybnych i środowiska morskiego mają zasadnicze znaczenie dla reformy wspólnej polityki rybołówstwa. Dlatego EFMR przeznaczy odpowiednie środki na gromadzenie danych, ich monitorowanie oraz kontrolę. Rybacy i naukowcy zajmujący się nauką o morzu nie powinni funkcjonować w dwóch odrębnych światach: EFMR będzie zachęcać ich do współpracy i wspólnego znajdowania sposobów wykorzystywania naturalnych zasobów w sposób zrównoważony.

Jeden fundusz na rzecz rybołówstwa i zintegrowanej polityki morskiej

Zintegrowana polityka morska przyjęta przez UE w 2007 r. łączy sektory morskie, które w przeszłości były zarządzane oddzielnie. W ramach EFMR będą wspierane projekty m.in. w zakresie planowania przestrzennego obszarów morskich, zintegrowanego nadzoru morskiego i wiedzy o morzu. Integracja w tych obszarach może pomóc uniknąć powielania działań i obniżyć koszty poprzez zacieśnienie współpracy i poprawę koordynacji między sektorami. Włączenie polityki morskiej do EFMR zapewni większą spójność oraz synergię między tymi dwoma obszarami polityki.

Uproszczenie przepisów

Zasady regulujące EFMR zostaną zharmonizowane z zasadami mającymi zastosowanie do innych funduszy UE. Ułatwi to życie zarówno beneficjentom, jak i władzom krajowym. EFMR stanie się częścią nowych wspólnych ram strategicznych, które zapewnią spójne działanie wszystkich obecnie istniejących funduszy UE i pozwolą uniknąć powielania i pokrywania się działań.

Jak działa fundusz

Celem nowego funduszu będzie współfinansowanie projektów wraz z państwami członkowskimi. Całkowita kwota przyznanych środków będzie zależeć od wielkości sektora rybołówstwa w danym kraju. Zastosowanie będą miały zasady zarządzania dzielonego między Komisję i państwa członkowskie. Każde państwo członkowskie opracowuje program operacyjny na dany okres, określając w jaki sposób zamierza wydać przydzielone mu pieniądze. Po zatwierdzeniu programu przez Komisję państwo członkowskie zadecyduje, które projekty otrzymają finansowanie. Państwa członkowskie i Komisja będą odpowiedzialne za selekcję projektów oraz monitorowanie ich realizacji.

Więcej informacji:

MEMO/11/863

Reforma wspólnej polityki rybołówstwa:

http://ec.europa.eu/fisheries/reform/index_pl.htm

Materiały audiowizualne przedstawiające przykłady finansowanych projektów: http://www.tvlink.org/

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez Stawiarz » Nie Mar 20, 2011 4:14 pm

Witam, oczywiście kandydat, którego mam na mysli jest "pozapartyjny" , raczej można go kojarzyć z kręgami naukowo-administracyjnymi, a przy tym rybak. Co co głosu Yorka, to fundusz na stworzenie takiej strategii byłby bardzo pomocny, tylko jaki klucz zdobycia tych środków? A co do kancelarii, to potrzebna tu jest wiedza bardzo specjalistyczna, więc obawiam się, że sama kancelaria nie dałaby rady napisać coś takiego. Zresztą mój pomysł jest taki, żeby wybrać koordynatora, który będzie zbierał pomysły ze srodowiska i próbował to łączyc w logiczną całość.

Re: Czy potrzebujemy strategii na lata 2014-2020?

Post przez york » Nie Mar 20, 2011 3:00 pm

Może się zrzucić i wynająć kancelarię która opracuje strategię.

Góra

cron