Międzynarodowa Karpiówka

Moderator: ekspert_PK

Międzynarodowa Karpiówka

Postprzez Karol2 » Sob Wrz 17, 2011 7:28 am

Nie byłem w Kazimierzu, co tam się działo ważnego dla branży?
Karol2
 

Re: Międzynarodowa Karpiówka

Postprzez Swat » Sob Wrz 17, 2011 11:20 pm

Mnie najbardziej podobało się, że mogłem poznać innych karpiarzy z Europy, którzy też mają problemy i mówili o ich rozwiązywaniu. To spotkanie poszerzyło moje horyzonty napewno.
Swat
 

Re: Międzynarodowa Karpiówka

Postprzez gumiś » Nie Wrz 18, 2011 9:58 am

Na mnie największe wrażenie zrobili nasi niemieccy koledzy - widać, że ich doświadczenie w walce o swoje interesy w unijnym bałaganie jest większe od innych obecnych na konferencji. Oni dokładnie wiedzą, z kim i jak rozmawiać. Na etapie w którym się znaleźliśmy widzą wielką potrzebę współdziałania z rybakami z innych krajów i zapraszają do współpracy. Podczas swojego bardzo ciekawego wykładu przedstawili zidentyfikowane mechanizmy podejmowania decyzji w unii oraz zarys możliwych działań ze strony rybaków. Podali nam nawet nazwiska Polskich europosłów czy urzędników unijnych do których powinniśmy się zwrócić.
Widać dokładnie że w nowej perspektywie 2014-20 Niemcy idą w kierunku rozwiącań środowiskowych na stawach finansowanych z unijnej kasy. Oni nie zastanawiają się tak jak my czy rekompensaty w przyszłym rozdaniu są możliwe tylko już dziś działają w kierunku ich utrzymania. Na tym tle podobała mi się również wypowiedź Polskiego rybaka - szefa gospodarstwa Przyborów który najwyraźniej dobrze zrozumiał potrzebę działania w tym kierunku także i u nas. Myślę, że podczas wyborów nowych władz PTRybu powinniśmy wźąć to pod uwagę.

Przedstawiciele naszego ministerstwa zaprezentowali nam koncert życzeń w codrugim zdaniu nadmieniając, że wszystko jest niepewne i może się zmienić. O wszystkim decyduje unia i mamy tak naprawdę niewielki wpływ na to co się wydaży.

Pytanie którym zakończył się wykład zaprezentowany przez firmę Aller: " czy musimy być skazani na wieczne rekompensaty?" uzmysłowiło mi, że istnieją potężne siły w Polsce które rybactwo widzą tylko przez pryzmat zysku/kapitału i morderczej konkurencji.
gumiś
 

Re: Międzynarodowa Karpiówka

Postprzez Karpol2 » Pon Wrz 19, 2011 8:12 am

A co ustalono w sprawie kormoranów i KHV?
Karpol2
 

Re: Międzynarodowa Karpiówka

Postprzez Gość » Pon Wrz 19, 2011 8:59 am

Karpol2 napisał(a):A co ustalono w sprawie kormoranów i KHV?

Właśnie ja też czekam na relację?
Gość
 

Re: Międzynarodowa Karpiówka

Postprzez Stary » Pon Wrz 19, 2011 10:53 pm

Konferencja zakończyła się podjęciem rezolucji w sprawie przyszłego rybackiego programu finansowego UE - konieczności wygospodarowania osobnej osi priorytetowej dla rybactwa śródlądowego, a nie tak jak jest obecnie razem z przetwórstwem...
Stary
 

Re: Międzynarodowa Karpiówka

Postprzez Admini » Czw Wrz 22, 2011 8:21 am

Mamy w temacie nowy felieton na www.pankarprybacy.pl
Admini
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości

cron