LGR-y.... i co dalej ?

Moderator: ekspert_PK

LGR-y.... i co dalej ?

Postprzez kucharek6 » Wto Kwi 12, 2011 9:03 am

Telefony się urywają. Pracownicy LGR-u oraz urzędnicy mojej gminy dzwonią z prośbą o przyjście na zebranie.
Mają problemy z uzyskaniem kworum, aby wprowadzić potrzebne zmiany w statucie. Bez tego LGR się rozpadnie.
Uzyskałem informację, że wstępnie ok. 60 % przyznanej kwoty przydzielono gminom i powiatowi.
Reszta została przydzielona po równo dla przedsiębiorców w danej gminie.
Co ciekawe dla wszystkich przedsiębiorców, nie tylko dla podmiotów rybackich i tych co są w grupie.
Dla wszystkich chętnych z poza grupy ( hotelarzy, sklepikarzy itp. )
Tak nieformalnie dowiedziałem się, że wszystko jest już wstępnie rozdzielone.
Teraz moja i kolegów rybaków obecność jest niezbędna, aby te pieniądze rozdysponować.
Ja mam to w nosie, pieniędzy dla mnie tam nie ma.
Jakie jest wasze rybaków doświadczenie z tymi grupami ?
Pozdrawiam
kucharek6
 

Re: LGR-y.... i co dalej ?

Postprzez PAN KARP » Wto Kwi 12, 2011 10:29 am

Witam, masz typowe problemy rybaka, który jest w LGR, gdzie założyli ją samorządowcy. W takich grupach rybacy cierpią zwykle na brak informacji, a w takich przypadkach powstają mity. Znam LGR, gdzie rybacy rozdają karty, co nie oznacza, że realizacja umów LGR z MRiRW i współpraca z Urzędami Marszałkowskimi na tym etapiewyglada różowo , bo póki co, więcej jest niewiadomych, niż wiadomych. Na razie wyjaśnię Ci parę kwestii podstawowych:
1. Podział środków zgodnie z przepisami powinien wygladac w taki sposób:
a) samorządy - do 35 %
b) LGR na działalność - do 10 %, na fundusz współpracy pomiędzy LGR - do 5 %
c) podmioty społeczne i gospodarcze pozostałą kwotę (wśród nich rybacy) - nie mniej niz 50 %
2. W każdej LGR jest strategia, gdzie są kryteria wyboru projektów - w wielu, które znam, preferowane są projekty rybackie - rybak składająacy projekt dostaje dodatkowe punkty.
3. W każdej LGR istnieje ciało, zwane Komitetem (chociaż jedna znajima nazwa w tej nowomowie unijnej hahaha), które te projekty wybiera, opiniuje, selekcjonuje i tu znowu dobra informacja - w komitecie każdej LGR obligatoryjnie jest większość rybaków!
4. Najważniejsza rzecz, czy rybak może coś zyskać składając projekt np. dla wsparcia swojej produkcji - to się w tej chwili rozstrzyga w nowelizowanym rozporządzeniu, ale wielu rybaków liczy, że coś się uda uszczknąć. Ja tez jestem zdania, że można będzie skorzystać, ale trzeba mieć sporo wiedzy i informacji.
5. Możesz liczyć na informacje tu, a gdybys chciał bardziej szczegółowe poza forum, to służę swoim adresem i telefonem: zbigniew.szczepanski@pankarp.pl i 501046324
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: LGR-y.... i co dalej ?

Postprzez MałgorzataW. » Czw Wrz 22, 2011 8:59 pm

Szanowni Panowie!

Oprócz programów z Lokalnej Grupy Rybackiej, możecie skorzystać z dotacji z Programów Rozwoju Polski Wschodniej.

Osoby zainteresowane napisaniem wniosku aplikacyjnego przez doświadczoną osobę,
mogą kontaktować się za pomocą poczty: euro_mag@interia.pl lub pod nr tel.: 728-485-117.

Pozdrawiam Małgorzata W.!
MałgorzataW.
 
Posty: 6
Rejestracja: Pią Wrz 16, 2011 10:12 am

Re: LGR-y.... i co dalej ?

Postprzez loka » Pią Wrz 23, 2011 6:55 am

Małgorzato, proszę napisz jaka jest wysokość procentowa wsparcia na inwestycję z działania które nam proponujesz?
loka
 

Re: LGR-y.... i co dalej ?

Postprzez r » Pią Wrz 23, 2011 3:28 pm

Proszę wszystkich piszących w tym poście , by swe wypowiedzi opierali na faktach , anie gdybaniu , ponieważ rodzą się mity , które nie mają najmniejszego uzasadnienia w rzeczywistości . Pozdrawiam.
r
 

Re: LGR-y.... i co dalej ?

Postprzez loka » Pią Wrz 23, 2011 4:51 pm

r rozmiń swoją myśl bo nic nie kumam z Twojego wpisu
loka
 

Re: LGR-y.... i co dalej ?

Postprzez r » Pią Wrz 23, 2011 9:52 pm

PAN KARP napisał(a):Witam, masz typowe problemy rybaka, który jest w LGR, gdzie założyli ją samorządowcy. W takich grupach rybacy cierpią zwykle na brak informacji, a w takich przypadkach powstają mity. Znam LGR, gdzie rybacy rozdają karty, co nie oznacza, że realizacja umów LGR z MRiRW i współpraca z Urzędami Marszałkowskimi na tym etapiewyglada różowo , bo póki co, więcej jest niewiadomych, niż wiadomych. Na razie wyjaśnię Ci parę kwestii podstawowych:
1. Podział środków zgodnie z przepisami powinien wygladac w taki sposób:
a) samorządy - do 35 %
b) LGR na działalność - do 10 %, na fundusz współpracy pomiędzy LGR - do 5 %
c) podmioty społeczne i gospodarcze pozostałą kwotę (wśród nich rybacy) - nie mniej niz 50 %
2. W każdej LGR jest strategia, gdzie są kryteria wyboru projektów - w wielu, które znam, preferowane są projekty rybackie - rybak składająacy projekt dostaje dodatkowe punkty.
3. W każdej LGR istnieje ciało, zwane Komitetem (chociaż jedna znajima nazwa w tej nowomowie unijnej hahaha), które te projekty wybiera, opiniuje, selekcjonuje i tu znowu dobra informacja - w komitecie każdej LGR obligatoryjnie jest większość rybaków!
4. Najważniejsza rzecz, czy rybak może coś zyskać składając projekt np. dla wsparcia swojej produkcji - to się w tej chwili rozstrzyga w nowelizowanym rozporządzeniu, ale wielu rybaków liczy, że coś się uda uszczknąć. Ja tez jestem zdania, że można będzie skorzystać, ale trzeba mieć sporo wiedzy i informacji.
5. Możesz liczyć na informacje tu, a gdybys chciał bardziej szczegółowe poza forum, to służę swoim adresem i telefonem: zbigniew.szczepanski@pankarp.pl i 501046324

Właśnie TRZEBA MIEĆ SPORO WIEDZY I INFORMACJI. Pozdrawiam
r
 

Re: LGR-y.... i co dalej ?

Postprzez r » Pią Wrz 23, 2011 10:00 pm

loka napisał(a):r rozmiń swoją myśl bo nic nie kumam z Twojego wpisu

Po prostu każdy LGR to spore pieniądze dla rybaków . I wiem to ponieważ jestem w jednym z takich LGR-ów od samego początku.
r
 

Re: LGR-y.... i co dalej ?

Postprzez loka » Sob Wrz 24, 2011 8:06 am

r - drogi kolego - teraz właśnie jest początek. Rybacy nie wiedzą, biura LGR niewiedzą, nawet ministerstwo nie wie... a Ty wiesz. No to może uchyl rąbka tajemnicy. Bo zagatkami to wielu pisać umie. Niektórzy nawet nazywają takie działania zaśmiecaniem forów.
loka
 

Re: LGR-y.... i co dalej ?

Postprzez MałgorzataW. » Nie Wrz 25, 2011 9:51 pm

Szanowni Państwo niektóre LGR, będą ogłaszać konkursy w listopadzie na nabory od stycznia i lutego. Niektórym zostaną pieniądze, bo beneficjent rezygnuje. Jeśli komuś trudno w to uwierzyć, to tak się też zdarza. Miałam takiego klienta, który musiał zrezygnować z umowy realizacji inwestycji z przyczyn zdrowotnych.

Pozdrawia osoba pisząca wnioski!
MałgorzataW.
MałgorzataW.
 
Posty: 6
Rejestracja: Pią Wrz 16, 2011 10:12 am

Re: LGR-y.... i co dalej ?

Postprzez MałgorzataW. » Nie Wrz 25, 2011 9:53 pm

Zatem w Lokalnych Grupach Rybackich konkursy zapewne już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Życzę powodzenia!
MałgorzataW.
MałgorzataW.
 
Posty: 6
Rejestracja: Pią Wrz 16, 2011 10:12 am

Re: LGR-y.... i co dalej ?

Postprzez LGrowiec » Nie Wrz 25, 2011 10:31 pm

polecam www.swietokrzyskikarp.pl na temat konkursów, które już sie odbywają
LGrowiec
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

cron