transport ryb na sucho

Moderator: ekspert_PK

transport ryb na sucho

Postprzez gosc2 » Pon Gru 19, 2011 11:44 am

Witam - jak w temacie - czy jest obecnie jakiś przepis zabraniający przewozu ryb ( karpi ) na sucho ( czyli w skrzynkach bez wody).
chodzi mi o przewóz karpi na linii - magazyn hodowcy -> stoisko detaliczne . Czy w przy tej całej nagonce nie mającej nic wspólnego z faktyczną troską o dobro ryb można się spodziewać jakiś kontroli dotyczących transportu karpi ??
gosc2
 

Re: transport ryb na sucho

Postprzez PAN KARP » Pon Gru 19, 2011 11:33 pm

Do końca roku obowiązują przepisy, kóre nie określają konieczności przewozu i przetrzymywania ryb w wodzie. Jest tylko enigmatyczny przepis, kóry mówi o zakazie znęcania się. Przy obecnej nagonce przewóz ryb bez wody może zostać uznany przez straznika miejskiego, czy policjanta własnie za takie znęcanie się, ale według mnie żaden sąd za to nikogo nie skaże. Namawiam więc do żądania wskazania jasnego zapisu o zakazie transportu ryb bez wody, a gdy takiego nie wskaże "władza", to proponuję nie przyjmować mandatu. Od nowego roku zacznie obowiązywać przepis, który nakazuje transport i przetrzymywanie ryb w celu sprzedaży wyłacznie w wodzie. Dalej nie reguluje drogi ryby do domu.
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: transport ryb na sucho

Postprzez gosc2 » Wto Gru 20, 2011 7:46 am

o to mi chodziło , dzięki.
gosc2
 

Re: transport ryb na sucho

Postprzez MIS » Wto Gru 20, 2011 8:14 am

Skoro karpiom jest dobrze bez wody, to po co zmieniono przepisy? Jak czytam coś takiego, to zaczynam rozumieć zielonych.
http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,1 ... _Zeby.html
MIS
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 83 gości