Oszuści - uwaga

Moderator: ekspert_PK

Oszuści - uwaga

Postprzez MO » Czw Lut 09, 2012 11:37 pm

Rozpoczyna się sezon zakupu materiału zarybieniowego, więc czas na ostrzeżenie. Scenariusz w kilku znanych mi przypadkach był taki sam. Najpierw w internecie ukazywało się ogłoszenie o sprzedazy handlówki po atrakcyjnej cenie. Potem ktoś umawiał się na spotkanie i legitymował sie dowodem osobistym. Następnie zawierano umowę na X ton po cenie Y, ale z zaliczką rzędu 10 %. A na koniec telefon potencjalnego dostawcy milczał jak zaklęty, oszukany zgłaszał temat na policję, po czym okazało się, że dowód osobisty był fałszywy, a prawdziwe pieniadze zniknęły bezpowrotnie... Można się tylko dziwić, że podejrzeń nie wzbudziło to, że dostawca był całkowicie nieznany, co w małej branży jest zadziwiające!!!!!
MO
 

Re: Oszuści - uwaga

Postprzez Gość » Pią Lut 10, 2012 12:47 am

MO napisał(a):Rozpoczyna się sezon zakupu materiału zarybieniowego, więc czas na ostrzeżenie. Scenariusz w kilku znanych mi przypadkach był taki sam. Najpierw w internecie ukazywało się ogłoszenie o sprzedazy handlówki po atrakcyjnej cenie. Potem ktoś umawiał się na spotkanie i legitymował sie dowodem osobistym. Następnie zawierano umowę na X ton po cenie Y, ale z zaliczką rzędu 10 %. A na koniec telefon potencjalnego dostawcy milczał jak zaklęty, oszukany zgłaszał temat na policję, po czym okazało się, że dowód osobisty był fałszywy, a prawdziwe pieniadze zniknęły bezpowrotnie... Można się tylko dziwić, że podejrzeń nie wzbudziło to, że dostawca był całkowicie nieznany, co w małej branży jest zadziwiające!!!!!



Rozumiem, że próbujesz nastraszyć potencjalnych nabywców zagranicznego materiału zarybieniowego.
To co opowiadasz to wierutna bzdura. Prowadzę interesy, nie tylko rybackie od kilkudziesięciu lat.
Jeszcze nigdy żaden mój dostawce nie próbował legitymować się dowodem osobistym, czy innym dokumentem tożsamości.
Tak więc możesz straszyć, ale nie mnie !
Gość
 

Re: Oszuści - uwaga

Postprzez MO » Pią Lut 10, 2012 6:29 pm

Nikogo nie chce straszyć, tylko przestrzegam przed lekkomyślnością, płaceniem zaliczek przed zobaczeniem ryb.
MO
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 166 gości