mróz!!!

Moderator: ekspert_PK

mróz!!!

Postprzez michael » Wto Lut 14, 2012 8:08 pm

witam wszystkich hodowców.

mam poważny problem spowodowany niskimi temperaturami... a mianowicie na stawach hodowlanych podniosło mi do góry mnichy spustowe betonowe i woda ucieka pod groblą. moja sytuacja jest na tyle trudna że wodę czerpie ze źródła ( obiekt 20 ha) i jak teraz nie nagromadzę wody to na wiosnę zamiast hodować karpia będę hodował zarośla na pustych stawach ,,, odkółem lód wokół mnichów ale nie moge uszczelnić bo podniosło o jakieś 10 cm cały mnich ,,, zasypać ziemią też sie nie da bo wszystko zmarzniete ,,,, mam stawy już 15 lat i pierwszy raz cos takiego ..... bede wdzieczny za pomocne rady

pozdrawiam

michał
michael
 

Re: mróz!!!

Postprzez lubolas » Wto Lut 14, 2012 8:20 pm

rozwiązanie jest prost weź od ojca przyczepę obornika i wysyp ją przy mnichu do wiosny na pewno pomorze a potem będziesz kombinował dalej
pozdrawiam
lubolas
 
Posty: 22
Rejestracja: Wto Cze 07, 2011 7:26 am

Re: mróz!!!

Postprzez michael » Wto Lut 14, 2012 8:26 pm

i może i masz racje bo jeden mnich tak uszczelniłem na jesien na magazynie... a to że mam wziąć od ojca obornik .... znamy się czy tylko strzeliłeś że mój tato ma hodowle bydła ?
dziękuje za rade

pozdrawiam
Michał
michael
 

Re: mróz!!!

Postprzez wiesław 1 » Śro Lut 15, 2012 11:27 am

Kolego zastosuj obornik koński jest o wiele lepszy .
wiesław 1
 

Re: mróz!!!

Postprzez GG » Śro Lut 15, 2012 3:52 pm

Coś kolego zaniedbałeś odkuwanie mnichów podczas mrozów (masz stawy 15 lat i jeszcze nie rozumiesz że samo się nie zrobi)
Jeżeli oderwało stojak od leżaka to szybko spuść wodę, wyremontuj mnicha póki masz stawy puste.Te porady o uszczelnianiu obornikiem (który lepszy) to na dzisiaj,jak obsadzisz rybą to wtedy będziesz dygotał,prędzej czy później woda zrobi swoje ,albo zamieszkaj na mnichu i pilnuj!
GG
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 182 gości