Ogrzewanie wody

Moderator: ekspert_PK

Ogrzewanie wody

Postprzez stachu » Wto Mar 20, 2012 4:40 pm

Witam jak w temacie, swego czasu podejmowałem juz temat wody ze źródeł do stawów karpiowych. Panowie mam staw w tej chwili o objętości całkowitej około 7500m3 oraz powierzchni 7000m2 oraz z dopływem ok 40m3 na godzinę. Temperatura wody źródlanej przy źródle +9stopni C, długość doprowadzalnika około 600m. Mam pytanie do doświadczonych kolegów-jest sens zarybiać karpiem?czy pstrąg?
stachu
 
Posty: 3
Rejestracja: Nie Gru 11, 2011 7:02 pm

Re: Ogrzewanie wody

Postprzez Gość » Wto Mar 20, 2012 6:04 pm

Nie karpiem i nie pstrągiem.
Gość
 

Re: Ogrzewanie wody

Postprzez gość » Wto Mar 20, 2012 8:07 pm

kolego co najwyżej palię(pstrąg jeziorowy) z dodatkiem jesiotra syberyjskiego.
gość
 

Re: Ogrzewanie wody

Postprzez Mariusz » Wto Mar 20, 2012 8:36 pm

Chłopie, ręce opadają. Pytanie o jeden wskaźnik, bez słowa o innych (ilość, jakość) to bzdura. Nikt ci sensownie nie odpowie. Zacznij od książek, potem pytaj w Internecie.
Mariusz
 
Posty: 399
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: Ogrzewanie wody

Postprzez R » Wto Mar 20, 2012 10:01 pm

Chłopie,zaryb sobie karpiem i czym tam jeszcze dostaniesz do zarybienia tylko w logicznych ilościach.Ile i czym zarybić tego się musisz dowiedzieć z książek. Powodzenia
R
 

Re: Ogrzewanie wody

Postprzez Grzegorz0_4 » Śro Mar 21, 2012 7:11 am

Witam, moim zdaniem na pstrąga tak normalnie wpuszczonego do takiego stawu nie ma szans, chyba że ten jeziorowy. Co innego to zrobić poważną inwestycję w natlenianie miedzystopniowe, obiegi zawrcane itd. nie znam sie na tym, lecz był na tym forum wątek gościa z GB który szukał takiego obiektu do współpracy i znał sie na tym. Na długości 600 m doprowadzalnika woda nagrzeje się do "normalnej" temperatury" oraz natleni się. Taki obiekt ma w sobie jednak duży potencjał (100% pierwsza woda, absolutny brak chwastu rybnego i gat. szkodliwych, potencjalnie brak KHV). Może produkcja wysokiej jakości materiału zarybieniowego ? Osobiście nieco większy przepływ wody kieruję bezpośrednio lub częściowo poprzez przesadki I ; II na normalny staw karpiowy 1,5ha x~1,5m.
Pozdrawiam
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 145 gości