Czy kaczuszki poszły sie....?

Moderator: ekspert_PK

Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez Łowczy » Wto Mar 06, 2012 11:59 pm

Koledzy Rybacy - Myśliwi, mam pewne wątpliwości, rozwiejcie mi je proszę, bo już jestem głupi. Jeżeli w skrajnym przypadku Rybak nie dostanie zgody na płoszenie czapli, czy kormoranów na stawach, to czy można będzie strzelać do kaczek na tychże stawach, gdzie nie można płoszyć szkodników rybackich?
Łowczy
 

Re: Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez Gość » Śro Mar 07, 2012 2:16 am

Tak, tylko sezon na kaczki rozpoczyna się pod koniec się od połowy sierpnia !
Do tego czasu masz pozamiatane, czytaj powyjadane.
Gość
 

Re: Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez Łowczy » Śro Mar 07, 2012 10:28 am

Nie zrozumiałeś chyba mojej myśli dobrze, ja twierdzę, że jako mysliwy nie będę mógł strzelać do kaczek w sierpniu ani wrześniu, bo mogę hukiem spłoszyć będącą tam pod ochroną czaplę, kapujesz problem???
Łowczy
 

Re: Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez gość » Śro Mar 07, 2012 11:19 am

Łowczy napisał(a):Nie zrozumiałeś chyba mojej myśli dobrze, ja twierdzę, że jako mysliwy nie będę mógł strzelać do kaczek w sierpniu ani wrześniu, bo mogę hukiem spłoszyć będącą tam pod ochroną czaplę, kapujesz problem???

Interpretując aktualne przepisy to w momencie gdy występuje czapla siwa i kormoran nie wolno strzelać do zwierząt łownych ponieważ powoduje to płoszenie wymienionych wcześniej gatunków chronionych.
gość
 

Re: Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez Łowczy » Śro Mar 07, 2012 12:53 pm

Dokładnie myslisz jak ja i dziwię się, że PZŁ nie wspiera rybaków walce z tym zakazem
Łowczy
 

Re: Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez krakwa » Śro Mar 07, 2012 5:54 pm

A inne gatunki chronione: krakwy, łabędzie, rybitwy... je można płoszyć?
A można płoszyć krzyrzówki podczas strzelania do czapli i kormoranów?
krakwa
 

Re: Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez Za-ca Łowczego » Śro Mar 07, 2012 7:30 pm

Jak zaczniemy to wyciagać, to się okaże, że od dawna jesteśmy nielegalni.
Za-ca Łowczego
 

Re: Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez gość » Śro Mar 07, 2012 8:33 pm

To wszystko jest chore od samego początku!
Dlaczego myśliwi polują na stawach, a właściciel nie ma z tego tytułu ani grosza?
Dlaczego żeby strzelać do kormoranów musisz należeć do PZŁ? (Inaczej nie dostaniesz pozwolenia na broń)
Do tego wasze pytania... i wiele innych...

Jan Paweł II powiedział kiedyś, że największym wrogiem Polski jest biurokracja.

Polska to dziki kraj!

Wytłumacz obcokrajowcowi, że nie możesz polować na SWOICH stawach!!! (Należysz do koła łow. dzierżawiącego inny obwód)
gość
 

Re: Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez gość » Śro Mar 07, 2012 8:48 pm

Zastanawiam się czy polowanie na stawach jest legalne. Jak pamiętam ustawa łowiecka zabrania polowań między innymi na terenie budowli. A czy stawy nie są przypadkiem budowlą w myśl prawa budowlanego? Ale to takie luźne rozważania. I nie mam nic przeciwko myśliwym żeby było jasne. To odnośnie interpretacji paragrafów w Polsce.
gość
 

Re: Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez Grzegorz0_4 » Czw Mar 08, 2012 10:14 am

Witam, Dzień Dobry,
Rybne stawy hodowlane są obiektami budowlanymi, ponad wszlka watpliwość, myśliwi chcąc wejść na teren stawu muszą przestrzegać regulaminu jeżeli ten istnieje. Zakres regulaminu zależy wyłącznie od właściciela stawu. Można tam wpisać np. konieczność wymiany obuwia na potwierdzone badaniami wolne od KHV............
Pozdrawiam.
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez cyryll » Czw Mar 08, 2012 9:48 pm

Czy mogę płoszyć kaczki i łyski (na kormorany nie dostałem zgody) za pomocą armatki hukowej?
cyryll
 

Re: Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez gos » Pią Mar 09, 2012 6:49 am

Tak, oczywiscie, selektywnie :)
gos
 

Re: Czy kaczuszki poszły sie....?

Postprzez obwodowy » Sob Mar 24, 2012 3:56 pm

Już nie będzie można płoszyć czapli, kormorana ani wydr, tym bardziej zabijać

http://www.portalrybacki.pl/index.php/r ... w-rybactwo
obwodowy
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 140 gości