pozwolenie wodnoprawne kontynuacja operat

Moderator: ekspert_PK

pozwolenie wodnoprawne kontynuacja operat

Postprzez beniek » Pon Gru 12, 2011 8:55 pm

witam za jakiś czas kończy mi sie pozwolenie mam pytanie czy mogę dołączyć stary operat skoro nic sie w moich stawach nie zmieniło, a operat podobno można napisać samemu, a za poprzedni zapłaciłem czyli nabyłem do niego prawo wiec moge nowy napisac na starym teoretycznie, jestem ciekaw jak inni to rozwiązali pozdrawiam
beniek
 

Re: pozwolenie wodnoprawne kontynuacja operat

Postprzez filippstrag » Nie Sty 01, 2012 10:46 pm

Kolego nie kończy Ci się operat tylko pozwolenie wodnoprawne a to różnica. Krótko jak jesteś w dobrej komitywie z RZGW i z miejscowym Starostwem to nic nie powinno stac na przeszkodzie do przedłużenia pozwolenia . Nie daj się tylko wkopać w jakieś młynki do mierzenia poboru wody na stawy .
Pozdrowienia i szczęsliwego Nowego Roku!!
filippstrag
 
Posty: 66
Rejestracja: Pon Lip 04, 2011 1:44 pm

Re: pozwolenie wodnoprawne kontynuacja operat

Postprzez rybakzielazny » Pon Sty 02, 2012 11:11 am

U mnie bez młynków mierzących pobór wody na stawy i wylęgarnie nie dało rady.
rybakzielazny
 
Posty: 123
Rejestracja: Nie Maj 25, 2008 8:51 pm
Miejscowość: Jerzykowo

Re: pozwolenie wodnoprawne kontynuacja operat

Postprzez buchto » Nie Cze 10, 2012 9:31 pm

beniek napisał(a):witam za jakiś czas kończy mi sie pozwolenie mam pytanie czy mogę dołączyć stary operat skoro nic sie w moich stawach nie zmieniło, a operat podobno można napisać samemu, a za poprzedni zapłaciłem czyli nabyłem do niego prawo wiec moge nowy napisac na starym teoretycznie, jestem ciekaw jak inni to rozwiązali pozdrawiam


Możesz, jeśli operat zawiera elementy wymagane obecnie przez takie opracowanie (zgodność z planami gospodarowania wodami w zlewni, wpływ na wody powierzchniowe i podziemne, prawne formy ochrony przyrody, współrzędne geograficzne urządzeń wodnych, wersja elektroniczna, etc.).
buchto
 
Posty: 15
Rejestracja: Nie Cze 10, 2012 8:21 pm

Re: pozwolenie wodnoprawne kontynuacja operat

Postprzez Mariusz » Nie Cze 10, 2012 9:52 pm

Przeginasz.
Wymagania formalno-prawne starych i nowych operatów są kompletnie różne.
Nie wierzę, że ktoś robiąc operat 15 lat temu mógł przewidzieć, co będzie wymagane w operatach za ...naście lat.
Kiedyś operat był dokumentacją techniczną, dzisiaj jest przyrodniczą.
Mariusz
 
Posty: 399
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości