okazjonalny przewóz ryb a kwakifikacje

Moderator: ekspert_PK

okazjonalny przewóz ryb a kwakifikacje

Postprzez rybak pytający » Śro Sie 08, 2012 8:30 am

Koledzy. Prowadząc gospodarstwa rybackie dokonujemy od czasu do czasu przewozu żywych ryb, co jest czynnością towarzyszącą zasadniczej działalności. Nie mam wątpliwości, że świadectwo dopuszczające do przewozu zywych zwierząt jest co najmniej przydatne. Jak jednak ma się sprawa z wymaganymi ustawą o transporcie drogowym kwalifikacjami kierowcy do przewozu towarów i osób. Czy sa to w opisywanym przypadku kwalifikacje niezbędne, czy pracownik posiadający prawo jazdy uprawniające do kierowania samochodem powyżej 7,5 t musi odbyć stosowne szkolenie i badania? Będę zobowiązany za informację, tym bardziej, że pytanie może dotyczyć większej liczby forumowiczów. Pozdrawiam.
rybak pytający
 

Re: okazjonalny przewóz ryb a kwakifikacje

Postprzez rybak pytający » Pią Sie 10, 2012 8:22 am

Nie ma nikt pomysłu na interpretację? Zatem może Administrator zechciałby złożyć zapytanie w Inspekcji Transportu Drogowego? To oni przecież w razie czego będą się określać na drodze, a lepiej byłoby wiedzieć wcześniej na czym stoimy.
rybak pytający
 

Re: okazjonalny przewóz ryb a kwakifikacje

Postprzez filippstrag » Czw Sie 16, 2012 6:04 am

Witam Kolegę!! Tym pytaniem zastrzeliłem Inspekcję Transportu Drogowego w Nowym Sączu i.............
Jeżeli auto jest do 7,5 tony to nie potrzebujesz nawet tachografu..!!!!!!!!!Jeśli przewozisz oczywiście swoje ryby do odbiorcy lub z miejsca zakupu do siebie.
Jeśli Twoje auto jest powyżęj 7,5 DMC to musisz posiadać tacho .Nie jest potrzebne świadectwo kwalifikacji na przewozy własne!!!!!!!!!!!!!!!! A taki przewóz ryb jest tak właśnie kwalifikowany. Musisz natomiast posiadać licencję na przewóz żywych zwierząt oraz auto musi być zarejestrowane u Twojego Powiatowego Lekarza Weterynarii jako pojazd specjalistyczny do przewozu żywych ryb !!!!!!!!KONIECZNY NAPIS NA TYLE POJAZDU!!!!!!!!!!!!! i świadectwo wystawione przez Pow .Lek .Wet. kosztuje 600 zł i można mykać .......
Jeśli jeszcze jakieś pytanko to proszę na emila filip@pstragowadolina.pl
Pozdrawiam
filippstrag
 
Posty: 66
Rejestracja: Pon Lip 04, 2011 1:44 pm

Re: okazjonalny przewóz ryb a kwakifikacje

Postprzez Gość » Czw Sie 16, 2012 9:30 am

filippstrag napisał(a):Witam Kolegę!! Tym pytaniem zastrzeliłem Inspekcję Transportu Drogowego w Nowym Sączu i.............
Jeżeli auto jest do 7,5 tony to nie potrzebujesz nawet tachografu..!!!!!!!!!Jeśli przewozisz oczywiście swoje ryby do odbiorcy lub z miejsca zakupu do siebie.
Jeśli Twoje auto jest powyżęj 7,5 DMC to musisz posiadać tacho .Nie jest potrzebne świadectwo kwalifikacji na przewozy własne!!!!!!!!!!!!!!!! A taki przewóz ryb jest tak właśnie kwalifikowany. Musisz natomiast posiadać licencję na przewóz żywych zwierząt oraz auto musi być zarejestrowane u Twojego Powiatowego Lekarza Weterynarii jako pojazd specjalistyczny do przewozu żywych ryb !!!!!!!!KONIECZNY NAPIS NA TYLE POJAZDU!!!!!!!!!!!!! i świadectwo wystawione przez Pow .Lek .Wet. kosztuje 600 zł i można mykać .......
Jeśli jeszcze jakieś pytanko to proszę na emila filip@pstragowadolina.pl
Pozdrawiam


Mam pytanie !
Z czego wynika opłata 600 zł u lek wet. Ja dostałem za darmo !
Druga sprawa do licencja na przewóz żywych zwierząt. Ustawa mówi o przewozie zwierząt gospodarczych. Karp nie figuruje w wykazie MR jako zwierzę gospodarcze.
Pozdrawiam
Gość
 

Re: okazjonalny przewóz ryb a kwakifikacje

Postprzez wieslaw 1 » Pią Sie 17, 2012 7:15 am

Witam cenne wiadomości na temat przewozu . Mam jeszcze takie pytanie ,jak przedstawia się sprawa zatrudnienia kierowcy na jednorazowy przewóz ,jaka umowa i czy jako rolnik mogę zatrudnić kierowcę ?Wiozę ryby około 7-8 godzin w jedną stronę, czy mogę zatrudnić dodatkowego kierowcę z kwalifikacjami? Zaznaczam że jadę również tym samochodem i posiadam dokumenty z weterynarii i kurs dotyczący przewozu zwierząt . W ferworze wigilijnej sprzedaży jest to bardzo ważna sprawa ponieważ nie ma czasu na to żeby stać w drodze kilka godzin i kręcić pałze .
wieslaw 1
 

Re: okazjonalny przewóz ryb a kwakifikacje

Postprzez filippstrag » Sob Sie 25, 2012 7:01 am

Witam ponownie Kolegów !!!!
Nie wiem z czego wynika opłata 600 zł . Faktycznie muszę zapytać o to mojego inspektora weterynarii który to kasował. To bardzo ciekawa sprawa z czego wynika ta opłata a gdzie indziej nie .....
Co do przewozu żywych zwierząt bez tego pozwolenia jest kara 5000 zł na drodze od ITD.
Niestety z tego co wiem i co nam mówiono w ITD to żadna umowa zlecenie nie jest formą zatrudnienia kierowcy i nie może on prowadzić Twojego pojazdu.
Radzę udać się do ITD w miejscu zamieszkania szanownego Kolegi (wziąć rybkę wędzoną KONIECZNIE !!!!!-bardzo pomaga , sprawdzone)i dopytać aby nie było niespodzianek na drodze.
Jak coś Kolega się dowie prosimy opisać to na forum bo myślę że to bardzo ważne !!
filippstrag
 
Posty: 66
Rejestracja: Pon Lip 04, 2011 1:44 pm

Re: okazjonalny przewóz ryb a kwakifikacje

Postprzez Gość » Nie Sie 26, 2012 2:18 pm

Jeszcze raz się spytam. Czy karp jest zwierzęciem gospodarczym ?
Gość
 

Re: okazjonalny przewóz ryb a kwakifikacje

Postprzez wieslaw 1 » Śro Wrz 05, 2012 6:45 pm

Witam zadzwoniłem do ITD na infolinie i uzyskałem odpowiedź co do zatrudnienia kierowcy .Pan po konsultacji z prawnikiem stwierdził że rybak jako rolnik ma prawo zatrudnić kierowcę na umowę zlecenie lub o dzieło . Sprawa była rozpatrywana przez sąd administracyjny który orzekł że rolnik morze zatrudniać kierowcę jednak funkcjonariusz nie potrafił podać mi konkretnie numeru sprawy i skierował mnie na poszukiwania w internecie .
wieslaw 1
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

cron