Hodowla pstrąga

Moderator: ekspert_PK

Hodowla pstrąga

Postprzez stasio » Czw Wrz 13, 2012 8:52 am

Witam, koledzy, myślę by zacząć ,,zabawę" z pstrągiem, dlatego mam pytania:
Czy Hodowla pstrągów na pierwszej wodzie, przed zasileniem stawów karpiowych to dobry pomysł? temp nie wzrasta powyżej 18stopni.
Czy mogliby koledzy polecić jakieś artykuły?publikacje? literaturę? być może ma ktoś cos w formie pdf to gdyby nie było by to trudem to prosze słać na lasha@wp.pl
stasio
 

Re: Hodowla pstrąga

Postprzez stasio » Pią Wrz 14, 2012 7:08 pm

Nikt nie odpowie?
stasio
 

Re: Hodowla pstrąga

Postprzez klen1987 » Sob Wrz 15, 2012 9:52 am

Krzysztof Goryczko Chów i hodowla pstrąga??
klen1987
 

Re: Hodowla pstrąga

Postprzez Marek-pstrąg » Nie Wrz 16, 2012 6:50 am

Do do książek kolego, od tego zacznij.
I poproś któregoś z kolegów ichtiologów z działu "szukam pracy" o opomoc, żeby ci podpowiedzieli co nieco, może opracowali technologię.
Na pewno warto wydać pare złotych na pomoc "fachowca".
Marek-pstrąg
 

Re: Hodowla pstrąga

Postprzez filippstrag » Pią Wrz 21, 2012 6:14 am

Żeby odpowiedzieć na postawione przez Ciebie pytanie wyczerpująco trzeba mieć wiele innych danych z Twojej hodowli. Moja rada jest taka. Jeśli to możliwe to spróbuj jak najmniejszym nakładem sił i środków zbudować JEDEN !! ziemny czy też betonowy staw o wymiarach 30x5 m i przepuścić przez niego około (jeśli dysponujesz taką ilością wody) 100l/sek jeśli nie to mniej to i obsadę trzeba obliczyć mniejszą .A może masz zimochowy które stoją puste od wiosny do jesieni i możesz puścić tam na jeden staw pierwszą wodę ? Kupić narybek pstrąga a moim skromnym zdaniem to najlepiej palii zmieszanej ze źródlakiem (można kupić na wiosnę lub jesienią) .Ryba ta je i rośnie także zimą pod lodem !!!!!! Ja osobiście jestem tą rybą zachwycony. Hoduję ją od kilku lat i zapomniałem jak wyglądają antybiotyki i niewyjaśnione śnięcia. W tym roku w lecie 10-sięcio gramowy narybek poradził sobie z temp. wody przekraczającą 20 stopni !!! Nie potrzebuje tyle tlenu co tęczak. . NIE LUBI DUŻEGO ZAGĘSZCZENIA !!! Wysoka wydajność rzeźna . Szybki wzrost moim zdaniem lepszy niż tęczaka . Jeśli jakieś pytania to zapraszam filip@ pstragowadolina.pl lub tutaj na forum .
filippstrag
 
Posty: 66
Rejestracja: Pon Lip 04, 2011 1:44 pm


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 22 gości