dziwne pogłoski

Moderator: ekspert_PK

Re: dziwne pogłoski

Postprzez PanKraus » Pon Lis 19, 2012 9:51 pm

Witam wszystkich, pozwolę sobie dołączyć się do tematu.
Panowie nie kłóćmy się tylko spokojnie podyskutujmy a po za tym to troszkę odbiegliśmy od tematu chodziło w tym temacie o cenę hurtową karpia na ten rok. Mamy 19 listopada a w moich okolicach niektórzy handlarze kupują rybę po 9 zł w hurcie za kg ( oczywiście mówię o karpiu). Dla mnie to jest lekki szok bo patrząc na ceny zboża, paliw bo przecież trzeba nieraz własnym transportem dowieść rybę, czy też innych rzeczy ta cena 9 zł jest troszkę za mała. Dlatego chciałbym zapytać, bo tu znajdę hodowców z różnych innych części polski jaka cena karpia kształtuje się w waszych okolicach o ile już coś wiadomo o tej cenie.
PanKraus
 
Posty: 7
Rejestracja: Pon Lis 19, 2012 7:23 pm

Re: dziwne pogłoski

Postprzez Gość » Pon Lis 19, 2012 11:28 pm

Proszę bardzo. U handlarzy-rybaków z Centralnej Polski kupisz karpia czeskiego z dowozem w cenie ok 8.50 zł/kg, Dziś rozmawiałem z handlowcem z jednej z mniejszych sieci. Zaproponowałem 9.50/kg. Powiedział, że dostał cenę u jednego z tych wymienionych rybaków-importerów po 9.00 zł/kg. Wypadłem.
Gość
 

Re: dziwne pogłoski

Postprzez Gość » Pon Lis 19, 2012 11:35 pm

Spółka Niedźwiedzice ogłasza się w dziale sprzedam oraz na allegro, że ma ładnego karpia po 9.00 zł/kg netto. Podobno jest to skutek wypchnięcia ich z rynku przez spółkę Polski Karp. Nie dziwię się, że sprzedają w tej cenie. Z jednej strony załatwiła ich "spółeczka", a z drugiej strony importowany karp nie pozwala im wejść na nowe rynki. Mają rację sprzedając po tyle.
Gość
 

Re: dziwne pogłoski

Postprzez 1982 » Wto Lis 20, 2012 12:27 pm

ZYWY OD 9zl DO 12.8zl 1 kg HURT DETAL DO 16zl 1kg
1982
 

Re: dziwne pogłoski

Postprzez Gość » Wto Lis 20, 2012 12:51 pm

Tesco podpisało umowę ze spółką Polski Karp w cenie netto/netto 9,77 za 1 kg odrzucając korzystniejsze oferty od innych hodowców. Jestem ciekawy , jak się zachowa centrala w Anglii ?
Gość
 

Re: dziwne pogłoski

Postprzez Anglik-Tesco » Wto Lis 20, 2012 1:06 pm

Gość napisał(a):Tesco podpisało umowę ze spółką Polski Karp w cenie netto/netto 9,77 za 1 kg odrzucając korzystniejsze oferty od innych hodowców. Jestem ciekawy , jak się zachowa centrala w Anglii ?

No tak, ale skąd o tym się dowiem, skoro jestem w Angli?
Anglik-Tesco
 

Re: dziwne pogłoski

Postprzez PanKraus » Wto Lis 20, 2012 7:05 pm

Czyli jednym słowem robi się niezły syf bo prawdopodobnie tak będzie że będziemy w ostateczności sprzedawać tą rybę po 9 zł. Zagraniczna ryba która jest tańsza będzie kupowana ( po np: 8,50 zł ) i sprzedawana w Polsce ( po np: 9,10 , czy w detalu po jakieś większej cenie ) a nasza polska ryba może zostać nie sprzedana ponieważ atrakcyjniejsza cena zagraniczna wypchnie polską rybę, handlarze wolą tańszą kupować a później sprzedawać bo więcej zarobią, a polscy hodowcy nie będą mieli zbytu i albo spuszczą cenę, praktycznie mało co zarabiając, albo zostaną z rybami. Prawdę mówiąc mam złe przeczucia co do tego roku ze sprzedażą ryb na święta.
PanKraus
 
Posty: 7
Rejestracja: Pon Lis 19, 2012 7:23 pm

Re: dziwne pogłoski

Postprzez Gość » Śro Lis 21, 2012 6:01 pm

PanKraus napisał(a):Czyli jednym słowem robi się niezły syf bo prawdopodobnie tak będzie że będziemy w ostateczności sprzedawać tą rybę po 9 zł.


Optymista z Ciebie :)
Gość
 

Re: dziwne pogłoski

Postprzez PanKraus » Czw Lis 22, 2012 3:13 pm

Jestem po prostu realistą.
PanKraus
 
Posty: 7
Rejestracja: Pon Lis 19, 2012 7:23 pm

Re: dziwne pogłoski

Postprzez Mariusz » Wto Lis 27, 2012 8:51 pm

A dzisiaj w tzw. "mediach" taki tekst
http://biznes.onet.pl/hodowcy-ceny-karpia-beda-sie-wahaly-od-12-zl-w-hur,0,5316453,1,news-detal
Najbardziej podoba mi się cena handlówki karpia za sztukę.
Zawsze się zastanawiam, czy jak dziennikarze piszą o sprawach na których się nie znamy, to też wciskają taki kit, tylko my tego nie potrafimy wychwycić. Bo jak piszą o rybach, to zawsze walną jakiegoś babola.
Mariusz
 
Posty: 399
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: dziwne pogłoski

Postprzez rafalstanislaw » Wto Lis 27, 2012 10:53 pm

I piekny tradycyjny polski karp na zdjęciu. Szacun!
rafalstanislaw
 
Posty: 33
Rejestracja: Sob Wrz 15, 2012 8:55 am

Re: dziwne pogłoski

Postprzez Gos » Śro Lis 28, 2012 7:51 am

Mariusz napisał(a):A dzisiaj w tzw. "mediach" taki tekst
http://biznes.onet.pl/hodowcy-ceny-karpia-beda-sie-wahaly-od-12-zl-w-hur,0,5316453,1,news-detal
Najbardziej podoba mi się cena handlówki karpia za sztukę.
Zawsze się zastanawiam, czy jak dziennikarze piszą o sprawach na których się nie znamy, to też wciskają taki kit, tylko my tego nie potrafimy wychwycić. Bo jak piszą o rybach, to zawsze walną jakiegoś babola.

To nie jest dobra strategia marketingowa. Jak klient będzie się musiał zastanawiać czy karp, którego kupuje, jest z Polski czy z Czech, to wybierze... łososia.
Gos
 

Re: dziwne pogłoski

Postprzez ichtiolog » Śro Lis 28, 2012 11:32 am

rafalstanislaw napisał(a):I piekny tradycyjny polski karp na zdjęciu. Szacun!

Nie dość, że "piękny", to śnięty.Proszę zwrócić uwagę na gałki oczne i nie tylko!Fantastyczna promocja!
ichtiolog
 
Posty: 22
Rejestracja: Pon Mar 01, 2010 2:15 pm

Re: dziwne pogłoski

Postprzez Rybok z opolszczyzny » Sob Gru 01, 2012 6:20 pm

Popieram kolegę, nie samym zbożem karp się żywi, ale im więcej ha tym większy koszt. Przy ponad 100ha trudno wyhodowac rybę za 8 zł.
Rybok z opolszczyzny
 

Re: dziwne pogłoski

Postprzez Gość » Sob Gru 01, 2012 11:52 pm

Jeżeli hodowca jest sam dla siebie właścicielem , ichtiologiem, nie prowadzi pełnej księgowości, nie nalicza amortyzacji, zatrudnia 1 pracownika do opieki, jeżeli do odłowów zatrudni ludzi na czarno, jeżeli zgarnie dopłaty tak jak wszyscy, jeżeli nie ma KHV to na 100ha wyjdzie spokajnie w kosztach nie więcej niż 6 zł. Każdy to może udowodnić.
Gość
 

Poprzednia

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 82 gości