Jaka obsada do nowego stawu?

Moderator: ekspert_PK

Jaka obsada do nowego stawu?

Postprzez Lex » Czw Gru 20, 2012 3:06 pm

Witam Panowie,

Mam pytanie do fachowców, co mógłbym zrobić ze swoim stawem. Jest to nowo wykopany zbiornik o powierzchnia 0.50 ha, ma delikatny przepływ wody w granicach średniorocznych ok 3l/sek. Na chwile obecna nie ma w nim nic, nawet roślinności wodnej. Woda wpływająca do niego pochodzi z pobliskiego jeziora 2 klasy czystości, bardzo głębokiego jeziora śródleśnego o głębokości 52 m i powierzchni 8ha. Czym mógłbym obsadzić ten staw? Ryb nie będę dokarmiał, karp raczej odpada, bo jest to zbiornik niespuszczalny i nie ma możliwości wybierania osadów dennych. Głębokość tego zbiornika to średnio 1.5 m z wypleceniami tak do 50cm.
Myślałem o linie, karasiu, może jakieś drapieżniki, jak szczupak. Węgorza chyba nie ma po co tam sadzić, sam nie wiem.

Czy powinienem zasadzić jakieś rośliny w tym stawie? Nie ma tam trzciny i przy większym wietrze woda trochę podmywa skarpy. Na około stawu wysiana jest kostrzewa trzcinowa, aby umocnić skarpy ale jeszcze nie zdążyła się rozkrzewić.

Dziękuje bardzo za pomoc i pomysły.

Pozdrawiam
Lex
 
Posty: 8
Rejestracja: Pon Wrz 10, 2012 4:54 pm

Re: Jaka obsada do nowego stawu?

Postprzez Lex » Czw Gru 27, 2012 2:26 pm

Panowie, wiem, ze święta za pasem, ale czy naprawdę nikt nie może pomoc? Przecież to ma być forum dla fachowców.

Dziękuję z góry!
Lex
 
Posty: 8
Rejestracja: Pon Wrz 10, 2012 4:54 pm


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 71 gości