obtarcia

Moderator: ekspert_PK

obtarcia

Postprzez nowy » Wto Sty 29, 2013 10:32 am

Koledzy, mam ok 200kg karpia w płuczce troche się obdarł, bo przebywa juz z 3mce, te 200kg to niesprzedane na wigilię. Zaczęła sie pojawiać plesniawka. Czym koledzy odkazić te karpie w kg/m3 wody. Wody w płuczce jest 8m3.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedz
nowy
 

Re: obtarcia

Postprzez nowy » Wto Sty 29, 2013 9:16 pm

halo, koledzy nikt nie pomoze?
nowy
 

Re: obtarcia

Postprzez Gość » Wto Sty 29, 2013 9:24 pm

nowy napisał(a):halo, koledzy nikt nie pomoze?


Bo się nie da pomóc.
Gość
 

Re: obtarcia

Postprzez Grzegorz0_4 » Wto Sty 29, 2013 10:13 pm

pleśniawka jest chorobą grzybową, a grzyby niszczy nawet śladowa ilość miedzi, zatrzymać przepływ wody, 1 łyżkę siarczanu miedzi rozpuścić w kilku litrach wody, i wlać do tej płuczki. Uruchomić przepływ na drugi dzień. Może pomóc.
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: obtarcia

Postprzez Gość » Śro Sty 30, 2013 12:03 am

Grzegorz0_4 napisał(a):pleśniawka jest chorobą grzybową, a grzyby niszczy nawet śladowa ilość miedzi, zatrzymać przepływ wody, 1 łyżkę siarczanu miedzi rozpuścić w kilku litrach wody, i wlać do tej płuczki. Uruchomić przepływ na drugi dzień. Może pomóc.


W tej temperaturze wody co jest na dziś ?
Gość
 

Re: obtarcia

Postprzez gość » Śro Sty 30, 2013 12:43 pm

Sól 5kg/m3 co 2 dni po 5-6 razach pleśniawki powinny ustąpić.
gość
 

Re: obtarcia

Postprzez noqy » Nie Lut 03, 2013 7:32 pm

Okej, a co z obtarciami?zasklepią się?
noqy
 

Re: obtarcia

Postprzez gość » Nie Lut 03, 2013 9:02 pm

noqy napisał(a):Okej, a co z obtarciami?zasklepią się?

to są obtarcia czy rany, że mają się zasklepić? jeśli rany to trzeba robić wymoczki wodnym roztworem gencjany.
gość
 

Re: obtarcia

Postprzez stacho » Czw Lut 14, 2013 4:08 pm

Ale panowie, czy np siarczan miedzi, wapno to coś może pomóc w płuczce?
stacho
 

Re: obtarcia

Postprzez Gość » Czw Lut 14, 2013 5:06 pm

Nic nie pomoże, dlatego nikt nie podaje recepty. Jak masz możliwość to sprzedaj na cele handlowe. Możesz też wiosną wpuścić wiosną do swojego stawu, ale jak temperatura wody wzrośnie, będą ciągnąć za sobą "firany" Część padnie, część wyzdrowieje.
Gość
 

Re: obtarcia

Postprzez stawyy » Czw Lut 14, 2013 5:15 pm

kolego u mnie siarczan miedzi pomógł rybki zdychały co dzien kilkaset szt. po tym jak podałem siarczan miedzi po 2 dniach zadna nie padła
stawyy
 

Re: obtarcia

Postprzez Grzegorz0_4 » Czw Lut 14, 2013 6:55 pm

Myślę że te co miały paść padły i po sprawie. Siarczan miedzi ryb nie wyleczył, zachamował dalsze roprzestrzenianie sie grzybów, może zachamował dalszy rozwój drobnych infekcji które mogły przekształciś się w poważne zakarzenia, działa bardzo chamująco na rowój wszelkich grzybów.
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości