Jak cena kroczka w tym roku ?

Moderator: ekspert_PK

Jak cena kroczka w tym roku ?

Postprzez Gość » Śro Mar 20, 2013 7:26 pm

Znajomi rybacy ostrzegają mnie abym nie płacił zbyt wysokiej ceny za kroczka w tym roku, bo cena handlówki jesienią nieuchronnie spadnie poniżej 9 zł/kg. Głównym powodem tego ma być niesprzedana produkcja z zeszłego roku oraz chęć odzyskania rynku ( Tesco) przez grupę dobrych rybaków którzy zostali wyparci przez spółkę Polski Karp. Czyli szykuje się mocna wojna cenowa w walce o markety. Biorąc pod uwagę, że wielu ma jeszcze środki z wod-środ. obniżka ta może być głęboka. Tak więc za kroczka ile 9.00 zł/kg ?
Gość
 

Re: Jak cena kroczka w tym roku ?

Postprzez Gość » Śro Mar 20, 2013 8:40 pm

zapomnij
Gość
 

Re: Jak cena kroczka w tym roku ?

Postprzez Gość » Śro Mar 20, 2013 9:32 pm

Gość napisał(a):zapomnij


Dlaczego ?
Trzeba założyć, że cena handlówki jesienią tego roku w ofertach na markety będzie wynosiła 8.50-8.75 zł/kg. Aby mieć jakiś minimalny zysk będę musiał wyhodować karpia w kosztach ok 7.50/kg. To jak mogę dać więcej za kroczka jak 9 zł/kg ?
Gość
 

Re: Jak cena kroczka w tym roku ?

Postprzez gość » Śro Mar 20, 2013 11:03 pm

Coś się wam chłopcy przy długawej zimie pomieszało w głowach. Raczej drobnych, a nie dobrych rybaków.
Cena handlówki w grudniu 2013 - 11,20 zł/kg.
Ja kroczka w ilościach hurtowych będę sprzedawał w kwietniu 2013.r w cenie 9.50 zł/kg ( mniejszy hurt - 10,00 zł/kg)
Jak Ci brakuje kroczka, to go szukaj, ale nie kombinuj jak koń pod górę.
gość
 

Re: Jak cena kroczka w tym roku ?

Postprzez Gość Rybak » Śro Mar 20, 2013 11:17 pm

Do Gościa, który chce kupić kroczka.
Nie oddam materiału zarybieniowego za darmo.
Ja proponuję 10 zł. Bierz w ciemno , bo jest zdrowy , w dobrej kondycji i każdy kto kupił u mnie jest zachwycony efektami końcowymi.
Natomiast co do Twojej wypowiedzi powiem tak. Nie baw się w politykę i plotki, bo to jest dobre dla dla polityków i redaktorów w spotkaniach niedzielnych przy śniadaniu i kawie. Mam wrażenie, że nie jesteś prawdziwym rybakiem. Coś mi tu nie pasuje z cenami , które proponujesz, nie mówiąc o cenie karpia na jesień. Może zaproponujesz 6 zł ?
A na koniec mam pytanie do wszystkich czytających ten wątek. Czy ktoś z Was widział rolnika, który sprzedaje pszenicę w cenie 400 zł/ tonę, jeżeli koszt
produkcji wynosi około 500 zł/tonę ?. Jak wszyscy wiemy on też bierze dopłaty , a sprzedaje od 950 do 1050 zł za tonę netto !!!!.
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych rybaków.
Gość Rybak
 

Re: Jak cena kroczka w tym roku ?

Postprzez Gość » Śro Mar 20, 2013 11:47 pm

gość napisał(a):Coś się wam chłopcy przy długawej zimie pomieszało w głowach. Raczej drobnych, a nie dobrych rybaków.
Cena handlówki w grudniu 2013 - 11,20 zł/kg.
Ja kroczka w ilościach hurtowych będę sprzedawał w kwietniu 2013.r w cenie 9.50 zł/kg ( mniejszy hurt - 10,00 zł/kg)
Jak Ci brakuje kroczka, to go szukaj, ale nie kombinuj jak koń pod górę.


Skąd bierze się Twój optymizm co do ceny handlówki w grudniu 2013 roku skoro średnia cena za jaką markety kupowały rybę w 2012 roku wynosiła 9.75/kg ?
Za taką cenę karpia sprzedawała pewna spółka i jeszcze potrafiła znaleźć poddostawców i płacić im po 9.50/kg, a jak i im zabrakło to byli w stanie znaleźć i dokupić za 8.00 zł/kg
W grudniu 2012 pewien hodowca-importer wchodził na rynek z ceną 8.75/kg, a pewna spółka z dalekiej pd-wsch Polski obdzwaniała wszystkich, nie wyłączając hodowców z propozycją sprzedaży karpia po 8.30/kg wraz z dowozem w każde miejsce.
Jakie masz podstawy, aby stwierdzić, że w 2013 roku to się nie powtórzy ?
Gość
 

Re: Jak cena kroczka w tym roku ?

Postprzez Grzegorz0_4 » Czw Mar 21, 2013 7:43 am

Panowie, nie jesteśmy niestety otoczeni murem, a to oznacza że cena handlówki pod koniec roku będzie uzależniona od siły złotego , a ten ją traci...........
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: Jak cena kroczka w tym roku ?

Postprzez gość » Czw Mar 21, 2013 11:50 am

Czyli, jak złoty w stosunku do euro traci, import karpia jest mniej opłacalny.
gość
 

Re: Jak cena kroczka w tym roku ?

Postprzez Gość » Czw Mar 21, 2013 12:46 pm

Moim zdaniem głównymi czynnikami które mogą przyczynić się do dalszego spadku cen są:
1. Przejmowanie rynku przez gospodarstwa i podmioty pośredniczące w handlu z marketami poprzez obniżanie cen ( patrz watek o spółce)
2. Tani import i podkładanie go pod własną produkcję oraz sprzedaż karpi z importu bez identyfikacji hodowcy w punktach sprzedaży.
3. Nie sprzedana produkcja z 2012 roku.
4. rekompensaty wodno-środowiskowe

Jedynym czynnikiem który może przyczynić się do zahamowania spadku cen to rosnące koszty produkcji, ale na to nie ma co liczyć kiedy gospodarstwa mogą do niej dołożyć z rekompensat.
Gość
 

Re: Jak cena kroczka w tym roku ?

Postprzez płotka » Czw Mar 21, 2013 4:27 pm

Rolnik do pszenicy nie dokłada dopłat bo potrafi myśleć a rybak myśli aby dziś.Najlepiej wyprodukujcie i oddajcie za darmo skoro dostaliście dopłaty to chyba wystarczy.
płotka
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości