Opinie o pompach rurowych

Moderator: ekspert_PK

Opinie o pompach rurowych

Postprzez Kwas » Śro Kwi 03, 2013 6:28 pm

Koledzy ,chciałbym zobaczyć wasze opinie na temat pomp rurowych , są one napewno ekonomiczne, będe wylęgarnie tworzył i się tak zastanawiam nad tymi pompami , zreszto moze do stawów tez by sie przydały jakby gdzies przepompować wode na niemielką wysokość.
Koledzy prosze was o opinie jak stosujecie te pompy i moze jakies firmy konkretnie mozecie polecic
Kwas
 

Re: Opinie o pompach rurowych

Postprzez karaś pospolity » Śro Kwi 03, 2013 7:21 pm

szkoda gadać.
karaś pospolity
 

Re: Opinie o pompach rurowych

Postprzez RAS » Śro Kwi 03, 2013 11:25 pm

karaś pospolity napisał(a):szkoda gadać.


Tak, bardzo mądra odpowiedz...

Kiedyś miałem okazje uczestniczyć w prezentacji pomp firmy Lykkegaard z Danii.
Jako, ze o pompach nie wiedziałem zbyt dużo z ciekawością wysłuchałem jak się projektuje (dobiera) pompy aby koszt był jak najmniejszy, np. już nie tylko elektryczne (czy elektroniczne) systemy zmiany szybkości obrotów pompy (przetwornica częstotliwości) ale np. każda pompa ma zaprojektowane około 30 rożnych wirników. Wirnik dobierany w zależności od sytuacji i możne być zmieniany w zależności od potrzeb.
Więcej sprawdź sobie na stronie http://www.lykkegaard-as.com
Dobre pompy produkuje tez Grundfos, ale z rurowymi nie miałem do czynienia.
Generalnie jakąkolwiek byś pompę nie wybrał najważniejsze są cyferki... Dobre i rzetelne obliczenia są bezcenne.
RAS
 
Posty: 11
Rejestracja: Nie Lut 27, 2011 7:11 pm

Re: Opinie o pompach rurowych

Postprzez Gość » Czw Kwi 04, 2013 6:44 am

następny idiota topi pieniądze w wylęgarnie, brawo będę kupował narybek po cenach tak niskich jak nigdy, otwórzcie jeszcze 100 wylęgarni, 100 podchowalni a np. narybek jesienny wszystkich gatunków będę kupował po mniej niż 50 groszy, bo nie będzie miał jeden pajac z drugim gdzie sprzedać. dla mnie to interes dla idiotów strata
Gość
 

Re: Opinie o pompach rurowych

Postprzez karaś pospolity » Czw Kwi 04, 2013 9:23 am

Kwas sądze. że chcesz topić 60 % pieniędzydla prawdziwych rybaków.
karaś pospolity
 

Re: Opinie o pompach rurowych

Postprzez gość » Czw Kwi 04, 2013 10:28 am

Lepsze to chyba niż topienie wodno-środowiskowych w cenie karpia.
gość
 

Re: Opinie o pompach rurowych

Postprzez Kwas » Czw Kwi 04, 2013 5:48 pm

Panoewie ale zawistni jesteście , dosłownie prawdziwi Polacy, mało elegancke jest pisanie kolejny idiota i takie tam ,,,, nawet kolego nie wiesz na co ja to potrzebuje ,akurat taką wylęgarnie chce zrobić na własne potrzeby i tanik kosztem żeby nie ładować nie wiadomo jakich pieniędzy w to, a wy już piszecie że swoje wymysły nie znając dokładnie sprawy , więc nie interesuje mnie to czy to się według kogoś będzie opłacać czy nie , tylko zadałem konkretne pytanie o popmach rurowych i ich przydatności ,a przedewszytkim praktyce więc proszę o odpowiedz merytoryczną , a nie piszecie o bzdetach nie związanych z tematem
Kwas
 

Re: Opinie o pompach rurowych

Postprzez Gość » Czw Kwi 04, 2013 6:21 pm

gość napisał(a):Lepsze to chyba niż topienie wodno-środowiskowych w cenie karpia.


Dobre i prawdziwe !
Gość
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

cron