Problem z odpływem

Moderator: ekspert_PK

Problem z odpływem

Postprzez misiek_90 » Nie Maj 12, 2013 6:09 pm

witajcie...
mam taki dosc skomplikowany problem z odplywem... a mianowicie z mojego stawu do nastepnego jest odplyw zrobiony poprzez rury (2wu setki) zakopane w ziemi (dlugosc odplywu okolo 40metrow) i z tego co widze na wylocie odplywu jest rura prawie ze w 80% zatkana roslinnoscia ;/
na wylocie da rade wyczyscic rure ale co z reszta pomiedzy wlotem a wylotem (tego jest 40metrwo) jezeli tez bd tak zanieczyszczona rura w srodku ... ;/ za jakis okres czasu moze nie byc przeplywu ;/

teraz pytanie czym to wyczyscic ;/ pomyslow mi brak a chemii typu kret nie uzyje bo wszystkie ryby w nastepnych stawach padna ;/

doradzcie cos ;/ oby modrego zeby nie padly ryby w nastepnych stawach a przywrocic normalny przeplyw na calej dlugosci odplywu ;/

z gory dzieki
misiek_90
 

Re: Problem z odpływem

Postprzez Gość » Nie Maj 12, 2013 10:29 pm

Jeśli to możliwe przeciągnij linkę. Może jak przywiążesz do korka to przepłynie. Następnie przywiąż do niej odpowiedniej wielkości choinkę (świerk) i przeciągnij przez rurę.
Gość
 

Re: Problem z odpływem

Postprzez gość » Pon Maj 13, 2013 6:19 am

Najbliższe pogotowie wodociągowe.
Coś co się nazywa chyba WUKO - do czyszczenia i przetykania rur wysokim ciśnieniem.
Coś jak pompa. U mnie podziałało. Przyjechali i przepłukali odpływy. Zapłaciłem ok 1000 zł.
gość
 

Re: Problem z odpływem

Postprzez Misiek_90 » Pon Maj 13, 2013 8:27 am

z ta linka moze byc problem. myslalem juz o tym wysokim cisnieniu ale pod katem OSP zeby przyjechali i wtloczyli pod cisnieniem wode moze akurat by cos pomoglo
Misiek_90
 

Re: Problem z odpływem

Postprzez gość » Pon Maj 13, 2013 9:23 am

Woda pod ciśnieniem powinna pomóc ale jak już to przetkasz to pomyśl o zabezpieczeniu wlotu do tej rury jakąś kratą żeby sytuacja się nie powtarzała.

Pozdrawiam.
gość
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości