Ile za pracę w rybactwie.

Moderator: ekspert_PK

Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez Grzegorz0_4 » Sob Lis 19, 2011 9:21 pm

Witam, wiem że dotykam tematu którego dżentelmeni winni unikać. Chciałbym zapytać, w jakiej wysokości wynagradzacie swoich najemnych pracowników, chodzi mi o tych zatrudnionych do wykonania konkretnych zadań: odłowy, prace remontowe, jak również pracowników etatowych np. stróża.
Pozdrawiam
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez Gość » Nie Lis 20, 2011 10:11 am

Ale wyjątkowo głupie pytanie!
Pracownicy najemni na stawch to Żule z okolicznych wiosek, którzy pracują na czarno za 5-7zł.
Etatowi to młodzi ichtiolodzy, którym płaci się 2 - 3 tys. a gdy po 2-3 latach kapnie się o co w tym wszystkim chodzi to wymiana na kolejnego.
Dżentelmeni ha, o pieniądzach ha.
Gość
 

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez Grzegorz0_4 » Nie Lis 20, 2011 10:28 am

Witam, Dziękuję za odpowiedź, Pomimo typowego wstępu, bardzo sensowna dalsza część odpowiedzi, poważnie, na serio. Chciałbym rozwinąć wątek tych przypadkowych osób pracujacych za 5-7 PLN/h. Osoby takie mają ułatwiony wstęp na obiekty, znają je, jak z ich lojalnością, jest dla mnie jasne że za wszelka cenę będą próbowały " dorobić" sobie coś na obiekcie. Taki pracownik może mieć wewnętrzne przekonanie iż należy mu sie coś jeszcze, wywalony na zbity pysk, z absolutnym zakazem wstępu, może poczuć się pokrzywdzony, i cały swój wolny czas ( a tego jednego ma pod dostatkiem) poświęci na kombinowanie jak się tu odegrać.
Proszę o dalsze wypowiedzi.
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez gość » Nie Lis 20, 2011 12:39 pm

Zatrudniam jednego pracownika fizycznego /gospodarstwo rodzinne ja i syn jestesmy ichtiologami/,który zarabia netto ok.2 tys.do tego nie liczę korzystania z działki na moim terenie oraz ze sprzętu rolniczego.
Przy odłowach oprócz wypłaty dostaje deputat w rybach/4 szt.karpia/.Pracowników sezonowych przy odłowach zatrudniam za pieniądze /8zł/godz.lub za ryby -równowartość
stawki a niektórzy część za pieniądze a część rybami.
gość
 

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez stawowy » Nie Lis 20, 2011 12:52 pm

u mnie za 9 złoty / godzina nie chcą pracować. Musiałem podnieść na 10 zł. i to i tak jest duża rotacja. Niektórzy są tylko raz. Nie wierzę, że gdzieś można znaleść pracownika za 5 zł./godzina. nawet 7 wydaje mi się nierealne.
stawowy
 

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez hodowca 23 » Nie Lis 20, 2011 1:59 pm

Ciekawe komu by się chciało prać te ciuchy upieprzone w błocie. Ja płacę 10zł i uważam że to nie jest za dużo.
hodowca 23
 

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez Gość » Pon Lis 21, 2011 2:46 pm

Jest to ciężka fizyczna praca .10 złoty to minimalna stawka nawet dla takiego spod sklepu,który może lepiej się sprawdzi jak młody ichtiolog.
Gość
 

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez Gość » Pon Lis 21, 2011 4:02 pm

U mnie jest tak.
Ciężka praca przy odłowach 15 zł/h, lżejsza np. sortownica 12 zł/h, dozór, stróżowanie 8 zł/h
Miła atmosfera, ognisko, dobry obiad zapewnione.
Co roku mam problem z nadmiarem ludzi do pracy. Wielu z nich bierze w tym czasie wolne ze stałej pracy ( np prezes spółdzielni mieszkaniowej, główny księgowy ) aby przez 4-5 dni potaplać się w błocie. Zdarza się, że znajomi i dalsza rodzina chcą przyjechać i popracować za darmo.
Oprócz pieniędzy mogą brać do woli uszkodzone karpie, okonie i płocie.
Pozdrawiam
Gość
 

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez Grzegorz0_4 » Pon Lis 21, 2011 9:40 pm

Kurcze, ja sam u siebie nie mam tak jak Twoi najemni pracownicy u Ciebie.............
A na serio to ten trochę idyliczny obraz to to co chciałbym osiągnąć, praca przy rybach jest ciężka, co nie znaczy że nie może sprawiać satysfakcji.
Pozdrawiam i gratuluję,
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez robol » Czw Lis 24, 2011 3:52 pm

a ja biore 20godzina
nikt nie bedzie wzbogacał sie na zwykłych ludziach to nie kosztuje praca a wiedza...
a jak ktos lubi rypac za darmo jego problem. a jak dyrektor i ksiegowy robi za 10
to nie wiem czym ten dyrektor rzadzi moze spoldzielnia nieudaczników
czlowieku wytrzezwiej
robol
 

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez Grzegorz0_4 » Czw Lis 24, 2011 6:33 pm

Widzisz, tak to już jest że każda warstwa społeczna wzbogaca się na istnieniu tej poniżej, jednocześnie jest wyzyskiwana przez tę znajdujacą się powyżej, na samej górze stoi państwo z swoim aparatem ucisku łupiąc wszystkich równo, z tego co złupi a nie przeje, redystrybuje na poszczególne warstwy, na tę na samej dole też. Nie ma się co obruszać zawsze tak było i będzie, żaden system tego nie zniesie. Jeżeli znajdziesz procodawcę który wycenia twe umiejetności na 20PLN/godz to gitara, wszyscy zadowoleni.
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez gość » Czw Lis 24, 2011 8:21 pm

robol napisał(a):a ja biore 20godzina
nikt nie bedzie wzbogacał sie na zwykłych ludziach to nie kosztuje praca a wiedza...
a jak ktos lubi rypac za darmo jego problem. a jak dyrektor i ksiegowy robi za 10
to nie wiem czym ten dyrektor rzadzi moze spoldzielnia nieudaczników
czlowieku wytrzezwiej

też miałem do czynienia z takimi fachowcami co za czyszczenie rowu chcieli nie mniej niż 20 za godzinę. Zarobił właściciel,, Pelikana,, .
gość
 

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez jarekwalus78 » Czw Lis 24, 2011 9:43 pm

robol napisał(a):a ja biore 20godzina
nikt nie bedzie wzbogacał sie na zwykłych ludziach to nie kosztuje praca a wiedza...
a jak ktos lubi rypac za darmo jego problem. a jak dyrektor i ksiegowy robi za 10
to nie wiem czym ten dyrektor rzadzi moze spoldzielnia nieudaczników
czlowieku wytrzezwiej

20 zł godzina....chyba we śnie
jarekwalus78
 
Posty: 21
Rejestracja: Śro Paź 19, 2011 9:15 pm

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez Gość » Czw Lis 24, 2011 10:12 pm

ja płace 100 zł za dzień bez względu na rodzaj pracy przy odłowach i bez względu na czas pracy (czasem jest to 5 godzin a czasem 12) zapewniam tak że obiad i napój rozgrzewający w rozsądnych ilościach.Na brak chętnych do pracy nie narzekam i nigdy nie brałem ekipy z pod sklepu.
Gość
 

Re: Ile za pracę w rybactwie.

Postprzez Mariusz » Czw Lis 24, 2011 10:22 pm

W temacie nie jest uwzględniona regionalizacja. Moim zdaniem to ważny czynnik.
Mariusz
 
Posty: 399
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości