Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Moderator: ekspert_PK

Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez PAN KARP » Czw Gru 29, 2011 10:31 am

Szanowni Państwo, pogłoski o uruchomieniu przez MRiRW pakietu pierwszego rekompensat wodno-środowiskowych dla gospodarstw, które dotąd nie podpisały umowy z ARiMR powoli nabierają realnych kształtów. Potwierdza to już ARiMR, że zostanie ogłoszony nowy nabór (TVP1 - Agrobiznes 27.12.br)
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez gosciu » Czw Gru 29, 2011 6:34 pm

Ciekawe jak trzeba się teraz będzie; upodlić; aby otrzymać dopłatę ?
gosciu
 


Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez nic » Nie Sty 01, 2012 10:11 pm

http://www.bip.minrol.gov.pl/FileRepozy ... m_id=45889 - nowe (ale w starym stylu) zielone zwierzątko, ciekawe czy autorzy przeczytali ze zrozumieniem treści swe dzieło, Min. Sawicki powinien wzorem Korczagina strzelać (ale z kałasza) do swych urzędników. pozdrawiam
nic
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez Nowy » Nie Sty 01, 2012 11:03 pm

Oglądałeś dzień przed Wigilią "Wydarzenia" na Polsacie? Usłyszałbys, co Twój Minister mówił o karpiu. Kazałbyś pewnie wtedy sam mu strzelić do siebie.
Nowy
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez gosciu » Pon Sty 02, 2012 5:39 pm

Proszę o uświadomienie , ja nie oglądałem .
gosciu
 

Polsat

Postprzez Nowy » Pon Sty 02, 2012 10:20 pm

W radio pr. 1 słyszałem jak Pan Minister Sawicki zapytany, czy woli karpia smażonego, czy w galarecie, powiedział, że jemu wigilia kojarzy się raczej z racuszkami i kompotem z suszu, a 23.12. w "Wydarzeniach" na Polsacie dołączył do osób, które uważają, że karp cierpi i trzeba go chronić, bo w czasie sprzedaży jest wysuszony i otwiera dziób ( http://www.ipla.tv/Wiadomosci/5001305-G ... -wizerunek )
Nowy
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez ja » Sob Sty 14, 2012 7:59 pm

czy są nowe pogłoski w sprawie dopłat
ja
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez Stawiarz » Sob Sty 14, 2012 10:54 pm

Pogłoski, że będą na pewno, ale proces w urzędach i UE się ślimaczy i nabór nie rozpocznie sie n apewno lada dzień
Stawiarz
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez gość » Pon Sty 16, 2012 4:25 pm

Czy te pieniądze zrównają nasze szanse na rynku?
gość
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez Gość » Wto Sty 17, 2012 8:40 am

nie, nie zrównają. Ma to być podobno tylko pierwszy pakiet czyli 360 zł/ha. A z drugim pakietem wychodziłoby pewnie około 1000- 1400 zł/ha. Jakby nie patrzeć o równej konkurencji dalej nie mamy co mówić.
Gość
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez żenada » Śro Sty 18, 2012 1:00 am

Chcę wiedzieć co nasi mądrzy negocjatorzy w osobach prezesów naszych organizacji zrobili dla rybaków w kontekście pytania z dopłat wodnośrodowiskowych: czy umowy zawarte teraz na 5 lat na 360 zł/1 ha dopłaty będą mogły być aneksowane jeżeli np. stawka dopłaty od 2014 r. wyniesie 720 zł/ 1 ha ? Czy znowu cwaniaki z zarządów (PTRYB, ZPRYB, PK) zrobią nas w ....... ?
żenada
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez Gość » Śro Sty 18, 2012 9:05 am

Proponuję Ci zadzwonić do tych organizacji lub zerknąć na ich strony internetowe to zobaczysz czy coś robią w kierunku rekompensat.
Gość
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez gość » Śro Sty 18, 2012 9:58 am

Kolego Żenada
Nasze organizacje rybackie są już teraz Uznanymi Organizacjami Producenckimi, a na ostatnim komitecie monitorującym przesunięto środki z potów, prawie po połowie, na 2.2 oraz instytuty naukowe i wyżej wspomniane organizacje. Może zatem będziesz bankrutem, zwłaszcza jak masz KHV, ale na pocieszenie wiedz że twoje organizacje będą trwać i nadal dbać o twoje interesy!
gość
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez Gość » Śro Sty 18, 2012 8:39 pm

a kiedy może być to nowe rozdanie?
Gość
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości