Warsztaty weterynaryjne

Moderator: ekspert_PK

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez Mariusz » Śro Sie 22, 2012 10:01 pm

Temat podałem. Bardzo chętnie zadam parę pytań osobie/osobom, które są w stanie na nie odpowiedzieć, w świetle dyrektywy w sprawie akwakultury (Dyrektywa Rady 2006/88/WE z dnia 24 października 2006 r. w sprawie wymogów w zakresie zdrowia zwierząt akwakultury i produktów akwakultury oraz zapobiegania niektórym chorobom zwierząt wodnych i zwalczania tych chorób Dziennik Urzędowy L 328 , 24/11/2006 P. 0014 - 0056). Bo moim zdaniem jedynie to jest istotne. Nie można po raz n-ty słuchać tych samych referatów pisanych na temat wygodny referentowi. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, co one (te referaty) wnoszą nowego.
Moje podstawowe pytanie jest takie: (jeżeli organizatorzy w ogóle będą mieli wpływ na to co powiedzą referenci) jak wygląda/powinien wyglądać przekaz informacji o sprzedanych rybach w świetle obowiązującego prawa?
Wiem, wiem, temat strasznie "niewygodny", ale podstawowy, bo ewidentnych oszustw w naszej branży jet trochę za dużo.
Mariusz
 
Posty: 395
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez Stawiarz » Czw Sie 23, 2012 8:26 am

Mariusz napisał(a):Temat podałem. Bardzo chętnie zadam parę pytań osobie/osobom, które są w stanie na nie odpowiedzieć, w świetle dyrektywy w sprawie akwakultury (Dyrektywa Rady 2006/88/WE z dnia 24 października 2006 r. w sprawie wymogów w zakresie zdrowia zwierząt akwakultury i produktów akwakultury oraz zapobiegania niektórym chorobom zwierząt wodnych i zwalczania tych chorób Dziennik Urzędowy L 328 , 24/11/2006 P. 0014 - 0056). Bo moim zdaniem jedynie to jest istotne. Nie można po raz n-ty słuchać tych samych referatów pisanych na temat wygodny referentowi. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, co one (te referaty) wnoszą nowego.
Moje podstawowe pytanie jest takie: (jeżeli organizatorzy w ogóle będą mieli wpływ na to co powiedzą referenci) jak wygląda/powinien wyglądać przekaz informacji o sprzedanych rybach w świetle obowiązującego prawa?
Wiem, wiem, temat strasznie "niewygodny", ale podstawowy, bo ewidentnych oszustw w naszej branży jet trochę za dużo.

Co rozumiesz przez przekaz informacji o sprzedawanych rybach? Jakie oszustwa konkretnie masz na myśli?
Stawiarz
 

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez Mariusz » Czw Sie 23, 2012 10:30 pm

Chodzi mi n.p. o ryby, które "wyszły" z obiektu, a nigdy tam nie były. Chodzi mi o uszczelnienie systemu, ponieważ Dyrektywa precyzyjnie reguluje sprawę jak ma być, a ludziska stosują "wolną Amerykankę" za cichą aprobatą lokalnych władz weterynaryjnych.
Byłem onegdaj na szkoleniu w Gdańsku. Prelegent mówił, mówił, a na żadne precyzyjne pytanie nie potrafił odpowiedzieć. Gwoli ścisłości nie było organizowane przez P.K. Pytam zatem po co takie szkolenia?
Edit.
Chodzi o to, żeby takie sytuacje jak opisywane w wątku o Spółdzielni Troć (zatrudnimy ichtiologa) nie mogły mieć miejsca. Przekręty naszej branży na pewno nie służą.
Mariusz
 
Posty: 395
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez PAN KARP » Sob Sie 25, 2012 7:46 am

Planowane warsztaty weterynaryjne będą w założeniu swoim otwartym forum dyskusyjnym, w któym wezmą udział zarówno przedstawiciele weterynarii, jak i rybacy. Towarzystwo Promocji Ryb, dużym wysiłkiem organizacyjnym, daje szansę rybakom, którym zależy na pozytywnych zmianach swojego warsztatu pracy, na wzięcie udziału w tym wyjątkowym szkoleniu. Tak więc proponuję wypunktować sobie ważne tematy i przyjechać z nimi na szkolenie 3 pażdziernika. Nie koniecznie trzeba czekać aż ktoś za nas coś zrobi i jeszcze wceluje dokładnie w nasze potrzeby.
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez Gość » Nie Sie 26, 2012 7:43 pm

Od kiedy będzie można się zapisywać na te warsztaty?
Gość
 

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez Zarząd_PK » Pią Sie 31, 2012 12:09 am

Zapisy mają ruszyć od przyszłego tygodnia. Lokalizacja jest już ustalona. Poprzednio warsztaty były w Toruniu , a dla odmiany teraz w Janowie Lubelskim.
Zarząd_PK
 

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez Dominik2 » Sob Wrz 15, 2012 8:44 pm

Po przeczytaniu informacji na http://www.pankarprybacy.pl , dziś kontaktowałem się z TPR pod tym numerem gdzie jest fax. i dowiedziałem się, że zostało jeszcze około 40 miejsc, a zapisy będą trwały do 19.09. albo do wyczerpania miejsc...
Dominik2
 

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez Zarząd_PK » Pon Wrz 17, 2012 10:21 pm

Dominik2 napisał(a):Po przeczytaniu informacji na http://www.pankarprybacy.pl , dziś kontaktowałem się z TPR pod tym numerem gdzie jest fax. i dowiedziałem się, że zostało jeszcze około 40 miejsc, a zapisy będą trwały do 19.09. albo do wyczerpania miejsc...

Pozostało jeszcze około 25 miejsc i zapisy wchodzą w decydującą fazę. Zachęcamy do zapisów nie na ostatnią chwilę!
Zarząd_PK
 

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez PAN KARP » Śro Wrz 19, 2012 1:20 pm

Witam Państwa, zapisy na warsztaty ruszyły ostatnio z kopyta i brakuje już tylko 4 osób do zamkniecia listy. Stan zapisów na dziś, to 96 osób na 100 dostępnych miejsc. Będziemy zapisywać do 110 potencjalnych uczestników, bo wiadomo, że zawsze może komuś coś wypaść nieprzewidywanego.
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez gość » Pon Wrz 24, 2012 8:45 pm

Czy jedzie ktoś na warsztaty z Olsztyna lub jadąc na nie przejeżdża przez Olsztyn, ma jedno wolne miejsce i może kogoś zabrać. Zwracam się o kontakt cyprinus2010@wp.pl
gość
 

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez Gość » Wto Wrz 25, 2012 7:40 am

,,
Gość
 

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez PAN KARP » Wto Wrz 25, 2012 7:24 pm

Mamy na dziś 110 osób na liście podstawowej i 7 na liście rezerwowej...
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez Kursant » Sob Wrz 29, 2012 11:21 am

A kto z weterynarzy i urzędników potwierdził przyjazd? I czy lista zamknieta? Pytam, bo kolega jest zainteresowany.
Kursant
 

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez PAN KARP » Sob Wrz 29, 2012 12:05 pm

Kursant napisał(a):A kto z weterynarzy i urzędników potwierdził przyjazd? I czy lista zamknieta? Pytam, bo kolega jest zainteresowany.

W związku z często powtarzającymi się ostatnio pytaniami jeszcze w sprawie możliwości uczestnictwa w warsztatach weterynaryjnych w Janowie, uprzejmie informuję, że lista jest już zamknięta. Jednak można się zapisać na liste rezerwową i oczekiwać na ewentualne wycofanie się uczestników, co przy ponad 110 osobach, jest statystycznie możliwe. Informacje szczegółowe o szkoleniu pod adresem http://www.pankarprybacy.pl/akt308.html

Druga kwestia - udział potwierdzili:
1. Krzysztof Jażdżewski - Z-ca Głównego Lekarza Weterynarii ds. zdrowia zwierząt
2. dr Janusz Wrona - Z-ca Dyrektora Departamentu Rybołówstwa MRiRW
3. dr Jan Żelazny, Agnieszka Pękala, Marek Matras - PIWet Puławy
4. Lekarze weterynarii specjalizujący się w chorobach ryb - Dacko Jan (Krosno), Dragan Maciej (Śląsk), Głowacka Hanna (Bydgoszcz), Kramer Irena (Międzyrzecz), Nowak Teresa (Piaseczno),
5. Pracownicy Powiatowych Inspektoratów Weterynarii
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: Warsztaty weterynaryjne

Postprzez Rybek » Pon Paź 01, 2012 3:50 pm

Dowiedziałem się wczoraj od znajomego, że jest organizowane szkolenie dla rybaków o weterynarii. Temat mnie zainteresował i dziś wysłałem zgłoszenie. I co się okazało, nie ma już miejsc. Czy to możliwe? Czy kogoś jeszcze też odesłali z kwitkiem?
Rybek
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości