Komu przeszkadza import karpia?

Moderator: ekspert_PK

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez stary » Śro Gru 26, 2012 9:11 pm

Na te święta na pewno by zabrakło karpia gdyby nie te byle co z południa..żadnemu z ośćiennych nie zależy na jakości tam liczy sie ilość surowca.Klient powoli zaczyna wracać tam gdzie dobra rybe kupił.nasi hodowcy pamiętajcie o tym. Dbajcie o jakość ,bądżmy lepsi a przetrwamy.
stary
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Tedi » Czw Gru 27, 2012 12:20 am

Nikt nie odpowiedział na kluczowe w tym wątku pytanie - komu przeszkadza import karpia? Hodowcom polskim, handlowcom, klientom?
Druga kwestia, czy walczyć i tropić tych co przywożą (jesli tak, to proszę podac konkretne metody, bo na razie takich nie widzę) albo certyfikować i oznakowywać skutecznie nasza produkcję. Co lepsze, nie wiem.
Tedi
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Czw Gru 27, 2012 6:53 am

Certyfikacja nic nie da. W produkcji owoców też jest certyfikacja a gospodarstwa certyfikowane (globalgap. tesco nature) ściągają surowiec skąd się da jeśli brakuje im własnego.
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Czw Gru 27, 2012 6:56 am

Próba śledzenia byłaby sensowna. Importerzy powinni mieć obowiązek zgłaszania transportu karpia, choćby ze względu na możliwość przenoszenia chorób i zagrażania krajowej populacji karpia.
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Czw Gru 27, 2012 9:24 am

Tedi napisał(a):Nikt nie odpowiedział na kluczowe w tym wątku pytanie - komu przeszkadza import karpia? Hodowcom polskim, handlowcom, klientom?
Druga kwestia, czy walczyć i tropić tych co przywożą (jesli tak, to proszę podac konkretne metody, bo na razie takich nie widzę) albo certyfikować i oznakowywać skutecznie nasza produkcję. Co lepsze, nie wiem.


Przeszkadza polskim hodowcom, ponieważ podkładany jest pod markę i sprzedawany jako ryba krajowa.
Handlowcom nie przeszkadza. Żądza zysku jest silniejsza jak jakiekolwiek zasady i prawo.
Klientom przeszkadza, ponieważ są oszukiwani, że kupują karpia z Polski.
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Widz » Czw Gru 27, 2012 11:31 am

Gość napisał(a):Próba śledzenia byłaby sensowna. Importerzy powinni mieć obowiązek zgłaszania transportu karpia, choćby ze względu na możliwość przenoszenia chorób i zagrażania krajowej populacji karpia.

Ale zacznijmy od realiów, jaki sa narzędzia do tego, a nie co byłoby dobrze...
Widz
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gos » Czw Gru 27, 2012 1:18 pm

Może paszporty jak dla krów?
Gos
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Tedi » Czw Gru 27, 2012 1:40 pm

No własnie, nie wiemy co i jak
Tedi
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Czw Gru 27, 2012 9:30 pm

To jest sliski temat i większośc nie chce go ruszać
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez smętek » Czw Gru 27, 2012 10:55 pm

To jest temat śliski, niesmaczny i śmierdzący jak ta ryba z południa.
smętek
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Stawiarz » Czw Gru 27, 2012 11:29 pm

Jeśli tak uważamy, to należy się od niej odciąć, a nie udawać, że wszystko jest dobrze
Stawiarz
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez mniejszy karp » Pią Gru 28, 2012 11:53 am

Mój sąsiad ma dużo większe stawy i rybę którzy kupują pierwszy i ostatni raz w detalu, jego sąsiedzi przyjezdzają do mnie. W hurcie wypchnie w Polskę i jakoś to idzie. Więc co mu szkodzi zaimportować. Dodam, ,ze stawy są z bardzo małym dopływem. Podczas suszy trzeba spuszczać pare stawów żeby ratować inne.
Ja ze sprzedażą nie mam problemów więc się tym nie interesowałem, ale lekarz który przyjechał po ryby no i oczywiscie na kontrolę przy kawce cos nieco mi powiedział.
mniejszy karp
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Pią Gru 28, 2012 8:53 pm

Jak już bedziemy wiedzieć kto importuje, to co z tym zrobimy?
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Pią Gru 28, 2012 8:56 pm

Gość napisał(a):Jak już bedziemy wiedzieć kto importuje, to co z tym zrobimy?


Nie przyznamy mu "Rybaka Roku" :)
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez PTRyb » Pią Gru 28, 2012 9:06 pm

Gość napisał(a):
Gość napisał(a):Jak już bedziemy wiedzieć kto importuje, to co z tym zrobimy?


Nie przyznamy mu "Rybaka Roku" :)

To my nie przyznamy hahaha.
PTRyb
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości