I Debata Pana Karpia

Moderator: ekspert_PK

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez Stawiarz » Czw Sty 03, 2013 6:24 pm

Namawiam , aby kto może uczestniczył w debacie, bo nie tu na forum bedzie się sprawa rozstrzygać
Stawiarz
 

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez Gość » Czw Sty 03, 2013 7:04 pm

Może tak na debatę zaprosić prokurenta.
Pewnie kierując się dobrem całej branży zdradzi nam tajemnicę jak załatwić wyłączność na dostawy w sieci, nie mając jeszcze zarejestrowanego podmiotu ?
Gość
 

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez Grzegorz0_4 » Czw Sty 03, 2013 9:09 pm

Późno już jak na mnie i nie kumam. Chodzi o zmonopolizowanie dostaw do sieci przez Polski Karp?
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez Zarząd_PK » Pią Sty 04, 2013 2:37 pm

Dotąd zapisało się na debatę 29 osób
Zarząd_PK
 

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez uczestnik » Pią Sty 04, 2013 3:01 pm

Czy są wśród tych osób koledzy którzy poprzez spółkę polski karp oddali karpia za półdarmo? Chciałbym zapytać się ich w oczy czy są z siebie zadowoleni.
uczestnik
 

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez PAN KARP » Pią Sty 04, 2013 3:09 pm

Nie wiem, kto w jakiej cenie karpia sprzedawał, ale zapisali się tam również członkowie spólki Polski Karp. Zapraszam do udziału w debacie, dodam, debacie jak najmniej emocjonalnej, a jak najbardziej merytorycznej.
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez gość » Sob Sty 05, 2013 11:00 am

Temat debaty jest emocjonalny, co nie wyklucza merytoryki. Prowadzący debatę bedzie musiał powściągać uzasadnione emocje uczestników, szczególnie tych, których spółka wygryzła z karpiowego rynku.
gość
 

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez Gość » Sob Sty 05, 2013 11:30 am

gość napisał(a):Temat debaty jest emocjonalny, co nie wyklucza merytoryki. Prowadzący debatę bedzie musiał powściągać uzasadnione emocje uczestników, szczególnie tych, których spółka wygryzła z karpiowego rynku.


Jak wygryzła ?
Oni tylko zaproponowali sieci coś, czego Ty nie mogłeś. Czyli kompleksowości obsługi dostaw przez jeden podmiot.
Ty za to miałeś możliwość sprzedać swojego karpia dla udziałowców spółki za całe 8 zł brutto !
Dlaczego tylko za 8 zł ? Dlatego, bo podobno Ty i Tobie podobni wypchnięci z rynku zaniżyli strasznie cenę :)
Gość
 

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez PAN KARP » Sob Sty 05, 2013 7:18 pm

Gorąco zachęcam do zapisywania się na I Debatę Rynkową Pana Karpia. Każdy w ten sposób może dołożyć cegiełkę do przyszłości polskiego rynku karpia.
Mamy jeszcze około 20 miejsc wolnych. A te osoby, które nie mogą wziąć udziału osobiście, zapraszam do podawania na tym forum tematów i wątków, które są w tej chwili najbardziej strategiczne dla najlepszego funkcjonowania branży. Proszę też forumowiczów do odsyłania zainteresowanych na http://www.pankarprybacy.pl , gdzie znajdują sie do pobrania formularze kart zgłoszeń.
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez Janusz » Pon Sty 07, 2013 10:03 am

Panie i Panowie hodowcy karpia, uważam za bardzo ważną sprawę aby wynająć profesjonalną kancelarię prawną, która w naszym imieniu podejmowała by czynności prawne i procesowe, na nieuczciwe kampanie (np. promujące norweskiego łososia i z tym związane sponsorowane działania Klubu Gaja) skierowane przeciwko tradycji kupowania żywego karpia, oraz nieuczciwe i nierzetelne artykuły prasowe ukazujące się w okresie grudnia przed świętami Bożego Narodzenia.
Janusz
 

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez ekolog2 » Wto Sty 08, 2013 11:38 am

Każdy ekolog przyzna (może z wyj. Klubu Gaja), że kupowanie produktów nieprzetworzonych i pochodzących z lokalnego rynku jest bardziej "przyjazne środowisku" niż przetworzonych. Ekolodzy wielokrotnie o to apelowali i apelują.
W przypadku Klubu Gaja wygląda niestety na to, że byt ukształtował im świadomość.
ekolog2
 

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez Debatowicz » Czw Sty 10, 2013 7:35 pm

Próbowałem się dowiedzieć od organizatorów, kto będzie prowadził debatę? I to chyba jakaś tajemnica. ale kolega mi powiedział, że podobno moderować ma Tadeusz Mosz
Debatowicz
 

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez linek » Czw Sty 10, 2013 8:27 pm

Wiem co wszyscy dotknięci tym problemem czujecie, ale uważam że żadne debaty tu nic nie pomogą. Mozna sobie pogadać na forum lub w małym gronie między sobą. Przypomnijcie sobie jak ludzie palili w piecach pszenicą zamiast węglem, bo była tak tania i jeszcze nie było komu sprzedać. A teraz?
Dwa lata ostatnie bardzo mokre, wody podskurne wysokie, ja na V i VI klasie ziemi kosiłem 2,5 tony żyta gdzie siedem lat temu cieszyłem się z 1,5 tony.
Jesień ubiegłego roku pokazała jak szybko wody może brakować. Przypomnijmy sobie stan Wisły - wrzesień, pazdziernik. Kolejna zima bez śniegu, lata gorące, mało opadów jezeli juz to regionalnie nawałnice, co nie sprzyja stabilizacji w gospodarce wodnej. To moze być standardem. Może sam się ten problem rozwiązać.
Oczywiście potrzeba czasu, a nadprodukcji nikt nam nie upłynni, a już na pewno nie gadanie.
linek
 

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez xxl » Czw Sty 10, 2013 8:38 pm

Linek masz rację, pamietam jak sąsiad 15 hektarów ze 110 w lipcu odławiał bo mu brakowało wody, latał po stawach rano i patrzył w niebo kiedy deszcz spadnie, a w zeszłym roku dokopał kolejne 10 hektarów, może mu na to unia dała więc kopał, jego sprawa.
xxl
 

Re: I Debata Pana Karpia

Postprzez Palacz » Pią Sty 11, 2013 12:59 am

Poproszę Linka o namiary na szkolenie na Palacza Karpiowego. Zgadzam się z Tobą , że trzeba się przygotować do zawodu, bo może to być intratna fucha, skoro przewidujesz palenie nie tylko pszenicą...
Palacz
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

cron