Oczyszczanie stawu 16m na 5m 1m gl.

Moderator: ekspert_PK

Oczyszczanie stawu 16m na 5m 1m gl.

Postprzez Bobcik102 » Nie Mar 01, 2020 4:14 pm

Witam. Mam[quote][code][/code][/quote] staw 16m na 5m staw ma glebokosc miejscami okolo 1.2m nie byl czyszczony z 15 lat z mulu. Tak to co rok czyscilem w wodorach z glonow ale juz mam dosc. Zrobila mi sie gdzie 30 cm warstwa mulu i zaczyna szybcitko zarastac zaraz na wiosne . Chce kupic sobie pompe jakas do 1500 zl max. Czy taka pompa spalinowa 7 koni mechanicznych da sobie rade z takim mulem ?
Bobcik102
 

Re: Oczyszczanie stawu 16m na 5m 1m gl.

Postprzez Olek251 » Nie Mar 01, 2020 8:22 pm

Mam pompę spalinową o średnicy węża 3cale i wątpię żeby dała radę sam muł, jak będzie długi wąż ssawny to ciężko żeby pociągnęła muł. Chyba ze pomysl jest taki żeby pompować razem z wodą powiedzmy do kolan i zaciągać muł razem z wodą, najlepiej pożyczyć pompę i spróbować albo kupić za 500zl chińczyka, ja mam taką o wydajności 1000l/min ponad 15 lat i jest nie do zepsucia
Olek251
 
Posty: 119
Rejestracja: Pon Maj 01, 2017 10:43 pm

Re: Oczyszczanie stawu 16m na 5m 1m gl.

Postprzez www » Czw Mar 05, 2020 8:28 pm

Bobcik102 napisał(a):Witam. Mam
[code][/code]
staw 16m na 5m staw ma glebokosc miejscami okolo 1.2m nie byl czyszczony z 15 lat z mulu. Tak to co rok czyscilem w wodorach z glonow ale juz mam dosc. Zrobila mi sie gdzie 30 cm warstwa mulu i zaczyna szybcitko zarastac zaraz na wiosne . Chce kupic sobie pompe jakas do 1500 zl max. Czy taka pompa spalinowa 7 koni mechanicznych da sobie rade z takim mulem ?

kup sobie większą szambówkę wypożycz agregat prądotwórczy i ogień.
www
 

Re: Oczyszczanie stawu 16m na 5m 1m gl.

Postprzez Gość » Sob Mar 07, 2020 10:09 am

Lepsza szambowke tzn.? Jaka czy taka ma szanse ze wyciagnie mol ?
https://allegro.pl/oferta/pompa-szamba- ... e=facebook

Jak nie to prosze o link do jakiejs pompy ktora mogla by sobie poradzic z tym...
Gość
 

Re: Oczyszczanie stawu 16m na 5m 1m gl.

Postprzez www » Sob Mar 07, 2020 10:18 pm

Bobcik102 napisał(a):Witam. Mam
[code][/code]
staw 16m na 5m staw ma glebokosc miejscami okolo 1.2m nie byl czyszczony z 15 lat z mulu. Tak to co rok czyscilem w wodorach z glonow ale juz mam dosc. Zrobila mi sie gdzie 30 cm warstwa mulu i zaczyna szybcitko zarastac zaraz na wiosne . Chce kupic sobie pompe jakas do 1500 zl max. Czy taka pompa spalinowa 7 koni mechanicznych da sobie rade z takim mulem ?

trudno mi coś ci doradzić kiedyś próbowałem górniczą odkręcałem sito na ssaniu i trochę szło ale jeśli chcesz kupić pompę z wężem ssawnym to zapomnij o robocie na pewno nie zda egzaminu może coś z szambówek samoróbek trudno mi powiedzięć czy ta o której myślisz niżej będzie dobra myślę że za mała.musisz metodą prób i błędów.
www
 

Re: Oczyszczanie stawu 16m na 5m 1m gl.

Postprzez olo1 » Nie Mar 08, 2020 11:25 pm

Bobcik102 napisał(a):Witam. Mam
[code][/code]
staw 16m na 5m staw ma glebokosc miejscami okolo 1.2m nie byl czyszczony z 15 lat z mulu. Tak to co rok czyscilem w wodorach z glonow ale juz mam dosc. Zrobila mi sie gdzie 30 cm warstwa mulu i zaczyna szybcitko zarastac zaraz na wiosne . Chce kupic sobie pompe jakas do 1500 zl max. Czy taka pompa spalinowa 7 koni mechanicznych da sobie rade z takim mulem ?

może szambówka meprozet jakaś większa.
olo1
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości