płatności wodno-środowiskowe

Moderator: ekspert_PK

płatności wodno-środowiskowe

Postprzez G-7 » Nie Kwi 17, 2011 1:47 pm

My tu gadu gadu, a Agencja Restrukturyzacji rozgrywa nas w kolejnym rozdaniu. Tym razem nasze wnioski o płatność w działaniu wodno-srodowiskowym, podlegają nadinterpretacji i wymyślane są coraz to nowe utrudnienia, sprzeczne z umowami i rozporządzeniem. Widzę w tym celowe, destrukcyjne działanie szefów ARiMR, które w tym działaniu trwa już trzeci rok. Może najwyższy czas uruchomić G-70- jedyną skuteczna grupę walczącą o prawa rybaków.
G-7
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez opolanin » Nie Kwi 17, 2011 6:12 pm

Potwierdzam uwagi G-7. W mojej agencji pytają, czy spełniam wymogi Natyry -2000, a przecież miało być tylko potwierdzenie, że Natura-2000 jest na moim terenie ustanowiona. Coś mi tu śmierdzi.
opolanin
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez Norbert » Nie Kwi 17, 2011 6:41 pm

A u mnie Agencja pyta dlaczego przekroczyłem w płatności za jedną fakturę termin wyznaczony przez sprzedawcę.
Norbert
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez kapsel » Nie Kwi 17, 2011 9:26 pm

Wygląda na to, że ARiMR postanowił za wszelką cenę rozdzielić pieniądze równo dla wszystkich rybaków.
Aby tak się stało trzeba znaleźć powód aby zabrać jak najwięcej z już przyznanych. Teraz wiem dlaczego w styczniu przyszło pismo od prezesa z zachętą szybkiego złożenia wniosku o płatność.
Trzeba czasu aby przewertować dokładnie wnioski i załączniki i znaleźć haka.
Zrobiliśmy błąd, jak prezes mówi aby szybko składać wnioski, to znaczy, że musimy je składać w ostatniej chwili.
Ktoś ma ten telefon do asystenta Ministra Sawickiego ?
kapsel
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez gumiś » Pon Kwi 18, 2011 7:22 am

Mamy prawników znających umowy wodnośrodowiskowe na pamięć i przetarte ścieżki w mediach. Pytanie brzmi:

Czy w przypadku nadmiernego okrojenia płatności lub odomówienia jej niektórym z nas reszta stanie za Nimi?

Będą potrzebne środki finansowe na opłacenie kancelarii prawnej i byćmoże jakiś wyjazd grupowy. Jest nas teraz więcej bo 200 zainteresowanych podmiotów.
gumiś
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez Ludowiec » Pon Kwi 18, 2011 7:52 am

Jesteśmy z jednej gliny, Panowie, po co pisać, a nawet myśleć w ogóle o jakichś rozróbach przed wyborami??? To nie słuzy rozwojowi polskiej wsi, której częścią jesteśmy my wszyscy.
Ludowiec
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez kapsel » Pon Kwi 18, 2011 8:50 am

Z moich doświadczeń z urzednikami ARiMR wynika, że ich zapędy skutecznie hamuje pytanie o podstawę prawną.
Pamietajcie, że instrukcja wypełniania wniosku, nie może stanowić tej podstawy !
Podstawy prawne w naszym przypadku zawarte są w rozporządzeniu, nowelizacji rozporządzenia, które obowiązywały w czasie podpisywania umowy oraz w samej umowie.
Może ktoś z kolegów wie, czy wszedł w życie przepis, który nakładał na urzędników za popełnione błędy kary w wysokości dwunastokrotności ich miesięcznej pensji ?
kapsel
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez G-7 » Pon Kwi 18, 2011 5:12 pm

Co do podstawy prawnej,ja to wiem, ale gdyby wiedział to jeszczepracownik ARiMR . Ich nic nie rusza. Wymyślaja swoje teorie interpretacyjne i weź się z nimi procesuj.
Faktycznie może ich ruszyć tylko zbiorowy protest, ale trzeba działać z dobrym prawnikiem.
G-7
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez kapsel » Pon Kwi 18, 2011 9:46 pm

Podaj przykład takich wymagań.
kapsel
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez G-7 » Wto Kwi 19, 2011 6:16 am

Podaje je opolanin i Norbert, a u mnie np. żadają spełnienia warunków które mam zapisane w pozwoleniu wodno-prawnym. Za chwilę za zaświadczeniem weterynaryjnym zawołają badań ryb itd, itp.
G-7
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez pokorny beneficjent » Wto Kwi 19, 2011 8:16 am

Ja mam podać średnią wagę wylęgu karpia oraz wagę największych i najmniejszych sztuk z pruby. Mam uzupełnić również księgę stawową o rodzaj paszy jaką karmię szczupaki.
Wszystko robię tak jak urzędnik sobie życzy bo przecież nie podam ich do sądu za głupotę - nie ma takiego przestępstwa.
Moim zdaniem trzeba trochę wrzucić na luz i z uśmiechem pełnym zrozumienia powypisywać im te bzdury co oni chcą. W końcu jak płacą to mogą i podstawy rybactwa trochę pozmieniać...
pokorny beneficjent
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez kapsel » Wto Kwi 19, 2011 8:45 am

Nie chcą przypadkiem faktury i bankowego potwierdzenia zapłaty za pokarm naturalny ?
kapsel
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez kapsel » Wto Kwi 19, 2011 8:51 am

pokorny beneficjent napisał(a):
> Ja mam podać średnią wagę wylęgu karpia oraz wagę największych i
> najmniejszych sztuk z pruby. Mam uzupełnić również księgę stawową o rodzaj
> paszy jaką karmię szczupaki.
> Wszystko robię tak jak urzędnik sobie życzy bo przecież nie podam ich do
> sądu za głupotę - nie ma takiego przestępstwa.
> Moim zdaniem trzeba trochę wrzucić na luz i z uśmiechem pełnym zrozumienia
> powypisywać im te bzdury co oni chcą. W końcu jak płacą to mogą i podstawy
> rybactwa trochę pozmieniać...

Tylko weź pod uwagę, że jak raz wpiszesz te bzdury to będziesz musiał je wpisywać już co roku.
W nastepnych latach zmieni się pracownik ARiMR, który bedzie bardziej zorientowany i zarzuci Ci nierzetelne prowadzenie ksiegi stawowej, bo masz tam bzdury.
Bierzesz to pod uwagę ?
Czy te wymagania masz na wezwaniu o usunięcie braków ?
kapsel
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez pokorny » Wto Kwi 19, 2011 9:33 am

Wszystko mam na piśmie. gromadzę dokumenty. Jak ta szopka się skończy to wraz z kolegami wydamy o tym książkę. A jak nie będą płacić to w sądzie przedstawię co chcieli a rzeczoznawca rybacki powołany przez sąd rozniesie ich na strzępy - zresztą niepierwszy raz -każdą sprawę w sądzie przegrywają...
pokorny
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez Kultowiec » Wto Kwi 19, 2011 6:05 pm

Witam!!!
Troche Panowie głupoty piszecie. U nas w warmińsko-mazurskim wszystko przebiega w miarę sprawnie, pieniądze są wypłacane. A jak się czepiają to tylko braku opisu jakiegoś wymogu lub braku faktury na zakup lub sprzedaż ryb. Poza tym wszystko działa bez zarzutu. Są cięcia jakieś ale jak ktoś twierdzi ze ma zalany staw przez cały rok a w pazdzierniku go spusszcza to jak ma za to dostać kase ????? To że się zmieniają procedury i pojawiają się nowe interpretacje to tylko i wyłącznie wina Warszawy, pracownicy oddziałów regionalnych nie są niczemu winni. Nie sugerujcie się umowami bo sami wiecie że to był koncert życzeń co powiedziałeś to wpisali, a teraz jak trzeba udokumentować jakiś wymóg to jest problem!!!!!!
Trzeba było pomyśleć wcześniej. A zresztą............ Życzę wam takiej obsługi jak u nas. Pozdrawiam!!!!
Kultowiec
 
Posty: 6
Rejestracja: Wto Mar 08, 2011 4:40 pm

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości