Co lepsze do napowietrzania magazynów ryb?

Moderator: ekspert_PK

Co lepsze do napowietrzania magazynów ryb?

Postprzez arek59 » Pon Wrz 19, 2011 4:58 pm

Od lat stosowałem pompy wodne i areator do napowietrzania magazynu karpia 100m3.
Licznik energii kręcił się bezlitośnie.
Teraz widzę dużo ofert pomp powietrza. http://193.23.48.135/listing.php/search ... nge_view=1
Czy to nie będzie korzystniejsze rozwiązanie?
Czy ktoś to już stosował.
Pozdrawiam
Arek
arek59
 
Posty: 12
Rejestracja: Nie Sie 21, 2011 3:49 pm

Re: Co lepsze do napowietrzania magazynów ryb?

Postprzez r » Pon Wrz 19, 2011 10:20 pm

Kolego pompa mamucia plus dmuchawa epifezzetta 2,2 kw , bezawaryjna bocznokanałowa . pozdrawiam.
r
 

Re: Co lepsze do napowietrzania magazynów ryb?

Postprzez arek59 » Śro Wrz 21, 2011 7:59 am

Dzięki!
Czy to nie będzie za duża ta pompa na taki mały magazyn?
2,2KW też mi trochę podkręci licznik,a to przecież musi chodzić na okrągło przez kilka tygodni.
Pozdrawiam.
arek59
 
Posty: 12
Rejestracja: Nie Sie 21, 2011 3:49 pm

Re: Co lepsze do napowietrzania magazynów ryb?

Postprzez r » Śro Wrz 21, 2011 11:59 am

arek59 napisał(a):Dzięki!
Czy to nie będzie za duża ta pompa na taki mały magazyn?
2,2KW też mi trochę podkręci licznik,a to przecież musi chodzić na okrągło przez kilka tygodni.
Pozdrawiam.

Niekoniecznie musi być 2,2 kw. Zadzwoń do firmy EKO-SIN we wrocławiu , oni przedstawią ci ofertę na inne dmuchawy , oraz pomogą ci dobrać do twoich potrzeb, Namiar musisz znaleść na internecie. Mają tam cały niezbędny osprzęt. Najlepiej rozmawiać z szefem Konradem.
r
 

Re: Co lepsze do napowietrzania magazynów ryb?

Postprzez pompa » Czw Wrz 22, 2011 10:24 pm

Ja bym polecal tą pompę co na allegro wypatrzyłeś. Uzywam tej firmy membranowych i są to solidne urządzenia. Tłokowa jak najbardziej nadaje się do zastosowań w większych zbiornikach do tego konkretne kamienie napowietrzające i wszystko gra.
pompa
 

Re: Co lepsze do napowietrzania magazynów ryb?

Postprzez jr » Pon Lut 06, 2012 12:42 pm

Zadzwoń albo napisz do Akwatech z Poznania. Tam Ci dobiorą i poradzą. Mają różny asortyment - od pojedynczych dyfuzorów do całych systemów.
jr
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

cron