Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Moderator: ekspert_PK

Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez jinks » Czw Lis 03, 2011 6:51 pm

Czytam giełdę a tam po 8zł po 9,30... Sprzedajcie najlepiej po 6,50 w hurcie. Nigdy nie będzie normalnie, przyznajcie-trzęsiecie tyłkami, że wam ryba zostanie. Tak jest co roku, a kiedyś wam została, bo mi nigdy?! Telefony się urywają przed świętami tylko trzeba trochę zimnej krwi. Zboże 2x droższe, materiał zarybieniowy 50% droższy, ale to handlarz ma zarobić 5zł na kilogramie, bo wy mu sprzedacie po 9 a on sprzeda po 14! A ile wy zarobicie na kilogramie, chyba mniej jak on!
Wszystko co roku drożeje, ale rybacka brać stale po 8-9zł, karp był po 8zł chyba też z 10 lat temu! A po ile wtedy było zboże, paliwo itd.? Potem piszecie, że się nie opłaca, bo ryzyko, bo choroby, że to kiepski interes, bo k. mać sprzedajecie za darmo!!!Rok temu pisałem o tym i w tym roku znów to samo.
12 zł to minimum cena na hurt, niech handlarz zarabia 1-2zł na kilogramie a nie więcej jak wy-my! Sami siebie okradacie!
Na rynku potem stoją z przyczepkami, sprzedają po 14 zeta i się z was śmieją, że zarobią w kilka dni tyle co wy za cały rok pracy!Idźcie w końcu po rozum do głowy! Trzeba trzymać cenę! Pobożne życzenie...
Trochę się uniosłem, ale nie mogę spokojnie co roku patrzeć na to samo.
Pozdrawiam.
jinks
 
Posty: 16
Rejestracja: Czw Sie 12, 2010 1:45 pm
Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez mhuba » Czw Lis 03, 2011 9:05 pm

Dokładnie !!!
Niestety, ja widzę po swoich rodzicach, rolnik będzie zawsze biedny.
ja nie wiem czy nie potrafi się targować, czy nie chce, wszystko najchętniej oddałby za darmo.
Sprzeda ryby, popłaci rachunki i tak w kółko a pośrednik za przeproszeniem sra forsą.
Jest nas w sumie tak niewielu, można się skrzyknąć, ustalić ceny na jakimś sztywnym przyzwoitym poziomie.

Pozdrawiam
mhuba
mhuba
 

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez Gość » Pią Lis 04, 2011 12:20 am

Popieram kolegę w pełni.
Gość
 

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez gość » Pią Lis 04, 2011 3:48 pm

Odnośnie propozycji ustalenia ceny karpia.Po sąsiedzku mam dwa gospodarstwa rybackie,umawiamy się po ile sprzedajemy w hurcie a po ile w detalu a potem dowiaduję się,że tylko ja trzymałem cenę i o dziwo sprzedałem wszystko .Komentarze nabywców były różne ale zdarzały się i takie,że pewnie mają gorszą rybę i dlatego tańsza.Nie wierzę w jedność rybaków bo na własnej skórze doswiadczyłem nielojalności od kolegów.
gość
 

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez gili » Pią Lis 04, 2011 5:53 pm

jinks napisał(a):Czytam giełdę a tam po 8zł po 9,30... Sprzedajcie najlepiej po 6,50 w hurcie. Nigdy nie będzie normalnie, przyznajcie-trzęsiecie tyłkami, że wam ryba zostanie. Tak jest co roku, a kiedyś wam została, bo mi nigdy?! Telefony się urywają przed świętami tylko trzeba trochę zimnej krwi. Zboże 2x droższe, materiał zarybieniowy 50% droższy, ale to handlarz ma zarobić 5zł na kilogramie, bo wy mu sprzedacie po 9 a on sprzeda po 14! A ile wy zarobicie na kilogramie, chyba mniej jak on!
Wszystko co roku drożeje, ale rybacka brać stale po 8-9zł, karp był po 8zł chyba też z 10 lat temu! A po ile wtedy było zboże, paliwo itd.? Potem piszecie, że się nie opłaca, bo ryzyko, bo choroby, że to kiepski interes, bo k. mać sprzedajecie za darmo!!!Rok temu pisałem o tym i w tym roku znów to samo.
12 zł to minimum cena na hurt, niech handlarz zarabia 1-2zł na kilogramie a nie więcej jak wy-my! Sami siebie okradacie!
Na rynku potem stoją z przyczepkami, sprzedają po 14 zeta i się z was śmieją, że zarobią w kilka dni tyle co wy za cały rok pracy!Idźcie w końcu po rozum do głowy! Trzeba trzymać cenę! Pobożne życzenie...
Trochę się uniosłem, ale nie mogę spokojnie co roku patrzeć na to samo.
Pozdrawiam.
Stań na rynku z przyczepką,zarobisz podwónie,w końcu idź po rozum do głowy.
gili
 

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez jinks » Pią Lis 04, 2011 8:19 pm

Może jeszcze posieję i zbiorę sam zboże i założę rafinerię? Zajmuję się produkcją ryb a nie staniem na rynku.
jinks
 
Posty: 16
Rejestracja: Czw Sie 12, 2010 1:45 pm
Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez mhuba » Sob Lis 05, 2011 10:01 pm

gość napisał(a):Odnośnie propozycji ustalenia ceny karpia.Po sąsiedzku mam dwa gospodarstwa rybackie,umawiamy się po ile sprzedajemy w hurcie a po ile w detalu a potem dowiaduję się,że tylko ja trzymałem cenę i o dziwo sprzedałem wszystko .Komentarze nabywców były różne ale zdarzały się i takie,że pewnie mają gorszą rybę i dlatego tańsza.Nie wierzę w jedność rybaków bo na własnej skórze doświadczyłem nielojalności od kolegów.


Ja raz na jakiś czas kontrolnie dzwonie po sąsiadach z zapytaniem o cenę ;) (nie znają mnie)
Choć z drugiej strony trudno się ludziom dziwić że się boją że zostaną z rybami.
Ja od maja próbuje sprzedać 10 ton jesiotra syberyjskiego z bardzo marnym skutkiem (udało się może 2 tony).
Rynek w Polsce praktycznie nie istnieje, choć kilka osób przez całe wakacje jeździło do nas z wielu dalekich regionów kraju po rybę na łowisko specjalne, ale teraz temat się skończył.
Trochę lokalnie/detalicznie sprzedajemy i powoli nawiązujemy współpracę z dużą wędzarnią.
Ale cholera nie chce zostać z tymi rybami na kolejną zimę, dodatkową potrzebuje $$.
Może macie pomysły gdzie i komu można sprzedać te ryby ?

Pozdrawiam
mhuba
mhuba
 

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez Duży » Pon Lis 07, 2011 8:08 pm

Dziś jak grom z jasnego Nieba przyszedł do mnie list od dostawcy paszy: z powodu wysokiego kursu euro podnoszę cenę o 7%.
No to już wiem po ile bedę płacił za paszę w przyszłym sezonie:3 zł. za kg... zgroza. jeśli karpia nie sprzedam koło 12 zł./kg. to trzeba zwijać interes.
Duży
 

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez mały » Wto Lis 08, 2011 3:09 pm

Dziś jak pierdnięcie z ciemnej czeluści zadzwonił dostawca paszy: ceny pszenżyta lecą w dół. Kupuj !
No i już wiem po ile będę płacił za zboże na przyszły sezon: poniżej 600 zł za tonę, czyli taniej o ponad 150 zł.
Jeśli karp w tym roku będzie po 12 zł i wyżej to trzeba zwijać interes, bo handlarze zarobią w tym roku taki szmal, że przejmą ze swoim importowanym z Litwy i Czech karpiem cały rynek i będę musiał im w przyszły roku sprzedać im swoją rybę poniżej 8.00 zł/kg
mały
 

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez lescz » Wto Lis 08, 2011 5:45 pm

ciekawy sposób na sukces: "obniżmy cenę żeby nie była jeszcze niższa". - pogratulować logiki.
lescz
 

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez mały » Śro Lis 09, 2011 7:58 pm

Wiesz co to jest "złoty środek" ?
mały
 

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez piotr 12345 » Śro Lis 09, 2011 9:48 pm

witam piszećie takie bzdury na tym forum że mi was szkoda jak nie sprzedaż za 8 karpia to za ile jak sandacza chcesz cenę za te gównianą rybę supermarkety was zjedzą i oddaćie po 6,5 za kilogram pozdrawiam rozsądnych ludzi
piotr 12345
 

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez Gość » Czw Lis 10, 2011 6:49 am

akurat Nas jeszcze supermarkety nie zjadły a już dość długo istnieją na Naszym rynku. Znowu jakiś nierób handlarz się odzywa...
Gość
 

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez gili » Nie Gru 18, 2011 9:07 pm

jinks napisał(a):Może jeszcze posieję i zbiorę sam zboże i założę rafinerię? Zajmuję się produkcją ryb a nie staniem na rynku.

Za trzy dni, staniesz na rynku. Za rok postoisz cały grudzień.
gili
 

Re: Jesteście w większości żałośni, jak co roku...

Postprzez jinks » Pon Gru 19, 2011 12:05 am

Nie stanę kolego, ma wszystko sprzedane już od 3 tygodni, a za 3 dni jak piszesz, to zabierają ostatnią partię, a telefony dalej dzwonią. Raz jak byłem młody i głupi to puściłem handlarzowi wszystko za psie pieniądze, bo się bałem, że później nie sprzedam. Zaraz potem telefon się urywał. Co roku są chętni za odpowiednią cenę trzeba tylko poczekać i się nie bać, miedzy innymi taki wpisów jak piętro wyżej. Kto jest głupi niech sprzedaje za 8,50 czy nawet 10 zeta, jego sprawa.
jinks
 
Posty: 16
Rejestracja: Czw Sie 12, 2010 1:45 pm
Miejscowość: Dolny Śląsk

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 89 gości