Gdzie tu sprzedać jesiotra syberyjskiego. Pomocy

Moderator: ekspert_PK

Gdzie tu sprzedać jesiotra syberyjskiego. Pomocy

Postprzez mhuba » Sob Lis 05, 2011 10:16 pm

Witam
Panowie pomóżcie, od maja próbuje sprzedać 10 ton jesiotra syberyjskiego.
Coś tam się sprzedaje, trochę detalicznie, trochę poszło przez wakacje na łowiska specjalne, powoli nawiązujemy współpracę z dużą wędzarnią.
Ale wszyscy biorą do 200 kg max 500 kg, więcej pierdol... niż to wszystko warte.
Dajcie znać, może macie jakieś znajome wędzarnie, łowiska itp na terenie wlkp, lubuskiego, zachodniopomorskiego możemy dowieźć.
Nawet rejony śląskiego wchodzą w grę, gdyż mamy tam nagrany jakiś mały temat ale z 300 kg to trochę słabo jechać, minimalnie z toną.
Więc do 2-3 klientów jednym transportem jakoś damy radę.

Co do ryby pierwsza klasa, wszystko co do tej porty jadłem się chowa, karpie, pstrągi, węgorze itp.
Mało ości, ryby odpowiednio tuczone, więc jest dobra wydajność z kg żywca.
Ludzie to wędzą i sprzedają po 75 zł, przynajmniej za taką kasę widziałem na rynku w Poznaniu, w detalu za żywiec płacą po 30-35 zł.

Pomóżcie, z toną ryby możemy wędrować po Polsce. Ale najchętniej odbiór osobisty u nas na miejscu (zachodniopomorskie).

Pozdrawiam
mhuba
mhuba
 

Re: Gdzie tu sprzedać jesiotra syberyjskiego. Pomocy

Postprzez leszcz » Nie Lis 06, 2011 8:25 am

A podobno przetwórstwo rozpaczliwie poszukuje surowców więc nie rozumiem z czego to może wynikać? Przecież są duże przetwórnie typu Sona , i oni przerabiają również jesiotry. może masz zbyt wygórowane oczekiwania cenowe?
leszcz
 

Re: Gdzie tu sprzedać jesiotra syberyjskiego. Pomocy

Postprzez masterfish1 » Nie Lis 06, 2011 9:32 am

witam,
zadzwoń pod numer 502463 700. to mój znajomy , ktory kupuje spore ilości jesiotra do wedzenia. spod poznania. powołaj sie na tadeusza. własnie szuka 500 kg.
masterfish1
 

Re: Gdzie tu sprzedać jesiotra syberyjskiego. Pomocy

Postprzez mhuba » Nie Lis 06, 2011 12:27 pm

Ok, dziękuje za kontakt.
Co do ceny jesteśmy elastyczni i ceny mamy rynkowe.
Przetwórnie owszem poszukują surowca, pstrąga kupią każdą ilość :) 10-20-50-100 ton ;)
Niestety jesiotra albo nie przerabiają albo w ilościach mikroskopijnych.
Generalnie telefony dzwonią, przynajmniej 4 w tygodniu ale albo szukają ryb do 2 kg (kliencie takie lubią) albo ryb powyżej 10 kg i powyżej 6 letnich (kawior).
Albo chcą aby im dowieźć na drugi koniec PL 100 kg, lub dwie sztuki do oczka wodnego ;)
Sekundę temu miałem telefon, człowiek szukał ale ryb hodowanych w warunkach naturalnych bez sztucznej karmy ;(

Szukałem zbytu w DE ale tam jesiotr kosztuje tyle co karp, pstrąg ;) niech spadają, przynajmniej pośrednicy tyle oferują.
Pewnie sam pośrednik musi trochę więcej zarobić (bo ceny w sklepach podobne) i koszty pracy są większe.

Teraz próbuje rozgryźć trochę rynek RUS ceny są OK i już nawet miałem kilka osób poważnie zainteresowanych zakupem całości.
Od miesiąca próbują do mnie dojechać aby wziąć kilka szt na próbę ale średnio im to wychodzi.

Jedna z wędzarni w PL zadeklarowała się zabierać 1ton miesięcznie, podobno chcą przyjechać w przyszłym tygodniu po pierwszy transport.
Niestety oni sami raczkują w tym biznesie (wędzą, pakują po 100-200 gram i wysyłają na zachód) i cholera wie jak to się ułoży.

Wydaje mi się że prędzej czy później sprzedam, kwestia czasu i $.
Niestety hodujemy również pstrągi i karpie a tam nikogo nie trzeba było prosić.
Pośrednicy biją się o rybę, przyjeżdżają i zabierają wszystko.

Jeszcze raz dziękuje za kontakt i gdyby ktoś coś słyszał proszę o info.

Pozdrawiam
mhuba
mhuba
 

Re: Gdzie tu sprzedać jesiotra syberyjskiego. Pomocy

Postprzez andbry » Pią Lis 11, 2011 6:17 pm

zadzwoń pod numer 501630222
andbry
 

Re: Gdzie tu sprzedać jesiotra syberyjskiego. Pomocy

Postprzez mhuba » Nie Lis 13, 2011 10:41 pm

Ok, dziękuje za kontakt jutro rano będę dzwonił.
Mimo wszystko wszystkich którzy wiedzą gdzie mogę upłynnić jesiotry proszę o kontakt.

Pozdrawiam
mhuba
mhuba
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości