zimowanie ryb

Moderator: ekspert_PK

zimowanie ryb

Postprzez Grzegorz0_4 » Pon Lis 07, 2011 9:14 pm

Witam, chciłbym sie zwrócić do doświadczonych hodowców z następującycm pytaniem: czy zupełnie nowy staw, ukończony "na dniach" nadaje sie do zimowania ryb? Nie chodzi mi o rozmywanie grobli, te były usypne rok temu, teraz były tylko formowane , ale o warunki sanitarne dla karpii w takim jałowym stawie. Ani jednej roślinki, tylko glina.
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: zimowanie ryb

Postprzez kris » Wto Lis 29, 2011 11:28 am

Robiłem takie doświadczenie na małym stawku wypadło pozytywnie był przepływ wody nie zamarz w całości nawet przy -30
kris
 
Posty: 6
Rejestracja: Nie Lut 06, 2011 1:18 pm

Re: zimowanie ryb

Postprzez lrrs » Wto Lis 29, 2011 9:09 pm

da rade tylko jak masz swierze dno np glina to na wiosne zlapiesz bialego karpia ( ryba przyjmóje kolor otoczenia... ale to normalne po rozpuszczeniu na stawy hodowlane kolor wraca do normy. i jak słusznie zaznaczył moj przedmówca ważne w takim świeżym stawie jest przepływ wody.
pozdrawiam
lrrs
 

Re: zimowanie ryb

Postprzez jarekwalus78 » Śro Lut 01, 2012 7:04 pm

Witam.Mam pytanko do bardziej doświadczonych kolegów.Czy hałas na zimochowie,np jeżdżenie na łyżwach,piłowanie przerębla piłą spalinową zagraża rybom? Gdzieś czytałem o tym,że hałas płoszy ryby i co zatem pobierają więcej tlenu.Co o tym sądzicie?
jarekwalus78
 
Posty: 21
Rejestracja: Śro Paź 19, 2011 9:15 pm


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 179 gości