Pozwolenie wodnoprawne wydane bezterminowo

Moderator: ekspert_PK

Pozwolenie wodnoprawne wydane bezterminowo

Postprzez janek1972 » Nie Lis 20, 2011 8:49 pm

Witam wszystkich. Proszę o podpowiedź w bardzo ważnej dla mnie sprawie.

Spotkałem się z Pozwoleniem wodnoprawnym na pobór wód powierzchniowych wydanym bezterminowo w 1993r. Proszę o odpowiedź czy pozwolenie to jest nadal ważne. Słyszałem o zmianie w Ustawie Prawo wodne bodajże w 2005 r. która podobno dawała 3 lub 5 letni okres po którym wydane pozwolenie beztermionowe traciło ważność. Niestety pomimo poszukiwań nie jestem w stanie tego zweryfikować.
Bardzo proszę o podzielenie się swoją wiedzą w tym zakresie, jest to bardzo ważne dla mnie z punktu widzenia moich dalszych zamierzeń.
janek1972
 
Posty: 2
Rejestracja: Nie Lis 20, 2011 8:38 pm

Re: Pozwolenie wodnoprawne wydane bezterminowo

Postprzez janek1972 » Pią Lis 25, 2011 10:39 pm

Witam ponownie.
Czyżby nikt nie spotkał się z takim problemem i nie pomoże mi w tym.

Pozwolenie to przyhamowało moje starania o pozwolenie wodnoprawne i nie wiem co z tym zrobić.
Pozdrawiam
janek1972
 
Posty: 2
Rejestracja: Nie Lis 20, 2011 8:38 pm

Re: Pozwolenie wodnoprawne wydane bezterminowo

Postprzez Wojciech » Sob Lis 26, 2011 5:14 am

Art 25 ust 1 obowiązujacego prawa wodnego ( weszło w życie 1 stycznia 2002 r) stanowi, że tzw. stare rybackie pozwolenia wodnoprawne wygasają w terminie trzech lat od dnia wejścia w życie tzw. nowego prawa wodnego. A więc 1 stycznia 2005 roku wygasło Twoje tzw. stare pozwolenie wodnoprawne.
Wojciech
 

Re: Pozwolenie wodnoprawne wydane bezterminowo

Postprzez Gość » Pon Lis 28, 2011 9:25 pm

Dzięki Wojciechu za odpowiedź.

Niestety art 205 ust. 1 (o który Ci chodziło) według wykładni prawników (istnieją podobno dostępne komentarze do Prawa Wodnego) dotyczył obwodów rybackich a nie pozwolenie wodnoprawnego na piętrzenie wód powierzchniowych.
Wg mojego inżyniera przepis musiał być wprowadzony w celu dostosowania istniejącej wtedy sytuacji do zmian które wprowadziło wtedy nowe Prawo w stosunku do poprzedniego z 1974r. Nie dotyczy to mojej sytuacji.
Nadal szukam, dzięki. Dla smaczku Wam dopowiem, że pozwolenie które niweczy moje plany zostało wydane bezterminowo. I jest to kserokopia dokumentu w dodatku nie wiem czy nadal istnieje do niego Operat.
Pozdrawiam
Gość
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości