Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Moderator: ekspert_PK

Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez mhuba » Nie Gru 18, 2011 9:37 pm

Witam
Chciałbym kupić samochód do 3,5 tony.
Czy na taki samochód mogę załadować dwa zbiorniki SDK o pojemności około 1tyś litrów?
Obstawiam że nie, przy masie własnej takiego samochodu (np. Iveco Daily) 1900 kg i nośności ramy 1600 kg. Ale może jakoś?
W takie dwa zbiorniki po 1000 litrów ile jestem w stanie wrzucić pstrągów z natlenianiem i do 200-300 km ?

Znacie może jakieś modele samochodów które warto kupić, myślimy o samochodzie nowym : Iveco Daily, VW Crafter.
Co polecacie ?

Pozdrawiam
hm
mhuba
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez Gość » Nie Gru 18, 2011 10:45 pm

kup iveco max dlugi i szeroki mam takie spisuje sie super (2007r.) wół do roboty na ramie tylko nie bierz silnika 3.0l. zbiorniki wejda ale wzdluz i jest klopot zeby oproznic drugi musisz jeden sciagnac. a z crafterem daj sobie spokoj tak jak z ducato maja rozwiazania na miare samochodow osobowych a jak wiesz do ryb musi byc solidne auto
Gość
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez Gość » Pon Gru 19, 2011 5:44 pm

Kup kolego za psie pieniądze volkswagena LT 2.5 TDI lub mercedesa sprintera. Koniecznie na bliźniakach. Rocznik 1998-2003.
Kup basen SDK Ostróda 2000 l lub 2400 l dzielony na pół ( przód -tył ) Zamów jeden zsyp łamany pod kątem 90 st, jeden prosty.
Jak jeździsz nie więcej jak 15 tyś km na rok to nie opłaca się nic nowszego. Na takiego LT-ka na bliźniakach pakujesz 2.5 tony i nawet nie jęknie.
Gość
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez HENIEK » Pon Gru 19, 2011 11:31 pm

JĘKNIE JAK ITD ZWAŻY...
HENIEK
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez Gość » Wto Gru 20, 2011 3:45 pm

Dobre CB radio niezbędnym wyposażeniem takiego zestawu.
Gość
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez Gość » Wto Gru 20, 2011 5:20 pm

Witam,
Ja również rozważam kupno takiego auta ale nie mam żadnego doświadczenia. Mam takie pytanie: czy mozna do takiego Iveco podczepic przyczepkę z kolejnym zbiornikiem?
Proszę o podpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich hodowców.
Gość
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez Gość » Wto Gru 20, 2011 10:02 pm

przewaznie maja dmc 3,5 tony takze lipa
Gość
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez FISCHPL » Pon Sty 23, 2012 3:32 pm

POMYSL O UZYWANYM 412 99-2000r SMIALO ZALOZYSZ 3*1000l
FISCHPL
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez mhuba » Sob Sty 28, 2012 9:46 pm

Witam

Powoli idziemy w kierunku Forda Transita z napędem 4x4 czasami ryby trzeba wieść w dziwne miejsca.
Co do DMC niestety przy dwóch zbiornikach nie ma szans samochód będzie przeładowany.
Waga samego samochodu to około 1500 kg waga samych zbiorników 2x200kg + min 100 kg butle, pompa itp.
Zostaje 1000 kg czyli najwyżej na załadowanie jednego zbiornika.

Jeśli chodzi o DMC na samochód i przyczepkę jest liczona ona osobno. Do przyczepki trzeba mieć ekstra prawko.
Jeśli samochód miałby być o DMC >3,5 T to również ekstra prawko, tachografy i inne cyrki.

Zbiorniki również powinny zmieścić się w poprzek, ich szerokość to 187 cm + po 20 cm na mocowania.
Szerokość zabudów przynajmniej w fordzie to do 230 cm.

Co o tym myślicie, jest sens brać taki samochód z napędem 4x4, pomoże on coś na stawach z oponami wielosezonowymi, szosowymi?
Ewentualnie przy poruszaniu się takim składem samochód na pace 2 tony + przyczepka do 2 ton ?

Pozdrawiam
hm
mhuba
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez szofer » Nie Sty 29, 2012 11:16 pm

Kolego.
Przewiozłem już parę kilo rybek tu i tam.
Moja rada taka. Po stawach nie jeździj busem. Do manipulacji na obiekcie najlepsze są beczkowozy doczepiane do ciągnika. Cofniesz do wody, dojedziesz po błocie, nie szkoda zabrudzić, podrapać itd. Taki beczkowóz możesz wykonać sam z wozu asenizacyjnego. Taki wóz możesz kupić bez pompy na allegro już za dwa-trzy tysiące. Chcesz rady jak to przerobić daj adres prześlę zdjęcia. Nie kupuj wtedy transita 4X4. Taniej będzie 4X2.
Mylisz się co do DMC i prawa jazdy. Przy prawie jazdy liczy się DMC ZESTAWU!!! (Czyli auto + przyczepa) Przykładowo: Jeśli auto ma masę 2t i ładowności 1t (czyli DMC = 3t) to na prawku kat B nie możesz takim autem ciągnąć pustej przyczepki takiej z OBI jednoosiowej (Jej DMC to 750kg. Czyli Auto 3 + przyczepka 750 = 3.750, a kat B jest tylko do 3.5t)
Nie wiem jaką masz kategorię.
Ja mam C+E, ale żeby wozić ryby musiałem zrobić świadectwo kwalifikacji (przewóz rzeczy) i do tego licencję do przewozu zwierząt.
Transport żywych ryb to ciężki temat. W przenośni i dosłownie. Woda robi wagę. Prawie każdy jeden pojazd jest przeładowany. (Dodrze to policzyłeś, rybacy tego nie robią. Ładują szczególnie przed świętami aż autko kucnie. )
Masz pytania - pisz.
szofer
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez mhuba » Nie Sty 29, 2012 11:40 pm

Witaj
Dzięki za podpowiedz.
Co do zakupu 4x4, mówiąc o jeździe po obiekcie myślałem o czyimś obiekcie nie swoim.
Często ostatnio sprzedajemy ryby na łowiska specjalne a tam teren jest naprawdę różny.
Ale jak długo jeszcze to nie wiem, teraz jeździmy z jesiotrami a normalnie hodujemy pstrągi a pstrągów nikt nie bierze na łowisko.

Czyli co przy takim zestawie >3,5 będę potrzebował jeszcze takich bajerów jak tachograf?
A myślisz że jest sens podpinać do takiego 125KM transita przyczepkę załadowaną do 3 ton?
Ten samochód da radę? Czy lepiej kupić 150 KM ale z napędem 4x2.

Co do jeżdżenia głównie mamy odbiorców niedalekiej okolicy.
Radzimy sobie tak że zbiornik 1000l ładujemy na pickupa.
Taki transit z 2x 1000l to idealna sprawa, a taka przyczepka kolejne 2x 1000l byłaby w wypadku jakiegoś większego strzału.

Pozdrawiam
hm
mhuba
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez szofer » Pon Sty 30, 2012 6:44 am

Kolego zacznę od tego, że przepisy przepisami, a życie życiem.
Ale jeśli chodzi o przepisy to ciągając zestaw powyżej 3.5t będziesz musiał mieć tacho, ale nie tylko. Od lipca obowiązuje nowy system opłat drogowych Viotoll. Prawnie taki zestaw musi mieć urządzenie do poboru opłat Viabox. (taki biały na szybach ciężarówek).
Masz rację z mocą silnika. Tego transitka z taką przyczepą 3t to moment zajeździsz.
szofer
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez SZCZEPAN. » Pon Sty 30, 2012 1:56 pm

tranzit z przyczepo to dobre do steropianu nawet 150km to lipa
SZCZEPAN.
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez mhuba » Wto Lut 07, 2012 4:38 pm

Witam
Więc jeśli samochód ma DMC 3,5t i przyczepka drugie 3,5t można tym zestawem kierować z prawo jazdy B+E.
Jeżeli przyczepka do 750 kg wystarczy kategoria B.
Jeśli w statusie działalności gospodarczej nie mam wpisane "usługi transportowe" nie potrzebuje tachografu.
Faktycznie będą mnie obowiązywały bramki viatoll. To tyle w temacie.

hm
mhuba
 

Re: Samochody dostawcze do 3,5 t plus 2x zbiornik.

Postprzez mhuba » Wto Lut 07, 2012 4:39 pm

Dodam że z kat.B można kierować samochodem o DMC do 3,5t + przyczepką do 750kg.
mhuba
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 193 gości