czy odczuliście spadek sprzedaży karpia??

Moderator: ekspert_PK

czy odczuliście spadek sprzedaży karpia??

Postprzez karpp » Wto Gru 27, 2011 10:52 am

Witam kolegow hodowców oraz hurtowników karpia
prosze sie podzielic informacjami jak poszla w tym roku 2011 sprzedaz karpia na swieta ( dobrze, zle, ile zostalo, czy zabraklo, za maly, za duzy itp.)
mi osobiscie poszlo byle jak zostalo mi ponad 1/2 tego co wyprodukowalem :( ale mialem drobna handlowke od 0,8-1,4kg
karpp
 

Re: czy odczuliście spadek sprzedaży karpia??

Postprzez tak » Wto Gru 27, 2011 2:27 pm

tak spadek jest, dzień przed wigilią karp w mieście 9-10 zł, kiedy sprzedawałem w hurcie po 10
myślę że to jest efekt udanej akcji promocyjnej pana Armacińskiego
tak
 

Re: czy odczuliście spadek sprzedaży karpia??

Postprzez lakeman » Wto Gru 27, 2011 2:52 pm

Ja myślę, że to nie jest zasługa Pana Armacińskiego bo o wirusie KHV słychać w mediach przed świętami nie było tylko o "rzezi" karpia i męczeniu ryb.
lakeman
 

Re: czy odczuliście spadek sprzedaży karpia??

Postprzez gość » Wto Gru 27, 2011 4:44 pm

sprzedałem wszystko /hurt 10 zł;detal 12 zł/chociaż miałem obawy bo ryba mi w tym roku nie wyrosła /średnia waga 1,3 kg/ale udało się.
gość
 

Re: czy odczuliście spadek sprzedaży karpia??

Postprzez leszcz » Wto Gru 27, 2011 4:47 pm

U mnie był mniejszy popyt na karpia. Mi zostało 6 % choć byłem pewny że będę musiał dokupić w trakcie akcji. Zaopatrywałem tylko i wyłącznie sieci i one mnie zawiodły. Tesco odebrało niespełna 60% tego co zakontraktowało. Jak by tego było mało to gdy widać już było że kiepsko idzie kupiec dzonił z propozycją obniżenia ceny którą wcześniej potwierdził w podpisanym kontrakcie. Ja nie uległem a nadwyżki które powstały zawiozłem do kolegi który miał braki. Wolę obniżyć cenę koledze niż sieci. W moim przypadku zadziałała solidarność bo gdyby nie On to zostałbym z jeszcze większą ilością ryby. Inne sieci nie były dużo lepsze, żadna nie odebrała tyle kapi co w tamtym roku choć zaopatrywałem te same sklepy.
Wiem że inni rybacy przeżywali podobne trudności i cieszę się bardzo że nie doszło do paniki takiej jaki kilka lat temu. Świadczy to o dojżałości naszego towarzystwa, 99% kolegów wytrzymało ciśnienie.
W moim przekonaniu najważniejszą przyczyną były wysokie marże które narzuciły sieci na zakupione od nas karpie. Druga przyczyna to negatywna kampania finansowana jak się okazało przez norwegów.

Mój wniosek: Powinniśmy na drodze sądowej walczyć o odszkodowanie od takiego klubu gaja a uzyskane fundusze przeznaczyć na promocję karpia żywego.
leszcz
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości