Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Moderator: ekspert_PK

Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez gacek » Czw Lut 09, 2012 4:46 pm

Koledzy jak uważanie ile będzie kosztował na wiosnę narybek i kroczek karpia w ilościach hurtowych .Zawsze ta cena była 2-4zł droższa od ryby konsumpcyjnej sprzedawanej w święta . Jednak w tym roku na święta Karp nie kosztował 8-9 zl , tylko 10-12zl w hurcie .
Było wiele przyczyn ceny karpia na święta , w tamtym roku wiosną sprzedawałem materiał zarybieniowy karpia w cenie 12zł w hurcie . Pytanie moje jest czy w tym roku może być droższy np. w granicach 13-14zł / za kilogram ,nie piszmy sobie koledzy życzeń ile byśmy chcieli dostać za materiał zarybieniowy na wiosnę , wiadomo dobrze jakby 15zł w hurcie dostał , ale jaka może być rzeczywistość pozdrawiam Krzysztof z okolic Wrocławia.
gacek
 

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez maniek » Czw Lut 09, 2012 7:28 pm

Witam
Ja jestem z tej drugiej strony bo corocznie kupuję materiał zarybieniowy i sprzedaję handlówkę. Po tym roku widać że ceny w przyszłości muszą spaść. Nasza ryba jest za droga w stosunku do importowanej. Importer kupował handlówkę poniżej 8 zł./kg a sprzedaje z 2 złotową marżą -10 zł. bezpośrednio do sklepów. Jak ja mam z nim konkurować jak kupię kroczek po 14???
W tym sezonie może być jeszcze gorzej bo euro tanieje i byćmoże w grudniu będzie import wychodził po 7 !!!
Jeśli mój dostawca kroczka bedzie żądał zbyt wysokiej ceny to rozrzedzam obsady na pół bo to nie ma sensu...
maniek
 

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez NARYBEKK » Czw Lut 09, 2012 8:01 pm

JA SPRZEDAM NARYBEK KARPIA Z DOMIESZKĄ AMURA I TOŁPYGI
PO 10 TYŚ. ZŁ. ZA TONĘ
JAK KTOŚ CHĘTNY
NARYBEKK
 

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez Gość » Czw Lut 09, 2012 10:55 pm

NARYBEKK napisał(a):JA SPRZEDAM NARYBEK KARPIA Z DOMIESZKĄ AMURA I TOŁPYGI
PO 10 TYŚ. ZŁ. ZA TONĘ
JAK KTOŚ CHĘTNY


Import z Węgier ?
Gość
 

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez Gość » Czw Lut 09, 2012 11:02 pm

maniek napisał(a):Witam
Ja jestem z tej drugiej strony bo corocznie kupuję materiał zarybieniowy i sprzedaję handlówkę. Po tym roku widać że ceny w przyszłości muszą spaść. Nasza ryba jest za droga w stosunku do importowanej. Importer kupował handlówkę poniżej 8 zł./kg a sprzedaje z 2 złotową marżą -10 zł. bezpośrednio do sklepów. Jak ja mam z nim konkurować jak kupię kroczek po 14???
W tym sezonie może być jeszcze gorzej bo euro tanieje i byćmoże w grudniu będzie import wychodził po 7 !!!
Jeśli mój dostawca kroczka bedzie żądał zbyt wysokiej ceny to rozrzedzam obsady na pół bo to nie ma sensu...


Popieram mojego przedmówcę. Z powodu niskich cen jakie oferowali importerzy handlówki, nie będę w stanie zapłacić więcej za kroczka jak 11.00 zł.
Jeśli ceny będą wyższe, to abym w przyszłym roku mógł z nimi konkurować ściągnę kroczek z Węgier. Powinno to wynieść z transportem nie więcej jak 9 zł/kg Pozwoli mi to na sprzedaż handlówki w przyszłym sezonie na poziomie 9.50/kg
Gość
 

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez Grzegorz0_4 » Pią Lut 10, 2012 7:07 am

Brak pokory, dzielenie skóry na niedźwiedziu, na razie od potencjalnie żywego materiału zarybieniowego oddziela nas 30 cm lodu.............
Osobiście nie kupuję ani nie sprzedaję materiału zarybieniowego, lecz jak patrzę na te stawy to nie jest mi wesoło.
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez olek » Pią Lut 10, 2012 7:12 am

kolego ten grudzień nauczył mnie wiele pokory.
olek
 

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez Gość » Pią Lut 10, 2012 8:03 am

narybek to 14 zł/kg, a kroczek to podejrzewam, że około 13 zł/kg. A Ci co planują handlówkę po 9.50 zł/kg sprzedawać w przyszłym roku to jacyś samobójcy. To nie są rybacy, oni zwyczajnie nie szanują tego zawodu. I do tego jak można mówić o stosunku złotego do euro na 9 miesięcy przed okresem handlu. Przypomnijcie sobie ile euro kosztowało na początku zeszłego roku a ile na koniec. A poza tym co ma euro do Węgrów, Czechów czy Litwinów? Od kiedy tam euro panuje? Już gracie na niskie ceny tak jak przed świętami. Jeszcze nie odłowiliśmy zimochowów a Wy już cenę chcecie ustalić?! Niewykluczone, że będziecie musieli ciągnąć ryby z zagranicy bo może my nie będziemy mieli czym handlować po tegorocznej zimie...
Gość
 

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez Gość » Pią Lut 10, 2012 10:38 am

Gość napisał(a):narybek to 14 zł/kg, a kroczek to podejrzewam, że około 13 zł/kg. A Ci co planują handlówkę po 9.50 zł/kg sprzedawać w przyszłym roku to jacyś samobójcy. To nie są rybacy, oni zwyczajnie nie szanują tego zawodu. I do tego jak można mówić o stosunku złotego do euro na 9 miesięcy przed okresem handlu. Przypomnijcie sobie ile euro kosztowało na początku zeszłego roku a ile na koniec. A poza tym co ma euro do Węgrów, Czechów czy Litwinów? Od kiedy tam euro panuje? Już gracie na niskie ceny tak jak przed świętami. Jeszcze nie odłowiliśmy zimochowów a Wy już cenę chcecie ustalić?! Niewykluczone, że będziecie musieli ciągnąć ryby z zagranicy bo może my nie będziemy mieli czym handlować po tegorocznej zimie...
Gość
 

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez Gość » Pią Lut 10, 2012 10:40 am

Kolego !
Jeśli mam być w przyszłym roku konkurencyjny i chcę sprzedać, a nie zostać z moją rybą, muszę już na początku sezonu założyć jak będzie moja cena handlówki w grudniu. Nie mogę dopuścić do tego, aby mojego karpia z rynku wyparła ryba importowana. Ja i wielu moich kolegów potrafimy skutecznie konkurować z importem.
Nie mam wyjścia. Handlowiec z marketów, z którymi handluje od kilkunastu lat, w grudniu 2011 r. powiedział mi, że podpisuje ze mną umowę na 10.20/kg netto tylko dlatego, że nie ma już czasu, a ma propozycję zakupu karpia węgierskiego dużo taniej. Można to traktować jako blef służący do obniżania ceny, ale po tym co się działo w grudniu , kto i na jaką skalę sprowadza karpia trzeba założyć, że tak się może stać w 2012 r.
Tak więc zakładam, że będę sprzedawał handlówkę w 2012 r po 9.50/kg. Aby tak było, za kroczka nie zapłacę więcej jak 11 zł/kg. Jak nie to na Węgrzech nie ma 30 cm lodu !
Gość
 

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez Gość » Pią Lut 10, 2012 4:17 pm

a jaką będziesz miał gwarancję, że to dobra ryba? Tzn. że nie zaczną Ci zdychać i na święta będziesz handlował co najwyżej wodą. Chyba lepiej zapłacić trochę więcej w sprawdzonym źródle z którego bierze się regularnie rybę i mieć jako taką pewność, że do świąt to dożyje jeśli khv nie zniszczy...
Gość
 

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez gosciu » Pią Lut 10, 2012 6:07 pm

Gość napisał(a):Kolego !
Jeśli mam być w przyszłym roku konkurencyjny i chcę sprzedać, a nie zostać z moją rybą, muszę już na początku sezonu założyć jak będzie moja cena handlówki w grudniu. Nie mogę dopuścić do tego, aby mojego karpia z rynku wyparła ryba importowana. Ja i wielu moich kolegów potrafimy skutecznie konkurować z importem.
Nie mam wyjścia. Handlowiec z marketów, z którymi handluje od kilkunastu lat, w grudniu 2011 r. powiedział mi, że podpisuje ze mną umowę na 10.20/kg netto tylko dlatego, że nie ma już czasu, a ma propozycję zakupu karpia węgierskiego dużo taniej. Można to traktować jako blef służący do obniżania ceny, ale po tym co się działo w grudniu , kto i na jaką skalę sprowadza karpia trzeba założyć, że tak się może stać w 2012 r.
Tak więc zakładam, że będę sprzedawał handlówkę w 2012 r po 9.50/kg. Aby tak było, za kroczka nie zapłacę więcej jak 11 zł/kg. Jak nie to na Węgrzech nie ma 30 cm lodu !
Ciekaw jestem dlaczego ustała żegluga na rzece Dunaj .Czyżby było więcej jak 30 cm lodu ?
gosciu
 

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez gacek » Sob Lut 11, 2012 8:46 am

koledzy, przecież cena materiału zarybieniowego powinna być wyższa od handlówki , przecież są straty w zimowaniu utrata wagi dodatkowe koszty , a przede wszystkim najważniejsza rzecz jakość , zdrowotność , przecież ta ryba idzie do zarybienia i nie może snąć musi być świetnej jakości , w przeciwieństwie do ryby konsumpcyjnej która idzie na stół , więc ceny muszą być inne więc ja myślę że 12 zł to minimum. Wielu znajomych hodowców w sezonie wiosennym w 2011 sprzedawał po 12 zl w hurcie a cały sezon chowu 2011 był drogi pasze zdrożały paliwo i inne środki , więc nie wiem jak będzie z tą ceną wątpię żeby z polskich hodowców ktoś sprzedawał poniżej 12zł no może 11zł , Panowie koledzy prowadźmy dalej rozmowę na temat cen
gacek
 

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez Grzegorz0_4 » Sob Lut 11, 2012 9:20 am

Gość napisał(a):Kolego !
Jeśli mam być w przyszłym roku konkurencyjny i chcę sprzedać, a nie zostać z moją rybą, muszę już na początku sezonu założyć jak będzie moja cena handlówki w grudniu. Nie mogę dopuścić do tego, aby mojego karpia z rynku wyparła ryba importowana. Ja i wielu moich kolegów potrafimy skutecznie konkurować z importem.
Nie mam wyjścia. Handlowiec z marketów, z którymi handluje od kilkunastu lat, w grudniu 2011 r. powiedział mi, że podpisuje ze mną umowę na 10.20/kg netto tylko dlatego, że nie ma już czasu, a ma propozycję zakupu karpia węgierskiego dużo taniej. Można to traktować jako blef służący do obniżania ceny, ale po tym co się działo w grudniu , kto i na jaką skalę sprowadza karpia trzeba założyć, że tak się może stać w 2012 r.
Tak więc zakładam, że będę sprzedawał handlówkę w 2012 r po 9.50/kg. Aby tak było, za kroczka nie zapłacę więcej jak 11 zł/kg.
Jak nie to na Węgrzech nie ma 30 cm lodu !

Aleś dowalił , link do aktualnej pogody na węgrzech: http://freemeteo.com/default.asp?pid=15 ... id=3054643
11 Luty 9:00 Budapeszt -13 oC. A tam takie warunki to jak u nas -36. Znajomy ma dom w Bułgarii, wyjechał ogrzać się nieco, podoglądać czy wino w piwnicy właściwie leżakuje, i wrócił po 2 dniach, bo tyle wytrzymał. -8 -11 w dzień, najstarsze babcie nie pamietają takiego stycznia.
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: Prognoza cen materiału zarybieniowego karpia na wiosne

Postprzez maniek » Sob Lut 11, 2012 9:58 am

Widzę że przy braku argumentów ze strony oferujących materiał zarybieniowy dyskusja dyskretnie zchodzi na tematy tak zwane pogodowe. Jak się nie ma o czym mówić to mówi się o pogodzie - racja...
Mój kolega merytorycznie wyłożył powody dla których napotkaliśmy barierę w podnoszeniu cen naszych produktów. Ja również chciałbym sprzedawać swoje ryby po 15 zł. Ale niestety trzeba brać pod uwagę realia. Ci co nie stąpają po ziemi mogą w tym roku srodze się zawieść. Autor tego wątku w pierwszym wpisie prosił żeby nie robić tu koncertu życzeń. No to dyskutujmy na argumenty a nie w sylu - druga strona to samobujcy którzy nie szanują zawodu...
maniek
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

cron