!!!!Parametry wody!!!! kłopot z żelazem w podchowalni ryb

Moderator: ekspert_PK

!!!!Parametry wody!!!! kłopot z żelazem w podchowalni ryb

Postprzez Piotrek 33 » Czw Lut 09, 2012 5:13 pm

Witam Państwa , mam gotowy budynek podchowalnie ryb z wyposażeniem , mam do was Panowie pytanie jaki odżelaziacz sobie kupić bo są różne rodzaje automaty i ręczne , może jakieś sprawdzone firmy , co koledzy stosujecie , woda jest pobierana z 38 m parametry wody , może jeszcze coś według was jest do poprawy
odczyn 6,5 ph
amonowy jon 0,21 mg/l NH4+
azotany 0,19 mg/l NO3 -
ŻELAZO 0,941 mg/l Fe
Twardość 236 mg/l CaCO3
Chlorki 7,7 mg/l Cl
Siarczany 22,20 mg/l SO4 -2

Popatrzcie Panowie w te parametry co należy poprawić , ŻELAZO podwyższone 0,941 jaki odżelaziacz

pozdrawiam Piotr Kłos Białystok
Piotrek 33
 

Re: !!!!Parametry wody!!!! kłopot z żelazem w podchowalni r

Postprzez r » Czw Lut 09, 2012 7:05 pm

Witam pana Piotra . Woda kiepska jak na podchowalnię . Nie pisze pan ile tej wody będzie pan potrzebował w jednostce czasu , i jakie gatunki ryb będą na podchowywane . Mogę pomóc . Tel 660129286. Pozdrawiam.
r
 

Re: !!!!Parametry wody!!!! kłopot z żelazem w podchowalni r

Postprzez Mariusz » Czw Lut 09, 2012 10:12 pm

Z tej analizy, to tak naprawdę niewiele wiadomo o jakości wody. Nie wiem kto wybrał taki zakres analiz, ale prawdopodobnie o rybach miał takie same pojęcie jak Ty.
Tak jak poprzednik zapytałbym ile jest tej wody i do czego ma służyć. Potem wybrałbym system uzdatniania, bo sam odżelaziacz na moje oko nie wystarczy.
Mariusz
 
Posty: 394
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: !!!!Parametry wody!!!! kłopot z żelazem w podchowalni r

Postprzez KAŁP » Pią Lut 10, 2012 3:42 pm

PIOTR PODAJ NAMIARY NA SIEBIE
CHODUJĘ RÓŻNE RYBKI KOŁO CIEBIE TO COŚ POMYŚLIMY
KAŁP
 

Re: !!!!Parametry wody!!!! kłopot z żelazem w podchowalni r

Postprzez Zainteresowany » Sob Lut 11, 2012 7:48 pm

A ja mam pytanie do Mariusza: jakie parametry wody powinny być uwzględnione dodatkowo skoro zakres powyżej jest niepełny.
Osobiście nie jestem pewien czy siarczany i chlorki są istotnie ważne, ale reszta jak najbardziej powinna być znana.
Dodałbym jeszcze ilość O2 i CO2 ale pewnie i tak należny przepuścić wodę po wydobyciu przez jakieś kształtki w celu wyrównania ciśnienia parcjalnego tych gazów, wiec to nie musi być tak ważne.
PS. Oczywiście ilość wody i gatunki ryb maja tu znaczenie pierwszorzędne.
Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.
Zainteresowany
 

Re: !!!!Parametry wody!!!! kłopot z żelazem w podchowalni r

Postprzez Mariusz » Nie Lut 12, 2012 12:29 am

Szczerze mówiąc dalsza wiedza wymaga nakładów. Albo szkoła, albo pieniądze.
Parę razy zdarzyło mi się powiedzieć za dużo. Teraz tego nie robię.

Przy okazji, niechętnie dyskutuję z niezarejestrowanymi. Dzisiaj jesteś "zainteresowany" juto "gość", pojutrze "kormoran". Jaki jest sens takiej rozmowy?
Mariusz
 
Posty: 394
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: !!!!Parametry wody!!!! kłopot z żelazem w podchowalni r

Postprzez RAS » Wto Lut 14, 2012 11:16 pm

Dobra wreszcie jestem. Trochę to trwało ale jak się zapomni hasło to tak jest.
Do szkoły nie wrócę ale kilka książek otworzyłem i porównałem parametry podane na początku.
Wynika,ze tylko chlorki i żelazo są przekroczone co nie znaczy, ze podchów ryb byłby łatwy i prosty. Przydało by się jeszcze sprawdzić siarkowodór,metan, NO2 i N2 plus to co mówiono wcześniej, jakie ryby, ile wody i temperatura.
Jak ktoś się nie zgadza to możne się wypowie.
Pozdrawiam.
RAS
 
Posty: 11
Rejestracja: Nie Lut 27, 2011 7:11 pm


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron