ZPRyb - organizacja producentów

Moderator: ekspert_PK

ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez Nero » Sob Mar 03, 2012 11:09 am

na www.zpryb.pl jest informacja o tym, że MRiRW uznał ZPRyb jako organizacja producentów...
Nero
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez 84 » Sob Mar 03, 2012 12:12 pm

Gratulacje.
Czy wiadomo czym organizacja będzie się zajmowała? Czy postawiła sobie jakieś cele do osiągnięcia?
84
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez Gość » Sob Mar 03, 2012 2:51 pm

Jak to czym ?
Importem i handlem karpiem, jak wielu jej członków to czyni.
Gość
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez No nie wiem » Sob Mar 03, 2012 3:11 pm

No nie wiem, czym zamierzają się zajmować w ZPRyb pod nowym szyldem, ale wiem też, że duże gospodarstwa występują właśnie w tych dniach z tej organizacji
No nie wiem
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez Tedi » Sob Mar 03, 2012 11:18 pm

Duże, czyli jakie i najlepiej podaj kto, bo wtedy można to zweryfikować jakoś. Niektórzy mówią, że 10 ha, to duże gospodarstwo...
Tedi
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez Tedi » Sob Mar 03, 2012 11:19 pm

Duże, czyli jakie i najlepiej podaj kto, bo wtedy można to zweryfikować jakoś. Niektórzy mówią, że 10 ha, to duże gospodarstwo...
Tedi
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez Rybnik » Nie Mar 04, 2012 7:46 pm

Wiem o GRyb. Wójcza - ok. 400 ha
Rybnik
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez Grzegorz0_4 » Pon Mar 05, 2012 4:35 am

Tedi napisał(a):Duże, czyli jakie i najlepiej podaj kto, bo wtedy można to zweryfikować jakoś. Niektórzy mówią, że 10 ha, to duże gospodarstwo...

Witam, Dzień Dobry, A jaka jest średnia powierzchnia gospodarstwa rybackiego, mam na myśli gospodarstwa dysponujące stawami ziemnymi, umocowane prawnie ? Jaka jest produkcyjność/ha tych największych? Dysponuje ktoś takimi danymi?
Pozdrawiam
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez Mikuś » Pon Mar 05, 2012 8:20 am

Ta organizacja nie ma przyszłości, sypie się i nie ma wizji dalszego funkcjonowania, to że dwa razy w roku robi imprezę to chyba za mało. Po prostu przejadają składki i nic nie tworzą, upajają się władzą, ktoś dał początek i kierunek co trzeba robić żeby coś zmienić – odciąć od korytka. Czas na zdecydowanie się czego się chce (teraz wszyscy należą wszędzie i sami się nie orientują co się dzieje bo każda organizacja mówi co innego) chyba dają dobry przykład żeby to wszystko uporządkować.
Mikuś
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez Narol » Pon Mar 05, 2012 9:21 am

Ja należę do ZPRyb i jesienią wybierałem się na Walne Zebranie do Bełchatowa, ale miałem awarię na stawach i w końcu nie dotarłem. Podzwoniłem po kilku kolegach, żeby mi opowiedzieli, co było ważnego na zebraniu. Dowiedziałem sie, że Prezes Karoń i przedstawiciel MRiRW pokazali wielkie plusy dla organizacji producentów, ale gdy chciałem się czegoś konkretnego dowiedzieć, to żaden z trzech kolegów nie umieli mi tego przedstawić. Na pytanie, czy się zapisali do tej nowej organizacji, powiedzieli, że zapisali, bo wszyscy tak robili, ale w jaki sposób mają na tym skorzystać żaden nie wiedział...
Jeśli tak wyglądały zapisy, to co dalej?
Narol
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez Gość » Pon Mar 05, 2012 9:25 am

Grzegorz0_4 napisał(a):
Tedi napisał(a):Duże, czyli jakie i najlepiej podaj kto, bo wtedy można to zweryfikować jakoś. Niektórzy mówią, że 10 ha, to duże gospodarstwo...

Witam, Dzień Dobry, A jaka jest średnia powierzchnia gospodarstwa rybackiego, mam na myśli gospodarstwa dysponujące stawami ziemnymi, umocowane prawnie ? Jaka jest produkcyjność/ha tych największych? Dysponuje ktoś takimi danymi?
Pozdrawiam


Ciężko jest odpowiedzieć na Twoje pytania dokładnie. Jedyne takie dane posiada Pan Lirski z RRW-22.
Problem to to, że większość małych gospodarstw do 15 ha nie wypełnia tego sprawozdania, a wiele dużych gospodarstw jako swoją produkcję podaje do sprawozdania rybę zaimportowaną.
Gość
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez okoń » Pon Mar 05, 2012 9:51 am

Witam
Czy nowa organizacja posiada jakieś władze, czy tworzone jest może biuro? Kto jest czy będzie szefem? Kto tam będzie pracowała?
okoń
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez Gość » Pon Mar 05, 2012 10:13 am

Osobiście uważam, że należy dać czas uznanej organizacji producenckiej aby pokazała co może dla Nas zrobić. Odnosząc się do ludzi, którzy głosują za powołaniem tej organizacji (stając się jej członkami)i nie wiedzą co ona im daje to chyba jakieś żarty są. Jeśli ktoś się wybierał na takie głosowanie to chyba cokolwiek próbował się sam dowiedzieć czym jest organizacja producencka i jakie korzyści może mu przynieść. A swoją drogą to przecież każdy mógł zadawać pytania przed głosowaniem i może wtedy zrozumiałby istotę istnienia takich grup.
Gość
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez Gość » Pon Mar 05, 2012 10:14 am

okoń napisał(a):Witam
Czy nowa organizacja posiada jakieś władze, czy tworzone jest może biuro? Kto jest czy będzie szefem? Kto tam będzie pracowała?


Czy masz na myśli Organizację Producentów przy ZPRyb ?
Jeśli tak, to według moich informacji, zgodnie z nowym statutem ZPRyb wszyscy członkowie stają się automatycznie członkami organizacji producentów.
Tak więc żadne nowe struktury nie są potrzebne.
Mogę się mylić, bo nie mogę dotrzeć do statutu tej organizacji, ale tak wynikało z pisma wysyłanego przez zarząd do rybaków-członków.
Gość
 

Re: ZPRyb - organizacja producentów

Postprzez Gość » Pon Mar 05, 2012 10:17 am

Gość napisał(a):Osobiście uważam, że należy dać czas uznanej organizacji producenckiej aby pokazała co może dla Nas zrobić. Odnosząc się do ludzi, którzy głosują za powołaniem tej organizacji (stając się jej członkami)i nie wiedzą co ona im daje to chyba jakieś żarty są. Jeśli ktoś się wybierał na takie głosowanie to chyba cokolwiek próbował się sam dowiedzieć czym jest organizacja producencka i jakie korzyści może mu przynieść. A swoją drogą to przecież każdy mógł zadawać pytania przed głosowaniem i może wtedy zrozumiałby istotę istnienia takich grup.


Pod warunkiem, że wszyscy członkowie ZPRyb dostali mandat ma Walne. Prawda ?
Gość
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

cron