Jak zabezpieczyc staw przed klusownikami

Moderator: ekspert_PK

Jak zabezpieczyc staw przed klusownikami

Postprzez Gość » Pon Wrz 10, 2012 5:03 pm

Witam serdecznie,

Jestem nowy na tym forum I chciałbym zapytać się doświadczonych kolegów. Obecnie buduje sobie staw przy domu, ok. 0.5 ha i mam pytanie odnośnie zabezpieczenia go przed kłusownikami ze wsi. Koleś, który buduje go podpowiedział mi, ze można na dnie stawu (glina i piasek) położyć duże kamienie polne, takie wysokości ok 70 cm i w tym momencie jeśli ktoś będzie miał ochotę ciągnąc siatkę to będzie musiał ja podnieść nad kamieniem i ryba przepłynie pod siatka. Staw będzie miał jakieś 1,5 m głębokości. Do tego mam wykopane takie dwa doły głębokości ok 1.5 m na środku stawu. Czy jest to dobra metoda zabezpieczenia? Czy może możecie cos Panowie innego polecić? Myślałem o takich łapicach na dziki nastawionych na dnie stawu ale może to trochę zbyt drastyczne. W szczególności jeśli ktoś będzie się chciał tam wykąpać 

Dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam serdecznie
Gość
 

Re: Jak zabezpieczyc staw przed klusownikami

Postprzez Gość » Pon Wrz 10, 2012 7:30 pm

inna metoda to wbijanie kołków w dno, podobna zasada co z kamieniami,
a na klusoli z pradem to nie ma rady
Gość
 

Re: Jak zabezpieczyc staw przed klusownikami

Postprzez jinks » Pon Wrz 10, 2012 7:41 pm

Załóż sobie lampę na środku wału od strony domu i wyłącznik czasowy. Na 0,5ha wystarczy lampa sodowa lub metalohalogen 200W. Patrząc w nocy na staw wszystko masz jak na dłoni, nikt Ci nie wejdzie na oświetloną wodę.
jinks
 
Posty: 16
Rejestracja: Czw Sie 12, 2010 1:45 pm
Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: Jak zabezpieczyc staw przed klusownikami

Postprzez Lex » Pon Wrz 10, 2012 10:30 pm

Gość napisał(a):inna metoda to wbijanie kołków w dno, podobna zasada co z kamieniami,
a na klusoli z pradem to nie ma rady




No tam raczej to prądem nikt nie będzie chodził, bo chyba musiałby mieć łódkę a takiej tam nie ma. Czy są jeszcze jakieś inne metody? Słyszałem o przeciągnięciu pomiędzy tymi kolkami drutu kolczastego, ale nie wiem czy te kolki nie zgniją we wodzie z czasem.

Pozdrawiam serdecznie
Lex
 
Posty: 8
Rejestracja: Pon Wrz 10, 2012 4:54 pm

Re: Jak zabezpieczyc staw przed klusownikami

Postprzez rafikpl » Pon Wrz 17, 2012 8:14 pm

Witam
Posiadam nieduży bo 7,5 ara stawik i niestety wbite kołki z poprzeciąganymi drutami nie zdały egzaminu ;/
Wzdłuż stawu jest droga i linia elektryczna 400V (nie oświetlona:/)- nie wiem czy przypadkiem druty w stawie nie pomogą kusolom w rabunku.
W tym roku ogrodziłem staw, dokupuje psa myślę o wilczurku (mam bernardyna), i pomyśle o lampie solarnej jak podpowiada kolega.
Drut kolczasty po 3/4 lata w wodzie przyrdzewiały ale nadal mocny.
rafikpl
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

cron