sprzedaż stawów siedleckich

Moderator: ekspert_PK

sprzedaż stawów siedleckich

Postprzez luba » Czw Wrz 27, 2012 7:37 am

W Siedlcach ANR sprzedała 240 ha stawów.Wycenione na 2mln400 tys. sprzedano za 15 mln625 tys./65000 za hektar.Co o tym myślicie ?Kto zrobił dobry interes Agencja czy nabywca ?
luba
 

Re: sprzedaż stawów siedleckich

Postprzez Gość » Czw Wrz 27, 2012 7:49 am

luba napisał(a):W Siedlcach ANR sprzedała 240 ha stawów.Wycenione na 2mln400 tys. sprzedano za 15 mln625 tys./65000 za hektar.Co o tym myślicie ?Kto zrobił dobry interes Agencja czy nabywca ?


Moim zdaniem, jeśli w następnych procedowaniach utrzymane zostaną dopłaty, a wydajność naturalna tych stawów jest powyżej 500kg/ha to dobry interes zrobił nabywca. Jeśli nie to ANR.
Jeśli takie kwoty wchodzą już w grę, to znaczy, że kapitał z poza branży wkracza na nasz rynek.
Gość
 

Re: sprzedaż stawów siedleckich

Postprzez gość » Czw Wrz 27, 2012 2:59 pm

To musiała być licytacja chyba? I tak wysoko to nie do produkcji karpia tylko pewnie do budowy osiedla albo pola golfowego. Z kapi to się nie zwróci nawet za 100 lat.
gość
 

Re: sprzedaż stawów siedleckich

Postprzez gość » Czw Wrz 27, 2012 3:34 pm

gość napisał(a):To musiała być licytacja chyba? I tak wysoko to nie do produkcji karpia tylko pewnie do budowy osiedla albo pola golfowego. Z kapi to się nie zwróci nawet za 100 lat.

obiekt ten jest zarośnięty i objęty obszarem ,,natura 2000,, trzeba zobaczyć czy nabywca nie jest skoligacony z politykami i wie już coś więcej.
gość
 


Re: sprzedaż stawów siedleckich

Postprzez Gość » Czw Wrz 27, 2012 10:41 pm

Gos napisał(a):http://www.spin.siedlce.pl/2012/09/13/kudelski-o-stawach-dostalismy-cios-w-plecy/


Czy może mi ktoś wytłumaczyć co to oznacza ?
cyt. Miasto bardzo poważnie podeszło do tematu stawów a dowodem na to miało być m.in. spotkanie prezydenta z wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podczas którego Kudelski ustalił, że jest możliwość pozyskania ok. 40 mln zł. na rekultywację terenu co doprowadziłoby go do dawnej świetności. Ale to nie wszystko. kon.cyt
Gość
 

Re: sprzedaż stawów siedleckich

Postprzez Gość » Czw Wrz 27, 2012 11:30 pm

Gos napisał(a):http://www.spin.siedlce.pl/2012/09/13/kudelski-o-stawach-dostalismy-cios-w-plecy/


Przeczytałem to jeszcze dwa razy i nasuwają mi się takie wnioski.

1. Ekolodzy załatwili w BOŚ kasę w kwocie 40 mln zł na rekultywację stawów (czy nie przesadziliśmy w propagowaniu pozaprodukcyjnych walorów ?)
2. Ekolodzy wspierają prywatnego inwestora.
3. Ekolodzy z przerażeniem dowiadują się, że gruntem zainteresowana jest gmina.
4. Ekolodzy starają się zniechęcić gminę do przystąpienia do przetargu ( straszą, że na każdą ingerencję na stawach potrzebna jest ich zgoda)
5. Ekolodzy górą, wygrywa prywatny inwestor.
6 .c.d........ prywatny inwestor dostaje 40 baniek (słownie czterdzieści milionów złotych) z BOŚ !!!

Inaczej nie mogę sobie wytłumaczyć kupna 240 ha sitowia za 16 mln zł.
Gość
 

Re: sprzedaż stawów siedleckich

Postprzez Gość » Czw Wrz 27, 2012 11:32 pm

Gość napisał(a):
Gos napisał(a):http://www.spin.siedlce.pl/2012/09/13/kudelski-o-stawach-dostalismy-cios-w-plecy/


Przeczytałem to jeszcze dwa razy i nasuwają mi się takie wnioski.

1. Ekolodzy załatwili w BOŚ kasę w kwocie 40 mln zł na rekultywację stawów (czy nie przesadziliśmy w propagowaniu pozaprodukcyjnych walorów ?)
2. Ekolodzy wspierają prywatnego inwestora.
3. Ekolodzy z przerażeniem dowiadują się, że gruntem zainteresowana jest gmina.
4. Ekolodzy starają się zniechęcić gminę do przystąpienia do przetargu ( straszą, że na każdą ingerencję na stawach potrzebna jest ich zgoda)
5. Ekolodzy górą, wygrywa prywatny inwestor.
6 .c.d.n........ prywatny inwestor dostanie 40 baniek (słownie czterdzieści milionów złotych) z BOŚ !!!

Inaczej nie mogę sobie wytłumaczyć kupna 240 ha sitowia za 16 mln zł.
Gość
 

Re: sprzedaż stawów siedleckich

Postprzez Gos » Pią Wrz 28, 2012 5:24 am

Deweloperka. Podzieli na działki po 10 ar, sprzeda każdą po 30 tys, z każdego ha ma 300 tys.
A ekolodzy strzelili sobie w stopę, zamiast rezerwatu będą mieli domki.
Gos
 

Re: sprzedaż stawów siedleckich

Postprzez gość » Pią Wrz 28, 2012 5:35 am

Gos napisał(a):Deweloperka. Podzieli na działki po 10 ar, sprzeda każdą po 30 tys, z każdego ha ma 300 tys.
A ekolodzy strzelili sobie w stopę, zamiast rezerwatu będą mieli domki.

Tam jest NATURA 2000. Spróbuj cokolwiek tam wybudować. Te 10 ar to nie jest możliwe. Poza tym, to bagna.
Raczej w strone "ekologii".
gość
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

cron