Sprzedaż bezpośrednia w miastach.

Moderator: ekspert_PK

Sprzedaż bezpośrednia w miastach.

Postprzez jarekwalus78 » Śro Lis 07, 2012 10:51 am

Witam.Zamierzam w tym roku sprzedawać karpia w wybranych punktach w miastach.Mam pytanie jakie muszę spełnić warunki,tzn jakich toreb używać,karpia zabijać,czy nie ? Nie jestem handlarzem,tylko producentem ryb.
jarekwalus78
 
Posty: 21
Rejestracja: Śro Paź 19, 2011 9:15 pm

Re: Sprzedaż bezpośrednia w miastach.

Postprzez Zarząd_PK » Śro Lis 07, 2012 11:32 am

Zajrzyj na www.pankarp.pl do działu dla dziennikarzy, sporo możesz się tam dowiedzieć, a potem pytaj, jak będzie potrzeba
Zarząd_PK
 


Re: Sprzedaż bezpośrednia w miastach.

Postprzez OLO » Sob Gru 15, 2012 11:19 am

Witam
W wytycznych Głównego Lekarza Weterynarii nie mogę się doczytać jakie dokumenty musi mieć sprzedawca ryb na bazarze? Rozmawiałem z moim weterynarzem powiatowym i powiedział mi że tylko HDI. Z drugiej strony policja zaczyna gnębić moich odbiorców o wyniki badań. Czy ktoś wie jaki dokument musi posiadać handlowiec na karpie? Czy oprócz faktury i HDI jeszcze coś?
OLO
 

Re: Sprzedaż bezpośrednia w miastach.

Postprzez filippstrag » Sob Gru 15, 2012 6:49 pm

kolego powinieneś posiadać badanie wystawione przez dowolnego lekarza weterynarii który ma gabinet weterynaryjny stwierdzające ogólny stan ryb że są bez pasożytów i bakterii na skrzelach ani na skórze . Gdy "zaświecisz w oczy " takim papierkiem panu strażnikowi miejskiemu lub policjantowi to odczepi się na pewno.
Dobrego handlu.
filippstrag
 
Posty: 66
Rejestracja: Pon Lip 04, 2011 1:44 pm

Re: Sprzedaż bezpośrednia w miastach.

Postprzez szum » Nie Gru 16, 2012 6:25 pm

A jakie papiery powinien mieć rolnik w czasie sprzedaży prosiaków ,warchlaków i utuczonych świń na targowisku?.
Ile Papug ,kanarków lub innych ptaszydeł może znajdować się w klatce na giełdzie zoologicznej?.
Ile rybek w litrze wody może przebywać w czasie sprzedaży na giełdzie akwarystycznej?.
szum
 

Re: Sprzedaż bezpośrednia w miastach.

Postprzez Gość » Pon Gru 17, 2012 2:59 pm

filippstrag napisał(a):kolego powinieneś posiadać badanie wystawione przez dowolnego lekarza weterynarii który ma gabinet weterynaryjny stwierdzające ogólny stan ryb że są bez pasożytów i bakterii na skrzelach ani na skórze . Gdy "zaświecisz w oczy " takim papierkiem panu strażnikowi miejskiemu lub policjantowi to odczepi się na pewno.
Dobrego handlu.


Czy możesz podać podstawę prawną ?
Gość
 

Re: Sprzedaż bezpośrednia w miastach.

Postprzez Gość » Pon Gru 17, 2012 3:14 pm

nie m podstaw prawnych
Gość
 

Re: Sprzedaż bezpośrednia w miastach.

Postprzez Gość » Pon Gru 17, 2012 3:43 pm

Gość napisał(a):nie m podstaw prawnych


Jeśli nie ma podstaw prawnych, aby okazywać świadectwo badanie ryb, to oznacza, że przy sprzedaży należy mieć wyłącznie dowód zakupu oraz Handlowy Dokument Identyfikacyjny. Jeśli jednostka kontrolująca chce więcej danych o zdrowotności ryb, to może je uzyskać u Powiatowego Lekarza Weterynarii. Posiada on wszystkie niezbędne badania wymagane prawem.
Gość
 

Re: Sprzedaż bezpośrednia w miastach.

Postprzez OLO » Pon Gru 17, 2012 9:08 pm

próbowałem odnaleźć swoje gospodarstwo po numerze weterynaryjnym na stronie Inspekcji Weterynaryjnej. Jak mi oznajmił weterynarz ono tam jest jako będące pod nadzorem. Niestety mają na tej stronie taki bałagan że nie odnalazłem. To powinno być tak proste jak jest wyszukanie prowadzącego działalność gospodarczą po nipie na stronie ewidencji działalności gospodarczej. Po wpisaniu nipu odrazu wyskakuje gotowe zaświadczenie o prowadzeniu takiej działalności. Dlaczego w weterynarii tak to nie działa. Taki policjant czy strażnik na podstawie numeru powinien sprawdzić mnie a tak to wołają rożne papiery.
OLO
 

Re: Sprzedaż bezpośrednia w miastach.

Postprzez Gość » Śro Gru 19, 2012 5:28 pm

OLO napisał(a):próbowałem odnaleźć swoje gospodarstwo po numerze weterynaryjnym na stronie Inspekcji Weterynaryjnej. Jak mi oznajmił weterynarz ono tam jest jako będące pod nadzorem. Niestety mają na tej stronie taki bałagan że nie odnalazłem. To powinno być tak proste jak jest wyszukanie prowadzącego działalność gospodarczą po nipie na stronie ewidencji działalności gospodarczej. Po wpisaniu nipu odrazu wyskakuje gotowe zaświadczenie o prowadzeniu takiej działalności. Dlaczego w weterynarii tak to nie działa. Taki policjant czy strażnik na podstawie numeru powinien sprawdzić mnie a tak to wołają rożne papiery.


Jak będą żądać tych różnych papierów, to grzecznie poproś o podstawę prawną. Zapewniam Cię, że działa.
Gość
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 68 gości