Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środowisko

Moderator: ekspert_PK

Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środowisko

Postprzez PAN KARP » Pon Lis 26, 2012 4:50 pm

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Towarzystwa Promocji Ryb "Pan Karp", ustalił datę i tematykę kolejnych warsztatów. Tym razem program zdominuje tematyka dobrostanu karpia w ujęciu środowiskowym i wpływ tych procesów na certyfikację karpia.
Warsztaty odbędą się w dniach 16-18 stycznia w województwie ślaskim albo opolskim. Bliższe informacje wkrótce.
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez Gość » Śro Lis 28, 2012 1:06 am

Od kiedy będą zapisy robione?
Gość
 

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez Konferencjusz » Pią Gru 07, 2012 1:21 am

Czy znana jest tematyka dokładniejsza?
Konferencjusz
 

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez Zarząd_PK » Śro Sty 02, 2013 11:37 am

Tematyka jest już znana, będzie opublikowana na www.pankarprybacy.pl i ruszyły juz zapisy. W tej chwili około 40 % juz zarezerwowano.
Zarząd_PK
 

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez Zarząd_PK » Czw Sty 03, 2013 7:00 pm

Meldunek z zapisów na warsztaty - rezerwacje przekroczyły 60 % wolnych miejsc
Zarząd_PK
 

KOMPLET

Postprzez PAN KARP » Pią Sty 04, 2013 2:41 pm

Dziękuję rybakom za ogromne zainteresowanie naszymi warsztatami. Od poniedziałku, kiedy poinformowaliśmy o zapisach, swój akces wyraziło ponad 100 osób. Kilka osób jest już na liście rezerwowej.
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez 44 » Czw Sty 10, 2013 10:01 pm

Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i próbuje powiązać certyfikację karpia ze środowiskiem przyrodniczym. Karpia możemy utrzymać rekompensując coraz mniej opłacalną hodowlę walorami przyrodniczymi ziemnych tradycyjnych stawów karpiowych. Nad taką certyfikacją trzeba bardzo mocno popracować, bo to innowacyjne i niełatwe spojrzenie na problem. Taki mocny certyfikat może uratować karpiarzy.Jak konstruować to niełatwe przedsiewzięcie, mam nadzieję, że na to pytanie odpowiedzą warsztaty- szkolenie w Katowicach. Jadę na to szkolenie, bo ten kierunek certyfikacji karpia jest długo oczekiwanym przeze mnie pozytywnym ruchem środowiska rybackiego.
44
 

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez Gość » Pią Sty 18, 2013 2:32 pm

I jak było?
Gość
 

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez Gość » Sob Sty 19, 2013 9:35 am

Warsztaty już za nami, jakie wrażenie pozostały?
Gość
 

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez Golon » Nie Sty 20, 2013 8:21 am

Muszę powiedziec, że jeszcze nigdy nie uczestniczyłem w szkoleniu, gdzie byłoby tyle dyskusji i emocji u rybaków. Jestem pozytywnie zaskoczony dobrym pomysłem organizatorów. Niewątpliwie warsztaty są nową jakością w szkoleniach. Dziękuję za możliwośc uczestnictwa.
Golon
 

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez gość » Nie Sty 20, 2013 11:13 am

Nie wiem czy ktoś z was zauważył że spotkanie w Katowicach można określić mianem ,,okrągłego stołu'', dlaczego? na jednej sali zjawili się przedstawiciele PTRYB w Pznaniu, ZPRYB również w Poznaniu oczywiście przedstawiciele Pana Karpia oraz uczestniczyli działacze z PZW co wy na to ?? Dla mnie to niesamowite??
gość
 

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez Uczestnik warsztatów » Nie Sty 20, 2013 11:48 am

Gościu nie dziwi mnie taka sytuacja. Na spotkaniu można było zauważyć atmosferę "lekkiej niepewności". Spadek cen karpia, zagrożenie importem, spadek produkcji to główne czynniki, na które zaświeciło się czerwone swiatło. Dlatego takie zainteresowanie różnych osób i związków. Dyskusje były owszem, ale nie było zwarcia szyków.
Natomiast jestem zaskoczony debatą. Przedstawiciel spółki Polski Karp poproszony o głos odnióśł się krytycznie do hodowców na sali i nie tylko, twierdząc,że hodowcy nie zachowują standartów, jakości produktu i nie znają się na handlu, co przełożyło sie na wyniki sprzedaży. Na sali nie było chętnych do dyskusji w tej kwestii. O dziwo na forum odważnych anonimowych dyskutantów było wielu, natomiast na sali odebrało im głos. Nie wiem czy miało to związek z jawnością debaty, czy też z obawą o swoje interesy. Jedynie tylko w obronie hodowców zabrał głos Wacław Sz. twierdząc, że
ocena przedstawiciela spółki Polskiego Karpia jest niewłaściwa i nie na miejscu.
Uczestnik warsztatów
 

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez Gość » Nie Sty 20, 2013 12:43 pm

Myślę, że jeśli ktoś może byc rozczarowany debatą, to chyba sami rybacy w swojej masie, bo chyba nie do końca wiemy jaka jest nasza przyszłośc i to w trakcie debaty sie zarysowało.
Gość
 

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez Marek Hoffmann » Nie Sty 20, 2013 1:06 pm

Uczestnik warsztatów napisał(a):Gościu nie dziwi mnie taka sytuacja. Na spotkaniu można było zauważyć atmosferę "lekkiej niepewności". Spadek cen karpia, zagrożenie importem, spadek produkcji to główne czynniki, na które zaświeciło się czerwone swiatło. Dlatego takie zainteresowanie różnych osób i związków. Dyskusje były owszem, ale nie było zwarcia szyków.
Natomiast jestem zaskoczony debatą. Przedstawiciel spółki Polski Karp poproszony o głos odnióśł się krytycznie do hodowców na sali i nie tylko, twierdząc,że hodowcy nie zachowują standartów, jakości produktu i nie znają się na handlu, co przełożyło sie na wyniki sprzedaży. Na sali nie było chętnych do dyskusji w tej kwestii. O dziwo na forum odważnych anonimowych dyskutantów było wielu, natomiast na sali odebrało im głos. Nie wiem czy miało to związek z jawnością debaty, czy też z obawą o swoje interesy. Jedynie tylko w obronie hodowców zabrał głos Wacław Sz. twierdząc, że
ocena przedstawiciela spółki Polskiego Karpia jest niewłaściwa i nie na miejscu.


Mylisz się trochę w swojej ocenie. Krytycznie o działalności tego Pana i spółki którą pilotuje słychać było w glosach kilku osób. Swoją wypowiedzą potwierdził swoją butę i arogancję w stosunku do rybaków, również do tych z którymi teraz współpracuje. Widać, że jego podejście nie zmieniło się od czasu, kiedy był handlowcem sieci.
Marek Hoffmann
 

Re: Warsztaty dla rybaków - dobrostan karpia w ujęciu środow

Postprzez konsument, dla złośliwych » Nie Sty 27, 2013 3:06 pm

O warsztatach w Katowicach już zapominamy. Refleksje jakie pozostawiły, nie miały miejsca na tym forum.
konsument, dla złośliwych
 

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości