Sztuczny wylęg szczupaka. Potrzebna porada.

Moderator: ekspert_PK

Sztuczny wylęg szczupaka. Potrzebna porada.

Postprzez Gość » Śro Gru 05, 2012 1:56 pm

Witam.
Posiadam pare stwaków i na wiosnę chciałbym poeksperymentować ze sztucznym wylęgiem szczupaka ( w słojach weissa). Niestety nie znalazłem żadnej literatury na ten temat, więc potrzebował bym porady kogoś doświadczonego w tej dziedzinie.Pierwszą kwestią było by pytanie, kiedy wpuszczacie wylęg szczupaka do stawów? Zaraz po wykluciu, czy może przetrzymujecie go dokarmiając w jakiś sposób?
Moj e-mail alcatrazw@wp.pl
Gość
 

Re: Sztuczny wylęg szczupaka. Potrzebna porada.

Postprzez Gość » Czw Gru 06, 2012 9:55 am

Przed laty kilkakrotnie podchowywałem wylęg szczupaka w basenach. W moich podhowach stosowałem jako pokarm zooplankton łowiony w stawach i - pomijając ekonomię takiego działania (motorówka z bocznymi siatkami planktonowymi) - do wielkości ok. 4 cm było jako-tako, potem zaczeły się poważne problemy (kanibalizm, choroby). Przede wszystkim, decyduje o powodzeniu liczba schronień/ukryć, w myśl formuły: im więcej schronień, tym lepiej. Teraz podchowuję w żyznych, przygotowanych stawach z podrostem roślinności na dnie i w toni, po czym odławiam narybek letni na siatki zewnętrzne. Tutaj także pamiętać należy o odpowiednio wczesnym odłowie, żeby kanibalizm nie zniweczył dalszych planów. Praktycznie, narybek o długości 3 cm jest w moim przypadku w miarę optymalny.
Gość
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości