płatności wodno-środowiskowe

Moderator: ekspert_PK

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez rybak » Pią Cze 10, 2011 6:25 pm

ok. Bolo masz rację. likwiduję oba swoje wpisy. Nie sądziłem że to rozbudzi takie emocje. mój błąd i już się nie odzywam. Jednak uzażam, że równa się to blokadzie wymiany informacji między nami a co za tym idzie sparaliżuje jakiekolwiek działania.
rybak
 
Posty: 70
Rejestracja: Nie Mar 21, 2010 3:57 pm

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez Bolo » Pią Cze 10, 2011 10:34 pm

Nic się nie martw. Nie zablokuje i nie sparaliżuje. Wymieniliśmy swoje poglądy i tyle. A że temat rozbudził emocje... sam zauważyłeś dlaczego. Przecież ta zadra, autorstwa naszych urzędników, tkwi w nas nadal i nikt tak naprawdę nie usiłuje jej wyciagnąć. Dobrej nocy.
Bolo
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez smętek » Sob Cze 11, 2011 6:38 pm

Pamiętajmy o tym, że "morda w kubeł" to była zawsze wymarzona opcja dla tego, który rządzi.
smętek
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez e-tyk » Nie Cze 12, 2011 6:41 am

Smętek, co Ty tak smędzisz?. Coś Ci się pomieszała cenzura, władza, etyka. Wrzuciłeś wszystko do jednego wora, zamieszałeś i ....urodziłeś coś bez sensu. Przeczytaj dokładnie poprzednie wpisy, to się dowiesz, że goście dyskutują o etyce, a nie o cenzurze.
e-tyk
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez nic » Nie Cze 12, 2011 7:29 pm

na dolnym śląsku, wystąpił przynajmniej jeden przypadek wypłacenia kasy benefowi za 2.2
nic
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez smętek » Nie Cze 12, 2011 10:01 pm

Moja babcia mówiła, że jedna jaskółka wiosny nie czyni panie V kolumna.
smętek
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez luba » Wto Cze 14, 2011 8:19 am

lubelski oddział agencji też wysyła zawiadomienia o zakończeniu weryfikacji wniosków.
luba
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez scyzoryk » Wto Cze 14, 2011 12:42 pm

w świętokrzyskiem również conajmniej jednen wniosek o płatność załatwiony.
scyzoryk
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez e-tyk » Czw Cze 16, 2011 5:24 am

Nie znam nikogo z rybaków, kto otrzymałby płatność wodno-środowiskową na konto. Raczej są to informacje typu: zakończenie weryfikacji, puszczenie płatności, wniosek załatwiony itp. Można jednak stwierdzić , że coś się ruszyło. Dlatego apeluję do potencjalnych "konsumentów wodno-środowiskowych" o mocne włączenie się do szukania środków dla tych kolegów rybaków, których ARiMR wyrzuciła z gry. Pierwszoplanową rolę powinny tu odegrać organizacje rybackie.
e-tyk
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez R » Pią Cze 17, 2011 11:40 am

Płatność 2.2 otrzymałem na konto pod koniec marca.
R
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez Gość » Wto Cze 21, 2011 5:39 pm

Zakończono weryfikacji mojego wniosku 2.2 lubuskie
Gość
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez luba » Czw Lip 07, 2011 3:17 pm

czy wymóg 2.10 dotyczy stawu produkcyjnego czy może to być np.rozdzielacz wody na różne stawy lub staw przeznaczony na łowisko wędkarskie ?
luba
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez leszcz » Czw Lip 07, 2011 3:40 pm

wydaje mi się koleżanko że rekompensaty wodnośrodowiskowe możliwe są tylko na stawach gdzie prowadzi się gospodarkę rybacką więc z tego punktu widzenia każdy staw obięty rekompensatami musi być produkcyjny.
leszcz
 

Re: płatności wodno-środowiskowe

Postprzez gość » Pią Lip 15, 2011 11:43 am

Moim zdaniem rekompensaty powinny być na każdy staw.Z tego co pamiętam ze szkoleń przy wprowadzaniu tego środka chodziło raczej o ograniczenie produkcji a zwracanie wiekszej uwagi na ekologię i zachowanie przyrody na bardziej naturalnym poziomie.Chociaż jak obsewuję co agencja sprawdza przy weryfikacji wniosków to wychodzi na to że załozenia sobie a agencjia sobie.
gość
 

Poprzednia

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości