LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Moderator: ekspert_PK

LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Postprzez lokalny rybak » Śro Sie 24, 2011 9:07 am

Witam
W mojej gmninie jest LGR który otrzymał wsparcie finansowe z PO Ryby na dotacje. Już ogłaszają konkursy.
Co ja - rybak stawowy- hodowca karpia mogę wyciągnąć z LGR? Przez ostatnich kilka lat na wszystkich spotkaniach rybaków z urzędnikami informowali oni nas, że z Po ryby 2007-13 spadnie na nas deszcz pieniędzy tymczasem większość z nich widzę, że idzie przez LGRy. Wiem, że jesteśmy w trakcie zmiany regół gry w LGR - nowe rozporządzenie - czy będą one dla rybaków kożystniejsze?
Proszę o konkretne propozycje inwestycji.

(bez użalania się bo... koń jaki jest każdy widzi)
lokalny rybak
 

Re: LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Postprzez Nowy » Pon Sie 29, 2011 10:15 pm

Np. łowiska wędkarskie z infrastrukturą, remont doprowadzalnika poza obiektem chowu, małą przetwórnię
Nowy
 

Re: LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Postprzez lokalny rybak » Wto Sie 30, 2011 1:35 pm

no dzięki Nowy. a czy jeśli doprowadzalnik jest własnością RZGW to czy rybak może aplikować o dotacje na remont? Czy trzeba się dogadywać z RZGW żeby oni się starali?
lokalny rybak
 

Re: LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Postprzez PAN KARP » Wto Sie 30, 2011 7:47 pm

Proszę się skontaktować z Prezesem LGR Dolina Soły i Wieprzówki - Stanisławem Zającem. Tam przerabiają podobne tematy
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Postprzez mateusz1 » Śro Sie 31, 2011 5:49 pm

Należy pamiętać, że oprócz rozporządzenia które reguluje co można a co nie można należy rozpatrywać osobno LSROR każdego z LGR które dodatkowo albo na coś zezwalają albo nie. Np. w niektórych LGR można składać wnioski na budowanie łowiska przez sektor gospodarczy a inne poprzez LSROR nie zezwalają na to. Każdy LGR należy rozpatrywać osobno.
mateusz1
Site Admin
 
Posty: 39
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 5:14 pm

Re: LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Postprzez lokalny rybak » Śro Wrz 14, 2011 8:19 am

Mateuszu !! Każdy LGR należy rozpatrywać osobno.??
No to już zaczyna powoli wyłaniać się obraz oto taki: Rybacy miotają się i nie mają nigdzie pomocy w dochodzeniu swoich praw w LGRach.Tymczasem administracja zwarta i gotowa - wszystkowiedząca ma już swoje wstępnie zaakceptowane w urzędzie Marszałkowskim projekty. Mój wójt wprawdzie chce mi nieba przychylić i moje propozycje ocenia dobrze ale ten wstrętny Urząd Marszałkowski pokolei wszystko krytykuje i grozi że to nie przejdzie. TO JEST KLASYCZNA GRA W DOBREGO I ZŁEGO POLICJANTA. Na końcu niewykożystane środki wezmą gminy bezpośrednio lub przez swoje organizacjie społeczne. My - widzę to coraz wyraźniej- grzęźniemy i stoimy w miejscu. Ponieważ każdy LGR ma swoją strategię to nawet nie ma skąd pozyskać wiedzy jak przygotować się do składania wniosków.
lokalny rybak
 

Re: LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Postprzez Gość » Śro Wrz 14, 2011 4:04 pm

lokalny rybak napisał(a):Mateuszu !! Każdy LGR należy rozpatrywać osobno.??
No to już zaczyna powoli wyłaniać się obraz oto taki: Rybacy miotają się i nie mają nigdzie pomocy w dochodzeniu swoich praw w LGRach.Tymczasem administracja zwarta i gotowa - wszystkowiedząca ma już swoje wstępnie zaakceptowane w urzędzie Marszałkowskim projekty. Mój wójt wprawdzie chce mi nieba przychylić i moje propozycje ocenia dobrze ale ten wstrętny Urząd Marszałkowski pokolei wszystko krytykuje i grozi że to nie przejdzie. TO JEST KLASYCZNA GRA W DOBREGO I ZŁEGO POLICJANTA. Na końcu niewykożystane środki wezmą gminy bezpośrednio lub przez swoje organizacjie społeczne. My - widzę to coraz wyraźniej- grzęźniemy i stoimy w miejscu. Ponieważ każdy LGR ma swoją strategię to nawet nie ma skąd pozyskać wiedzy jak przygotować się do składania wniosków.

Środki LGR podzielone są na trzy sektory i każdy sektor ma określony limit środków, do wykorzystania , więc nikt nikomu nie zabierze. Teraz w naszej gestii jest czy i jak wykorzystamy środki. P.S. NSA wydał decyzję o tym że działalność rybacka jest działalnością gospodarczą , więc środki dla rybaków możemy wykorzystywać także na hodowlę ,a nie jak dotąd na działalność około rybacką .
Gość
 

Re: LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Postprzez Gość » Śro Wrz 14, 2011 7:50 pm

Środki LGR podzielone są na trzy sektory i każdy sektor ma określony limit środków, do wykorzystania , więc nikt nikomu nie zabierze. Teraz w naszej gestii jest czy i jak wykorzystamy środki. P.S. NSA wydał decyzję o tym że działalność rybacka jest działalnością gospodarczą , więc środki dla rybaków możemy wykorzystywać także na hodowlę ,a nie jak dotąd na działalność około rybacką .[/quote]

Czy możesz podać link do wyroku NSA, który podałeś ?
Pozdrawiam
Gość
 

Re: LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Postprzez Gość » Śro Wrz 14, 2011 8:37 pm

Gość napisał(a):Środki LGR podzielone są na trzy sektory i każdy sektor ma określony limit środków, do wykorzystania , więc nikt nikomu nie zabierze. Teraz w naszej gestii jest czy i jak wykorzystamy środki. P.S. NSA wydał decyzję o tym że działalność rybacka jest działalnością gospodarczą , więc środki dla rybaków możemy wykorzystywać także na hodowlę ,a nie jak dotąd na działalność około rybacką .


Czy możesz podać link do wyroku NSA, który podałeś ?
Pozdrawiam[/quote]
Oczywiście tylko rano bo mam te kwity w biurze , w każdym razie uznano działalność rybacką za dzialalność gospodarczą choć podlegającą innym przepisom podatkowym. I decyzję ta otrzymały wszystkie urzędy marszałkowskie. a skoro jest to działalność gospodarcza nie ma podstaw do odrzucania wniosków pisanych na hodowlę ryb.
Gość
 

Re: LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Postprzez r » Śro Wrz 14, 2011 11:15 pm

Witam. Odnośnie decyzji NSA. Cytuję :
Co do interpretowania tego terminu (działalność gospodarcza) od dawna toczyły się spory w doktrynie. Ostatecznie zagadnienie to rozstrzygął w wyroku z dnia 29 sierpnia 2007 r. NSA (sygn.akt.II OSK 1618/06). W tym orzeczeniu Sąd uznał,że działalność wytwórcza w rolnictwie (prowadzenie gosp. rolnego) jest działalnością gospodarczą w rozumieniu art.2 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, jednakże do tej działalności nie stosuje się pozostałych przepisów tej ustawy.
Interpretacja dotycząca terminu działalność gospodarcza - pismo z dnia 19 lipca 2011 roku , znak sprawy RYBoz-PR-075-114/11.
Koledzy oznacza to że możemy wykorzystać te środki na nasze gospodarstwa. Pozdrawiam.
r
 

Dotajce z Europejskiego Funduszu Rybackiego!

Postprzez MałgorzataW. » Pią Wrz 16, 2011 10:20 am

Szanowni Państwo!

Pragnę poinformować,że beneficjentom doradzam i piszę wnioski aplikacyjne, dla których jest sporo dotacji z Europejskiego Funduszu Rybackiego.
W ramach tego projektu między innymi można otrzymać wsparcie finansowe:
- na inwestycje produkcyjną w akwakulturę,
- na zawieszenie pełne lub tymczasowe firmy,
- na nowatorskie działania w sektorze połowu lub zarządzania metodami połowu,
- na rybołówstwo śródlądowe,
- na inwestycje w statki rybackie,
- na przetwórstwo i rozwój produktami rybołówstwa i akwakultury,
- na wyposażenie portów rybackich i miejsc wyładunków oraz przystani,
- na kampanie promocyjne,
- na badania rynku,
itd..
Dodatkowo z tego projektu można ubiegać się o odszkodowania na przykład z powodu przejść na akwakulturę ekologiczną z projektu Natura 2000.

Wniosek o pomoc finansową jest sprawdzany pod kontem merytorycznym i finansowym. Zatem w oparciu o doświadczenie, zapewniam napisanie skutecznego planu marketingowego, spójnego harmonogramu rzeczowo-finansowego oraz innych niezbędnych dokumentów potrzebnych do złożenia w całym procesie konkursowym. Dodatkowo pomagam przy rozliczaniu i monitorowaniu dotacji już otrzymanej.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny pod nr.: 728-485-117 lub 602-765-927.
Wystarczy kontakt telefoniczny i elektroniczny do współpracy. Adres poczty: euro_mag@interia.pl
MałgorzataW.
 
Posty: 6
Rejestracja: Pią Wrz 16, 2011 10:12 am

Re: LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Postprzez Gowin » Pią Wrz 16, 2011 3:48 pm

MałgorzatoW.
Jak już znalazłaś się na tym forum w temacie " LGR-jakie inwestycje finansuje?", to odpowiedz na pytanie co rybacy mogą wyciągnąć z LGRów. Wówczas uwierzę, że coś potrafisz i warto z Tobą współpracować.
Gowin
 

Szkoda Pana post komentować.

Postprzez MałgorzataW. » Śro Wrz 21, 2011 1:47 pm

Rybacy mogą, jak to Pan nazwał wyciągnąć kasę na:

- budowę budynku wypoczynkowego,
- rozbudowę infrastruktury turystycznej,
- wybudowanie świetlicy,
- na rozwój firmy zajmującej się przetwórstwem rybnym,
- budowę hali i chłodni itd..
Można by wymieniać, w zależności od potrzeb beneficjentów.
MałgorzataW.
 
Posty: 6
Rejestracja: Pią Wrz 16, 2011 10:12 am

Re: LGR-jakie inwestycjie finansuje?

Postprzez młody » Nie Lip 29, 2012 5:48 pm

Witam mijają kolejne miesiące i w mojej okolicy wnioski rybaków do LGR w większości są odrzucane przez Urzędy Marszałkowskie. Co innego Gminy i powiązane z nimi stowarzyszenia. Czy ktoś ma wiadomości o przepchniętych wnioskach rybaków i podpisanych umowach?
młody
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości