Specjalistyczne szkolenie rynkowe dla karpiarzy

Moderator: ekspert_PK

Re: Specjalistyczne szkolenie rynkowe dla karpiarzy

Postprzez Rybak Typowy » Nie Kwi 29, 2012 11:00 am

Bolek napisał(a):A może tak z innej beczki, skąd Pan Karp ma pieniądze na takie szkolenia, gdy wszyscy narzekają na ich brak. Na dopłaty wodno-środowiskowe ciągle nie może władza wyskrobać, tak więc czy to nie jest jakieś kumoterstwo?

Powiem szczerze, a ja lubię tylko tych, którym nie powodzi się lepiej ode mnie, bo można z nimi spokojnie ponarzekać na zły los, urzędników itd, itp. Nie ma dla mnie nic gorszego niż zaradny sąsiad, który wyłazi przed szereg.
Rybak Typowy
 

Re: Specjalistyczne szkolenie rynkowe dla karpiarzy

Postprzez Student-Kursant » Nie Kwi 29, 2012 9:41 pm

Przede wszystkim podobała mi się organizacja szkolenia i atrakcje jakie państwo przygotowaliście dla nas uczestników.
Ciekawie były zorganizowane warsztaty, gdzie ludzie byli podzieleni na małe grupy i zachęcało ich to do jakby większej aktywności, niż w przypadku wypowiadania się przy wszystkich uczestnikach szkolenia.
Wiadomo trema robi swoje i nie wszyscy potrafią się tak łatwo przełamać.
Dobry był też pomysł z nagrodzeniem najlepszej grupy warsztatowej, to w większym lub mniejszy stopniu mobilizowało do większej aktywności uczestników.
Tak się zastanawiałem czy nadało by się następnego szkolenia rozłożyć z trzech na cztery dni, ponieważ liczba godzin wykładów/warsztatów drugiego dnia była trochę za duża i w drugiej części wykładów po obiedzie zauważyłem iż duża liczba uczestników była już zmęczona. Zdaje sobie sprawę że koszta szkolenia będą większe, ale przecież chodzi o to aby uczestnicy wyciągnęli jak najwięcej z wykładów.
Jeśli chodzi o certyfikację karpia to ciężko mi się w tej sprawie wypowiedzieć, ponieważ jak dyskutowałem z innymi uczestnikami szkolenia, zdania były podzielone, jedni są za certyfikacją, inni zaś przeciw.
Główne obawy ludzi są że ich gospodarstwo może nie spełniać wymogów, że będą to dodatkowe koszta, gdzie spowoduje to wzrost ceny karpia w handlu i mniejszy popyt wiadomo części ludzi wybierze tańszego karpia bez certyfikatu, za to główną zaletą certyfikacji jest to iż klient kupujący karpia w sklepie będzie wiedział że produkt który kupuje jest najwyżej jakości.
Student Rybactwa
Student-Kursant
 

Re: Specjalistyczne szkolenie rynkowe dla karpiarzy

Postprzez Gość » Wto Maj 01, 2012 8:09 pm

Ja natomiast szkolenie odebrałem inaczej jak student-kursant.
Certyfikaty to zło konieczne, które nic nie wniesie w jakość produktu. Rybacy powinni być przygotowani, jeśli podmioty dominujące na rynku zechcą je egzekwować
od producentów. Co do organizacji i jakości szkolenia to pełna szóstka. Potwierdzeniem tego jest fakt, że czas na piwo miałem dopiero po 20-tej :)
Gość
 

Re: Specjalistyczne szkolenie rynkowe dla karpiarzy

Postprzez Gość » Wto Maj 01, 2012 8:46 pm

Jest jeszcze jeden plus szkolenia w Toruniu, o czym nikt nie wspomniał dotąd - organizatorzy zapewnili mi trzy dni ciekawych zajęć z noclegami i wyżywieniem za darmo!
Gość
 

Re: Specjalistyczne szkolenie rynkowe dla karpiarzy

Postprzez Gość » Czw Maj 03, 2012 10:02 am

Rośnie konkurencja dla ,,Karpiówki''
Gość
 

Re: Specjalistyczne szkolenie rynkowe dla karpiarzy

Postprzez Gość » Czw Maj 03, 2012 4:20 pm

Oby takich więcej.
Gość
 

Re: Specjalistyczne szkolenie rynkowe dla karpiarzy

Postprzez Zarząd_PK » Czw Lip 05, 2012 9:11 am

Zgodnie z zapowiedzią, która padła w Toruniu, uprzejmie zapraszamy hodowców karpia na drugie szkolenie pt. "Certyfikacja karpia, dlaczego warto?". Prosimy o zaplanowanie sobie terminu na przełom września i października br. (szczegółowa data jest w uzgodnieniu). Tym razem szkolenie odbędzie się na poludniu Polski, a jego tematem będą zagadnienia weterynaryjne w gospodarstwie karpiowym. I tu propozycja do hodowców - macie Państwo szansę współtworzyć merytorycznie tę konferencję - zgłaszajcie tematy, które uważacie za istotne dla waszych gospodarstw (tu na forum albo na adres mailowy: zbigniew.szczepanski@pankarp.pl ).
Zarząd_PK
 

Poprzednia

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości