Forum anonimowe, czy nie?

Moderator: ekspert_PK

Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez PAN KARP » Pon Lip 09, 2012 12:15 pm

Szanowni Użytkownicy naszego forum,
Liczba osób biorących udział w dyskusjach na naszym forum, a także liczba zakładanych wątków i w większości ich wysoka wartość praktyczna pozwala na bardzo wysoką ocenę przydatności dla naszej branży tej formy dyskusji i wymiany doświadczeń. Dotychczasowe korzystanie z naszego forum nie wymagało podpisywania się, ponieważ liczymy na kulturę rybaków i dbałość o wartości merytoryczne (wpisy niespełniające regulaminu były konsekwentnie usuwane). Są jednak wśród nas osoby, które proponują wprowadzenie zmiany w regulaminie forum, poprzez obowiązkowe podpisywanie sie pod wpisami. Pomijając pewne niedogodności techniczne związane z identyfikacją, decyzję chcielibyśmy podjąć po konsultacji z użytkownikami. Prosimy zatem o wypowiedzenie się, czy jako użytkownicy chcecie zachowania obecnej formy anonimowego korzystania z forum, czy uważacie, że należy zmienić zasady i poblikować wyłacznie wpisy podpisane przez konkretne osoby. (Temat był też poruszany na Walnym Zebraniu Członków TPR - relacja na www.pankarprybacy.pl ).
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez marek45 » Pon Lip 09, 2012 8:58 pm

jstesmy za :)
marek45
 

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez ktos tam » Pon Lip 09, 2012 9:11 pm

a nawet przeciw
ktos tam
 

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez Mariusz » Pon Lip 09, 2012 9:38 pm

Co prawda, jestem pewnie "sprawcą" tematu i moje zdanie już wyraziłem, ale zamiast pytać, proponuję zrobić analizę: co pozytywnego wnoszą posty pisane z konta "gościa", a ile po prostu jadu.
Osobiście nie rozumiem czemu ma służyć pisanie z tego konta, ale może ja po prostu ciemny jestem.
Mariusz
 
Posty: 399
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez Amadeusz Szczypawka » Wto Lip 10, 2012 1:09 am

Mariusz napisał(a):Co prawda, jestem pewnie "sprawcą" tematu i moje zdanie już wyraziłem, ale zamiast pytać, proponuję zrobić analizę: co pozytywnego wnoszą posty pisane z konta "gościa", a ile po prostu jadu.
Osobiście nie rozumiem czemu ma służyć pisanie z tego konta, ale może ja po prostu ciemny jestem.


Drogi "Mariuszu" skoro jesteś za tym aby podpisywać się pod swoimi postami to proponuję zacząć od siebie. Osobiście znam kilkudziesięciu Mariuszów z tego z 3-4 hodowców.
Zarejestrowanie się nie jest podpisem.
Czytam to forum od ponad roku, czytam też inne fora i nie spotkałem nigdzie gdzie by istniał obowiązek podpisywania się pod swoimi wpisami.
Wpisy na tym forum odzwierciedlają przekrój naszego środowiska. Jesteśmy różni i różnie opisujemy rzeczywistość która nas otacza, ale uważam, że jest to dla nas dobre.
Zastanawiam się komu mogą przeszkadzać te wpisy
a) urzędnikom i decydentom, którzy jako osoby publiczne muszą liczyć się z krytyką
b) importerom i sprzedawcą importowanego karpia, którzy podkładają go pod rodzimą produkcję
c) niesolidnym hodowcom, którzy powinni być eliminowani z naszego środowiska
d) działaczom innych organizacji, którzy zazdroszczą, że ta strona żyje, a ich jest nieaktywna. Dziwię się, że nie ma tam możliwości wypowiedzi, nawet podpisanych ?

Jeśli ktoś czuje się pomówiony, podana jest nieprawda to zawsze można skorzystać z instytucji prokuratury która ma możliwości zidentyfikowania piszących.
Pozdrawiam, podpisany Amadeusz Szczypawka.
Amadeusz Szczypawka
 

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez gili » Wto Lip 10, 2012 7:50 pm

Amadeusz masz racje. Forum z obowiązkowym podpisem wpisu nie istnieje.
gili
 

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez Mariusz » Wto Lip 10, 2012 9:58 pm

Za to znasz jakieś inne forum, w którym można pisać nie mając konta?
Mariusz
 
Posty: 399
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez Gość » Śro Lip 11, 2012 12:21 am

Mariusz napisał(a):Za to znasz jakieś inne forum, w którym można pisać nie mając konta?


Oczywiście np. komentarze do art. na stronach onetu, forum wielu gazet itd.
Pytanie Pana Karpia dotyczyło podpisywania się pod własnymi postami, a nie rejestracji konta.
Gość
 

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez Gość » Śro Lip 11, 2012 10:04 am

Włączając się w dyskusję jako rybak to jestem wdzięczny TPR za to forum - bo tego rodzaju informacje jak np. ta z wczoraj są dla mnie bezcenne: http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/po ... owa-2.html
Gość
 

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez RAS » Sob Lip 14, 2012 1:19 pm

Patrząc na ta dyskusje każdy ma trochę racji. Dlatego osobiście proponuje aby obowiązkowej rejestracji podlegało Forum Rybaków (chociaż niekoniecznie pod własnym nazwiskiem, chyba ze ktoś chce) a części Kupię/Sprzedam i może Dam/Szukam Pracę można pisać na dotychczasowych zasadach, czyli bez rejestracji.
Jest tylko jeden warunek-w sposób istotny zwiększy się liczba Administratorów/Moderatorów.
Juz obecnie jedna osoba to za mało! Nie winie obecnego administratora,to tez człowiek i pewnie ma inne sprawy na głowie ale jak pokazuje życie przydałby się ktoś częściej edytujący posty. Ludzi myślących inaczej np. nasz forumowy dyżurny "miszcz" mowy polskiej ciągle krytykujący innych niż on handlarzy/wytwórców sieci "sprytnie" piszący posty z innym nickiem nie brakuje.Poza tym jest sporo pracy do wykonania typy edytuj, scal posty itp.
Pozdrawiam.
RAS
 
Posty: 11
Rejestracja: Nie Lut 27, 2011 7:11 pm

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez Z duchem czasu » Sob Lip 14, 2012 9:31 pm

Dodatkowe zajęcia z pilnowaniem podpisów i systemu identyfikacji pewnie wiąże sie z dodatkową pracą administracyjną, a za nią należy zapłacić. W związku z tym rodzi się pytanie, czy jako użytkownicy chcielibyśmy za dostęp do forum płacić. Tego rodzaju płatności w internecie istnieją , np. wejście na dzień 5,99zł, trzy dni 9,99, miesiąc 19,99 zł. A może to jest wyjście?
Z duchem czasu
 

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez RAS » Sob Lip 14, 2012 11:17 pm

Z duchem czasu napisał(a):Dodatkowe zajęcia z pilnowaniem podpisów i systemu identyfikacji pewnie wiąże sie z dodatkową pracą administracyjną, a za nią należy zapłacić. W związku z tym rodzi się pytanie, czy jako użytkownicy chcielibyśmy za dostęp do forum płacić.


Raczej nie o to mi chodziło. Zwykle fora skupiają pasjonatów którzy na zasadach wolontariatu mogą pomoc w prowadzeniu forum. Mozna ich powołać, odwołać czy zmienić. Tak zwykle działają fora.
RAS
 
Posty: 11
Rejestracja: Nie Lut 27, 2011 7:11 pm

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez Gos » Pon Lip 16, 2012 7:52 am

Nigdy nie podaje prawdziwych danych przy rejestracji, wiec wprowadzenie obowiazku rejestracji nic tu nie zmieni. Nadal pozostane anonimowy.
Gos
 

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez gili » Pon Lip 16, 2012 8:01 pm

RAS napisał(a):Patrząc na ta dyskusje każdy ma trochę racji. Dlatego osobiście proponuje aby obowiązkowej rejestracji podlegało Forum Rybaków (chociaż niekoniecznie pod własnym nazwiskiem, chyba ze ktoś chce) a części Kupię/Sprzedam i może Dam/Szukam Pracę można pisać na dotychczasowych zasadach, czyli bez rejestracji.
Jest tylko jeden warunek-w sposób istotny zwiększy się liczba Administratorów/Moderatorów.
Juz obecnie jedna osoba to za mało! Nie winie obecnego administratora,to tez człowiek i pewnie ma inne sprawy na głowie ale jak pokazuje życie przydałby się ktoś częściej edytujący posty. Ludzi myślących inaczej np. nasz forumowy dyżurny "miszcz" mowy polskiej ciągle krytykujący innych niż on handlarzy/wytwórców sieci "sprytnie" piszący posty z innym nickiem nie brakuje.Poza tym jest sporo pracy do wykonania typy edytuj, scal posty itp.
Pozdrawiam.

Średnio 20 postów dziennie, no to nie przesadzaj. Forum jest aktywne i powoli rozwija się, to po co ryć.
gili
 

Re: Forum anonimowe, czy nie?

Postprzez Mateusz3 » Śro Lip 18, 2012 8:13 am

Nie wszystkie wątki mają wysoki poziom, ale też wiele było dla mnie interesujących i pouczających. Wniosek, tak trzymać!
Mateusz3
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości