Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Moderator: ekspert_PK

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez PAN KARP » Śro Sie 29, 2012 11:05 am

Zapraszam do akualności na www.pankarprybacy.pl , gdzie znajdziecie Państwo informacje o jeszcze jednym naborze wniosków na rekompensaty wodno-środowiskowe.
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez gość » Czw Wrz 06, 2012 8:00 pm

Mam pytanie: jak agencja u kolegów mierzy powierzchnie stawów?
Złożyłem wniosek na powierzchnię ogroblowaną, a przyjechali z kontrolą i mówią, że mają instrukcję i mierzą 1,5m od linii brzegowej, wyjdzie mi kilka ha mniej.
gość
 


Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez 84 » Pią Wrz 07, 2012 11:13 am

Kolego oni mają instrukcję z Warszawy żeby mierzyć staw razem z rowem opaskowym a więc : lustro wody, grobla, ława i rów opaskowy to wszystko składa się na staw. U mnie czasem ława miała kilkanaście metrów i zaliczyli ją do stawu ale dopiero za drugim mierzeniem. Najpierw jak przyjechali to mierzyli podobnie jak u Ciebie. Ja na to napisałem im uwagi do kontroli i przy drugiej kontroli uwzględnili je po konsultacjach z centrolą. Ja miałem inną sytuację podejżewam niż Ty bo do umowy podałem swoją wersję. Jeśli Tobie przed podpisaniem umowy zmierzą tak jak chcą i wpiszą to do umowy to już po japkach - tak zostanie. przypilnuj sobie tego.
84
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez gość » Pią Wrz 07, 2012 7:53 pm

Dzięki za uwagi, wszystko się wyjaśniło, zmierzyliśmy jeszcze raz wraz z rowami.
1,5 m od wody mierzy się tylko tam gdzie staw nie ma grobli
gość
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez nic » Nie Wrz 09, 2012 5:04 pm

no to liczymy:
32 931,76 ha x 360 zł/ha = 11 855 433,6 zł i x 5 lat to 59 277 168,00 zł
24 823,07 ha x 600 zł/ha = 14 893 842,0 zł i x 5 lat to 74 469 210,00 zł
razem mamy: 133 746 378,00 zł
dochodzą działania ochrony genetycznej - jakieś 15 000 000 zł
z powyższych pytanie ile zostaje na wapno i 1% ?
czy kogoś już zdyskwalfikowano i dlaczego ?
pozdrawiam
nic
 

Re: Rekompensaty wodno-środowiskowe- nowe rozdanie

Postprzez gość » Czw Wrz 13, 2012 5:54 pm

Pewnie wyjdzie jakaś "Ekspertyza" - "brak kasy, któryś urzędnik się p....nął - szukamy haka" - takie powinno być motto Agencji.
popatrzcie na ten wątek, jeśli to prawda to kolejny dowód na "Wsparcie" i "Rozwój' dla rybaków ze strony Agencji.

viewtopic.php?f=6&t=8262

Swoją drogą czy to nie powinno byc karalne podpisywanie takich umów, które póżniej można obić o kant d...py?
gość
 

Poprzednia

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości