"Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Moderator: ekspert_PK

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Gość » Pią Sie 31, 2012 10:40 pm

to widzę, że na forum robi się coraz bardziej gorąco
Gość
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Tedi » Sob Wrz 01, 2012 8:30 pm

Tak sobie myślę, a może lepiej byłoby zamknąć to forum? Czy plusy z jego istnienia są większe od minusów?
Tedi
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Gość » Sob Wrz 01, 2012 8:54 pm

Tedi napisał(a):Tak sobie myślę, a może lepiej byłoby zamknąć to forum? Czy plusy z jego istnienia są większe od minusów?


Podaj minusy.
Gość
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Tedi » Sob Wrz 01, 2012 9:03 pm

Ostatnio zaostrzyła się dyskusja i nie wiem, czy to służy dobrze naszej branży!
Tedi
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Gość » Sob Wrz 01, 2012 9:58 pm

Podaj przykłady ostrości tej dyskusji. Słowa, zdania, nieprawdy, które to mają zły wpływ na naszą branżę ?
Gość
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Tedi » Sob Wrz 01, 2012 10:21 pm

Ja nie mam nic przeciwko konkretnie, ale sam zauważyłeś chyba, że atmosfera się rozgrzała. A Ty jakie plusy widzisz?
Tedi
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Gość » Sob Wrz 01, 2012 10:49 pm

1. informacja o produkcji, chorobach, paszach, dopłatach, nieuczciwych odbiorcach i dostawcach, importerach, pozaprodukcyjnych walorach stawów, szkodnikach, pozwoleniach .......... i tak dalej i tak dalej.
Pokaż mi inne forum gdzie można uzyskać tak wiele informacji ?
Gość
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Tedi » Nie Wrz 02, 2012 8:23 am

Ale ani PTRyb ani ZPryb nie prowadzi takiego forum, to chyba o czymś świadczy?
Tedi
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Gość » Nie Wrz 02, 2012 9:10 am

Tedi napisał(a):Ale ani PTRyb ani ZPryb nie prowadzi takiego forum, to chyba o czymś świadczy?


Tak świadczy, a o czym to sam sobie odpowiedz na to pytanie.
Gość
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Gość » Wto Wrz 04, 2012 1:15 pm

Ten rok może być bardzo niebezpieczny z względu na sytuację finansową firm w Polsce. Istnieje duże ryzyko niezapłacenia za towar.
Ze swojej strony będę sprzedawał karpia z odroczonym terminem płatności wyłącznie zaufanym odbiorcom. Czy powstająca spółka jest takim partnerem ?
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Firmy-b ... 90962.html
Gość
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Teofil » Śro Wrz 12, 2012 4:38 pm

Chciałbym przestrzec kolegów rybaków, którzy chcą się podzielić opiniami na tym forum, że sposobem na uciszenie osób mających wątpliwości co do działalności nowo powstającej spółki są roszczenia ich przedstawicieli i groźby wejścia na drogę prawną.
Osoby znające mnie osobiście oraz te, z którymi walczyliśmy w Poznaniu o przywrócenie zerwanych umów na dopłaty wodno-środowiskowe wiedzą, że nie dam się zastraszyć.
Prawo do wolności wyrażania opinii gwarantuje mi art.10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Zamierzam z niego korzystać. Tym bardziej, że moje wypowiedzi
podjęte zostały w interesie publicznym i są rzeczywiste.
Ocenie kolegów pozostawiam pismo, które wystosował do mnie pełnomocnik Pana Andrzeja Kality.
Pozdrawiam
lecza@onet.eu
http://imageshack.us/gal_old.php?g=51/pozew1.jpg
Teofil
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Mariusz » Śro Wrz 12, 2012 10:12 pm

Po raz kolejny, jak bumerang, wraca sprawa "anonimowego" pisania postów na forum.
Myślę, że wyłączenie "gości", "kiełbików" czy "szczupaczków" ograniczyłoby ilość postów, ale podniosłoby jego wartość merytoryczną.
Nie rozumiem tych postów, w których ktoś ma swoje poglądy, ale wstydzi się swojego nicka czy imienia.
Mariusz
 
Posty: 399
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Jan Kowalski » Czw Wrz 13, 2012 2:35 am

Popieram ;)
Jan Kowalski
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez 44 » Czw Wrz 13, 2012 9:56 am

Każda organizacja, grupa, zespół, spółka, rozpoczynając działalność chce zabłysnąć. Formy tego zabłyśnięcia są różne. Jedni organizują konferencję prasową, przedstawiają swój program i liderów. Inni rozdają ulotki i kiełbaski. Inni, ku uciesze gawiedzi, ściągają na scenie majtki. Żądania 50 tyś zł od rybaka który krytycznie ocenił na tym forum - inicjatora ? spółki Polski Karp, jeszcze nie było. Zawsze byłem i jestem przeciwnikiem naruszania czyjegoś dobrego imienia- zwłaszcza anonimowo. Uważam, że administrator tego forum z wyczuciem reaguje na tego typu zjawiska, które na otwartych forach są nagminne. Z drugiej strony zachodzi pytanie, czy w tym przypadku została przekroczona granica naruszenie dobrego imienia. Moim zdaniem nie. Jeżeli tę formę krytyki jaką zastosował "Teofil" zakwalifikujemy do katalogu naruszeń, to należałoby stwierdzić, że wszystkie programy informacyjno-publicystyczne radiowe i TV, artykuły prasowe, to jedno wielkie naruszenie. Użycie przez "Teofila" słowa szantaż, w opisanym przez niego kontekście, nie można zakwalifikować jako szantaż w obiegowym znaczeniu. Przedstawił pewien mechanizm rynkowy i określił go słowem szantaż. Ja użyłbym w tym przypadku cudzysłowia. Uwagi „Teofila” co do zachowań kupca na rybackich „imprezach”, również ni jak nie wpisuje mi się do katalogu naruszeń. Między wolnością słowa, a jego nadużyciem, zawsze istniała cienka, elastyczna linia. Może w tym przypadku została ona naciągnięta, ale z pewnością nie przekroczona. „Teofilu”, jeżeli z powodu twoich kilku słów spotyka cię obstrukcja, masz we mnie solidarnego – w pojęciu moralnym i ekonomicznym - rybaka.
44
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Teofil » Czw Wrz 13, 2012 11:31 am

Dziękuję za słowa wsparcia, jak też pewnej krytyki ze strony "44". Pewnie czeka mnie proces sądowy, na który już dziś się przygotowuję. Jestem po rozmowach z adwokatem, który będzie moim pełnomocnikiem w sądzie. Czekam na oficjalne pismo od przedstawiciela powstającej spółki "Polski Karp" Pana Andrzeja Kality.
Nie jest dla wielu tajemnicą, że byłem na początku zainteresowany wstąpieniem do spółki. Po wielu informacjach, które otrzymałem, dotyczących projektu umowy spółki, funkcjonowania, certyfikacji i innych, postanowiłem do niej nie wstępować. Na moją decyzję duży wpływ miała też osoba Pana K.
Maile, które otrzymywałem już na początku wzbudziły moją nieufność. Pozwolę sobie zacytować fragment treści jednego z nich.

P.S. IDEA WSPÓŁPRACY Z WASZĄ SPÓŁKĄ BARDZO SPODOBAŁA SIĘ W TESCO; ZARZĄD JUŻ WIE OD KUPCA, I JEST ZAINTERESOWANY OSIĄGNIĘCIEM DLA SIEBIE DZIĘKI TEMU OKREŚLONYCH KORZYŚCI DLA TESCO - A MY DLA NAS - JEST NP DEKLARACJA GWARANCJI WYŁĄCZNOŚCI NA SKLEP.
SZCZEGÓŁY OPOWIEM NA SPOTKANIU

Pozdrawiam.
Teofil
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości