"Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Moderator: ekspert_PK

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez słuchacz » Czw Wrz 13, 2012 5:20 pm

Wydaje mi się że na takie dyskusje (prywatne) powinni sobie zainteresowani założyć nowy wątek bo teraz nic merytorycznego się nie dzieje co byłoby związane z powstaniem spółki, (obawami lub korzyściami wynikającymi z jej działalności) tylko zaczyna się tutaj prywatna przepychanka. Proponuje aby takie treści widniały w innym wątku.
słuchacz
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez zbych » Czw Wrz 13, 2012 8:29 pm

Masz rację. Należy założyć nowy wątek. Proponuję tytuł: "Falstart za 50 tysięcy".
Może są inne propozycje.
zbych
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez słuchacz » Pią Wrz 14, 2012 6:45 pm

i znowu brak merytoryki w twojej wypowiedzi, może są na forum osoby które mają lepsze pomysły niż spółka Polski Karp, ale po powyższej wypowiedzi widzę że raczej na pomysły od zbycha nie można liczyć
słuchacz
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez gienek » Nie Lis 04, 2012 10:45 am

Jestem ciekawy czy jest dalszy ciąg opisywanych w tym wątku wydarzeń? Czy menadżer Polskiego Karpia pozwał rybaka za oskarżenie o oszustwa i nie wywiązywanie się z umów w przeszłości ?
gienek
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez gościu » Nie Lis 04, 2012 10:50 am

Jeśli pozwałby, to mógłby przegrać albo wygrać. Wygrana niewiele dałaby kupcowi, ale przegrana mogłaby poważnie go osłabić propagandowo. Obstawiam, że pomachał szabelką i wycofał się. Nawet ząłożyłbym się o drobne pieniądze o to.
gościu
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Gość » Nie Lis 04, 2012 4:58 pm

gienek napisał(a):Jestem ciekawy czy jest dalszy ciąg opisywanych w tym wątku wydarzeń? Czy menadżer Polskiego Karpia pozwał rybaka za oskarżenie o oszustwa i nie wywiązywanie się z umów w przeszłości ?


Bardzo przepraszam, ale nie widzę w tym wątku, aby ktoś kogoś tu oskarżał o oszustwa oraz nie wywiązywanie się z umów. Jeśli tak to proszę o pokazanie w którym miejscu.
Gość
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez gościu » Nie Lis 04, 2012 11:50 pm

Gość napisał(a):
gienek napisał(a):Jestem ciekawy czy jest dalszy ciąg opisywanych w tym wątku wydarzeń? Czy menadżer Polskiego Karpia pozwał rybaka za oskarżenie o oszustwa i nie wywiązywanie się z umów w przeszłości ?


Bardzo przepraszam, ale nie widzę w tym wątku, aby ktoś kogoś tu oskarżał o oszustwa oraz nie wywiązywanie się z umów. Jeśli tak to proszę o pokazanie w którym miejscu.

Cofnij się do 17 sierpnia w tym wątku, to zrozumiesz.
gościu
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Gość » Pon Lis 05, 2012 12:09 am

gościu napisał(a):
Gość napisał(a):
gienek napisał(a):Jestem ciekawy czy jest dalszy ciąg opisywanych w tym wątku wydarzeń? Czy menadżer Polskiego Karpia pozwał rybaka za oskarżenie o oszustwa i nie wywiązywanie się z umów w przeszłości ?


Bardzo przepraszam, ale nie widzę w tym wątku, aby ktoś kogoś tu oskarżał o oszustwa oraz nie wywiązywanie się z umów. Jeśli tak to proszę o pokazanie w którym miejscu.

Cofnij się do 17 sierpnia w tym wątku, to zrozumiesz.


Właśnie przeczytałem. O oszustwie nic tam nie ma.
Gość
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez jaro22 » Pon Lis 05, 2012 7:20 am

Gość napisał(a):Skoro uważasz, że tego typu konsolidacja, w której spółka która nie będąc nawet zarejestrowana dostaje umowę na wyłączność dostaw do Tesco jest uczciwą grą rynkową, a nie układem to napisz jakie korzyści odniesiemy my jako branża. Jeśli handlowałeś z Kauflandem to wiesz, że umowy ilościowe na market wynosiły 5 ton. Od większości poddostawców odebrano 2-3 tony. Jakie korzyści mieli z tej konsolidacji rybacy i czym różniła się ta sytuacja od Twojej, gdzie Tesco nie odebrało połowy karpia ?
Skrzywdził bym Pana Marszałka, gdybym powiedział, że Pan Kalita nie różnił się niczym od niego. W tym roku nie sprzedałeś połowy zamówionego karpia do Tesco ponieważ markety też nie były w stanie sprzedać zamówionej ilości. Za czasów Pana Kality byli rybacy, którzy nie nie sprzedali połowy zamówionej ryby, bo Pan Kalita w ostatnim momencie wprowadzał na ich market innego dostawcę. Pan Kalita mimo podpisanej umowy posługiwał się często szantażem. Dzwonił np. 19 grudnia z informacją, że od jutra ma promocję i mamy mu obniżyć cenę, a jak nie to ktoś inny dowiezie ryby na nasze miejsce. Nikt przed nim i nikt po nim nie posługiwał się takimi metodami. Pan Andrzej będąc kupcem Tesco pokazał gdzie ma podpisane umowy...
Różnił się też tym od innych, że był bywalcem imprez rybackich, na których jego zachowanie, buta i arogancja do rybaków była aż nadto widoczna.
Handlując ze spółką, a nie bezpośrednio z Tesco podwajamy ryzyko niezapłacenia za towar. Ryzyko niezapłacenia spółce przez Tesco jest duże. Ryzykujemy tylko my. Spółka ryzykuje tylko do wielkości kapitału zakładowego.
Następna sprawa to to, że część z nas która handlowała z siecią Tesco straci rynki zbytu. Najgorsze jest to, że straci na rzecz importerów, którzy też są udziałowcami tej spółki.
Takie są moje obawy. Teraz jeśli możesz "gumisiu" napisz mi o korzyściach, bo o nich w twoim poście się nie doczytałem.


Czy informacje zawarte w powyższym wpisie są prawdziwe czy nie?
To dla mnie ważne bo na dziś wychodzi że muszę sprzedawać do nich a nie bezpośrednio do sklepów i chcę wiedzieć z kim mam do czynienia. Czy ktoś na tym forum może mi konkretnie odpowiedzieć? Tak albo Nie?
Drugie pytanie Czy wspólnicy ręczą swoim majątkiem za dostarczone ryby?
Proszę o konkretną odpowiedź bez gdybania i pokrętnych wnioskowań.
jaro22
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Gość » Pon Lis 05, 2012 8:54 am

Tak prawda. Ale nie licz, że ktoś rozwinie ten wątek.
Gość
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez prawnik » Pon Lis 05, 2012 11:21 am

W przypadku chęci podjęcia przez Pana współpracy z jakąkolwiek firmą, w tym spółką z ograniczoną odpowiedzialnością Polski Karp sp. z o.o., powinien Pan sprawdzić status prawny potencjalnego partnera. Prawdą jest, że firma będąca spółką prawa handlowego odpowiada wyłącznie majątkiem założycielskim, którego w przypadku cytowanej firmy nie znam. Jeśli chce Pan natomiast dowiedzieć się, czy ktoś z członków spółki zagwarantuje Panu skutki finansowe transakcji majątkiem własnym, powinien Pan zwrócić się z takim pytaniem do tejże spółki, której wpis KRS jest jawny:
http://www.krs-online.com.pl/polski-kar ... 64410.html
prawnik
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Gos » Pon Lis 05, 2012 12:16 pm

raczej https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu (wpisujemy nr 0000433536 i zaznaczamy "Przedsiębiorcy")
i dostajemy:

Nazwa POLSKI KARP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rejestr Rejestr Przedsiębiorców Województwo MAŁOPOLSKIE
Numer KRS 0000433536 Powiat M. KRAKÓW
NIP 6772371053 Gmina M. KRAKÓW
REGON Miejscowość KRAKÓW
Forma prawna SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Adres JÓZEFITÓW 4 /3
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców 2012-09-18 Kod pocztowy 30-039
Data wpisu do Rejestru Stowarzyszeń Adres WWW
Data wykreślenia z Rejestru Przedsiębiorców Email
Data wykreślenia z Rejestru Stowarzyszeń
Data uprawomocnienia wykreślenia z KRS Status OPP
Data zawieszenia działalności Data przyznania statusu OPP
Data wznowienia działalności

w upadłości
Nazwa organu wydającego akt prawny
Sygnatura aktu prawnego
Data wydania aktu prawnego
Określenie sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego
Data zakończenia postępowania upadłościowego
Sposób zakończenia postępowania upadłościowego

Nazwa organu reprezentacji ZARZĄD

Sposób reprezentacji DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE LUB JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.

Członkowie reprezentacji
Nazwisko lub nazwa Nazwisko drugi człon Imię pierwsze Imię drugie Funkcja
KOLARZ MIROSŁAW STANISŁAW PREZES ZARZĄDU
TOMALA MARCIN PIOTR WICEPREZES ZARZĄDU
WIELGOSZ PAWEŁ TOMASZ WICEPREZES ZARZĄDU
JAROSZ JAKUB WICEPREZES ZARZĄDU
DMUCHOWSKI ANDRZEJ MAREK WICEPREZES ZARZĄDU

nastepnie http://www.ktokogo.pl/
Gos
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez gość » Pon Lis 05, 2012 12:20 pm

jaro 22. Spółka z o.o. odpowiada jedynie do poziomu swojego kapitału zakładowego.
Druga sprawa że, potentat chcący przejąć krajowy rynek karpia jest zarejestrowany na adres mieszkania w krakowskiej kamienicy.
Dowiedz się najpierw u swoich zeszłorocznych odbiorców jak sprawa wygląda a potem zastanów się czy warto ryzykować współpracę z firmą ,,krzak,,(przepraszam ,,mieszkanie w kamienicy,,)
To jest pośrednik, który nawet nie pofatygował się na dystrybucję towaru, zarobi na przewaleniu papierów i twojej pracy.
gość
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Logiczny » Pon Lis 05, 2012 1:10 pm

Jak tak dalej będziecie gołosłowne teksty pisać, to skończy się pewnie zniknięciem tych wpisów za sprawą Administratora. Proponuję swoją energię skierować w pracę na rynku. A tak poza tym, to każdy rejestruje swoją działalność, gdzie lubi albo ma możliwość, więc to akurat słaby argument przeciwko nowej spółce.
Logiczny
 

Re: "Polski Karp" sp. z o.o. szansa czy zagrożenie ?

Postprzez Gość » Pon Lis 05, 2012 1:19 pm

Logiczny napisał(a):Jak tak dalej będziecie gołosłowne teksty pisać, to skończy się pewnie zniknięciem tych wpisów za sprawą Administratora. Proponuję swoją energię skierować w pracę na rynku. A tak poza tym, to każdy rejestruje swoją działalność, gdzie lubi albo ma możliwość, więc to akurat słaby argument przeciwko nowej spółce.


Nikt tu gołosłownie nie pisze nic, co nie jest prawdą. Ja nie widzę powodu aby ten tekst miał zniknąć z forum.
Swoją drogą sam jestem ciekaw jakie podmioty przystąpiły do spółki. Taka informacja nie jest chyba działaniem na szkodę tych udziałowców ?
Czy przedstawiciel spółki Polski Karp może podać listę tych gospodarstw ?
Gość
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości