Komu przeszkadza import karpia?

Moderator: ekspert_PK

Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Handlarz » Śro Gru 26, 2012 3:14 am

Czytam tu różne teksty i mnie szlag trafia. Hodowcy chcieliby miec monopol n akarpia niezależnie, czy wyhodują 20 tys. ton, czy 10 tys. ton. A co n ato klienci? Pomysleliscie o nich i o rynku? W ostatnich latach z tą waszą produkcja nie nakarmilibyście bez nas Polaków karpiem
Handlarz
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Śro Gru 26, 2012 8:29 am

Nie chodzi o to abyś nie importował karpia. Chodzi tylko o to abyś sprzedawał tego karpia nie jako polskiego a właśnie z importu. Żebyś informował swojego klienta o tym, że to np. karp czeski. Pomyślałeś kiedyś o konsumentach? Nie informujecie ich o pochodzeniu ryb. Zwyczajnie oszukujesz klienta i Ty mówisz o szanowaniu go?!
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Śro Gru 26, 2012 10:10 am

Handlarz napisał(a):Czytam tu różne teksty i mnie szlag trafia. Hodowcy chcieliby miec monopol n akarpia niezależnie, czy wyhodują 20 tys. ton, czy 10 tys. ton. A co n ato klienci? Pomysleliscie o nich i o rynku? W ostatnich latach z tą waszą produkcja nie nakarmilibyście bez nas Polaków karpiem


Pochwal się gdzie mogłem kupić Twoją, jak zrozumiałem importowaną rybę. Nic nie mam do jej jakości. Chodząc przed świętami po różnych punktach sprzedaży karpia nie trafiłem na nią, a chętnie z ciekawości bym ją kupił.
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Handlarz » Śro Gru 26, 2012 12:32 pm

Gość napisał(a):
Handlarz napisał(a):Czytam tu różne teksty i mnie szlag trafia. Hodowcy chcieliby miec monopol n akarpia niezależnie, czy wyhodują 20 tys. ton, czy 10 tys. ton. A co n ato klienci? Pomysleliscie o nich i o rynku? W ostatnich latach z tą waszą produkcja nie nakarmilibyście bez nas Polaków karpiem


Pochwal się gdzie mogłem kupić Twoją, jak zrozumiałem importowaną rybę. Nic nie mam do jej jakości. Chodząc przed świętami po różnych punktach sprzedaży karpia nie trafiłem na nią, a chętnie z ciekawości bym ją kupił.

Ja bym chętnie "podpisał" swojego karpia, ale nie robię tego z dwóch powodów:
1. Markety tego nie życza sobie, bo przebijają się, który jest bardziej polski z najbardziej poskimi produktami.
2. Wy hodowcy obrzydzacie w wielu wywiadach prasowych karpia czeskiego, że to sama chemia i sztuczne pasze w nim siedzą, więc kto by sie ujawnił?
Handlarz
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Śro Gru 26, 2012 1:15 pm

Żenada. Tłumacząc to na prostszy język brzmi to tak. Podkładam swój import pod waszą produkcję i certyfikaty jakości, ponieważ markety tego chcą. Po co zagraniczni producenci mają promować swoje produkty jak mogą podłożyć ją pod waszą promocję ?
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Grzegorz0_4 » Śro Gru 26, 2012 1:25 pm

Panie Handlarz, proszę nie wstydzić się swojego towaru , który Pan oferuje. Czeskie produkty również znajdują nabywców w Polsce: ciagniki Zetor, samochody Skoda, prażone orzeszki, tanie alkohole, wszystko to da się w Polsce sprzedać, jest określona grupa nabywców. Życzę odwagi w nadchodzącym roku w promowaniu importowanego karpia. To nieprawda iż Polacy chcą kupować wyłącznie polskie produkty. Daleko nam do tego. Sprzedając import pod pozorem produktu krajowego jesteście zwykłymi oszustami.
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Śro Gru 26, 2012 1:36 pm

Wszyscy wiemy, że importowany karp jest sprzedawany poprzez gospodarstwa rybackie, które podkładają go pod własną produkcję. Zadziwia w tym wszystkim krótkowzroczność właścicieli tych gospodarstw. W 2011 roku głównym powodem niesprzedania części krajowej produkcji (i nie tylko krajowej) był olbrzymi import. Doprowadził on do tego, że w tym roku cena spadła średnio o 75 gr/kg. Spadek cen w tym roku dotknął też i ich własnej produkcji. Widzę, że ten rok niewiele ich nauczył. Proceder ten, już nie taką skalę jak w 2011 roku, ale trwa nadal. Tak więc nie widzę innego wyjścia jak dalsze obniżenie cen w nadchodzącym 2013 roku.
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez zjadacz » Śro Gru 26, 2012 3:47 pm

A ja nie mam nic przeciwko czeskiemu czy też węgierskiem karpiowi. Jeśli smak będzie ok, to czemu nie ? Przecież się nim nie zatruję, zwłaszcza że je się go tylko kilka kawałków i to raz do roku. Sądzę, że są bardziej szkodliwe rzeczy. Udowodnijcie proszę, że importowany karp jest 'trujący' - ale poproszę twarde dowody. Karpiarze - działacie na wolnym rynku, dlatego pojawił się import, bo pewnie cena jest niższa. A dlaczego ? Bo pewnie koszty produkcji są niższe, są większe przyrosty itd. Może zacząć działać na swoim rynku i dojść do tego, dlaczego hodowla jest taka droga? Dlaczego płacicie tyle za zboże? W tym roku kupiłem karpia od handalrza na rynku, teoretycznie z jego gospodarstwa. A jak było naprawdę to nie wiem, zważywszy że mieszkam stosunkowo niedaleko granicy czeskiej. Ważne że był smaczny :)
zjadacz
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Śro Gru 26, 2012 4:18 pm

zjadacz napisał(a):A ja nie mam nic przeciwko czeskiemu czy też węgierskiem karpiowi. Jeśli smak będzie ok, to czemu nie ? Przecież się nim nie zatruję, zwłaszcza że je się go tylko kilka kawałków i to raz do roku. Sądzę, że są bardziej szkodliwe rzeczy. Udowodnijcie proszę, że importowany karp jest 'trujący' - ale poproszę twarde dowody. Karpiarze - działacie na wolnym rynku, dlatego pojawił się import, bo pewnie cena jest niższa. A dlaczego ? Bo pewnie koszty produkcji są niższe, są większe przyrosty itd. Może zacząć działać na swoim rynku i dojść do tego, dlaczego hodowla jest taka droga? Dlaczego płacicie tyle za zboże? W tym roku kupiłem karpia od handalrza na rynku, teoretycznie z jego gospodarstwa. A jak było naprawdę to nie wiem, zważywszy że mieszkam stosunkowo niedaleko granicy czeskiej. Ważne że był smaczny :)


Wczytaj się w temat, znajdź sens wątku, a potem zabieraj głos. Kto tu napisał, że importowany karp jest trujący ?
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez zjadacz » Śro Gru 26, 2012 5:15 pm

Przyznaję tylko rację Handlarzowi, że nie ujawnia się z pochodzeniem karpia, ponieważ panuje przekonanie potwierdzane przez polskich hodowców (i nie tylko - powtarzane to jest niejednokrotnie w mediach) , że karpie z importu nie są już tylko tak zdrowe.
zjadacz
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Karp narodowy » Śro Gru 26, 2012 5:22 pm

A jaki macie pomysł na oznakowanie mnie w handlu, przeciez na oko niczym się nie różnię od Litwina np.?
Karp narodowy
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Śro Gru 26, 2012 6:04 pm

nie chciałbym znakować Polaka ale chciałbym śledzić importowanego- kontrola transportu, miejsce docelowe.
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Grzegorz0_4 » Śro Gru 26, 2012 6:10 pm

Karp z południa, karmiony kukurydzą jest tłustszy , gorzej smakuje od karpia karmionego np. jęczmieniem . Karp karmiony makuchami rzepakowymi , wyhodowany w Polsce też ma nie najlepszy smak. Sprawdzone. Trzeba o tym mówić i przynosi to efekt. Też sprawdzone.
Pozdrawiam
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez Gość » Śro Gru 26, 2012 6:16 pm

Karp narodowy napisał(a):A jaki macie pomysł na oznakowanie mnie w handlu, przeciez na oko niczym się nie różnię od Litwina np.?


Zniszczymy Cię jakością i ceną. Już z niecierpliwością czekam na grudzień 2013 r. Co powiesz na ofertę do marketów na poziomie 8.75 zł/kg ?
Gość
 

Re: Komu przeszkadza import karpia?

Postprzez szuwarek » Śro Gru 26, 2012 7:07 pm

a czeski alkohol też miał być taki tani i dobry ... :(
szuwarek
 
Posty: 34
Rejestracja: Śro Wrz 10, 2008 8:12 pm

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości