Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Moderator: ekspert_PK

Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez Gościu » Nie Mar 24, 2013 9:27 pm

Witam !!!
Mam pytanko mam zamiar w tym sezonie pozyskać materiał zarybieniowy lina dla własnych potrzeb, potrzebuję narybek jesienny. Mam 4 zbiorniki po 1m3 każdy połączone w obiegu zamkniętym. Moje pytanko wprowadzając do nich wylęg w czerwcu ile realnie mógłbym wyprodukować w kg końcowego narybku jesiennego? Proszę o rady i czy jest to w ogóle wykonalne :-)
Gościu
 
Posty: 7
Rejestracja: Nie Mar 24, 2013 9:19 pm

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez lin » Nie Mar 24, 2013 10:00 pm

Jaka filtracja, jaka podmiana wody, jak chcesz karmić?
lin
 

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez Gościu » Nie Mar 24, 2013 10:04 pm

Jestem początkujący co byś zalecił? Mam takie zbiorniki po znajomym który kiedyś używał ich do podchowu, ja dopiero mam zamiar ich użyć.
Ostatnio edytowany przez Gościu, Nie Mar 24, 2013 10:28 pm, edytowano w sumie 1 raz
Gościu
 
Posty: 7
Rejestracja: Nie Mar 24, 2013 9:19 pm

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez Gościu » Nie Mar 24, 2013 10:13 pm

Myślę 1m3 deszczówki tygodniowo podmiana wody? Karmienie najpierw żywy potem pasza np dla karpia, chyba że są typowo dla lina? Filtracje doradźcie coś taniego :-)
Gościu
 
Posty: 7
Rejestracja: Nie Mar 24, 2013 9:19 pm

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez lin » Nie Mar 24, 2013 11:22 pm

Jakbym miał tak mało cierpliwości jak większość użykowników forum to pojechałby po Tobie jak po starej kobyle..

A tak po prostu doradzę. Kup sobie ksiązkę a raczej książki bo widzę że w temacie niezbyt ogarnięty jesteś.
Poczytaj co to nitryfikacja, jak wystartować filtr, poczytaj o twardości wody, o pH, o tym co jest buforem w wodzie (odnośnie Twojego 'super' pomysłu z deszczówką) a amoniaku. O karmieniu wylęgu ryb, u których ten wylęg jest niewielki ...
lin
 

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez Gość » Pon Mar 25, 2013 12:04 am

lin napisał(a):Jakbym miał tak mało cierpliwości


Wildze, ze kolega Lin nerwowy...w pełni rozumiem jak czytam takie pytania amatorów hodowców.

Do Gościa: zacznij chłopie od wiedzy, dobrze Ci poradzono.
Gość
 

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez rybakzielazny » Pon Mar 25, 2013 6:41 am

www.innovafish.pl tu kolega poszuka wyczerpującą monografie na temat lina i jego hodowli, również w systemach zwrotnych.
rybakzielazny
 
Posty: 123
Rejestracja: Nie Maj 25, 2008 8:51 pm
Miejscowość: Jerzykowo

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez Gościu » Pon Mar 25, 2013 7:50 am

Dzięki wielkie za tę monografię. Podsuńcie mi jeszcze coś o szczupaku :-)
Gościu
 
Posty: 7
Rejestracja: Nie Mar 24, 2013 9:19 pm

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez Szczupaki » Wto Kwi 02, 2013 12:27 pm

Jeśli chcesz podhodować szczupaka do jesiennego w zbiorniku zamkniętym to jedyna rada jaka mi się nasuwa = daj sobie spokój
Szczupaki
 

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez Gość » Wto Kwi 02, 2013 2:18 pm

Dokładnie. Tylko do wylęgu podchowanego a potem na stawy albo do zarybień wód otwartych.
Gość
 

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez Mariusz » Wto Kwi 02, 2013 5:03 pm

Do narybku letniego się da, ale to wyższa szkoła jazdy, nawet dla starych wyjadaczy
Mariusz
 
Posty: 399
Rejestracja: Wto Sty 22, 2008 8:25 am

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez milo » Wto Kwi 02, 2013 8:34 pm

Skoro jesteśmy przy recyrkulatach to mam pytanie - czy ktoś z Kolegów poleci mi skuteczny termoregulator o dużej dokładności (±0,1°C). Na allegro jest tego dużo i nie wiem na jaki się zdecydować.
milo
 

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez RAS » Śro Kwi 03, 2013 11:50 pm

milo napisał(a):Skoro jesteśmy przy recyrkulatach to mam pytanie - czy ktoś z Kolegów poleci mi skuteczny termoregulator o dużej dokładności (±0,1°C). Na allegro jest tego dużo i nie wiem na jaki się zdecydować.


A kolega chce hodować ryby amatorsko akwarium czy tak na poważnie?
Dobry termoregulator jaki znam to np. ten http://pl.rs-online.com/web/p/regulator ... l/4683766/
Łatwo ustawić i precyzyjnie trzyma parametry.
RAS
 
Posty: 11
Rejestracja: Nie Lut 27, 2011 7:11 pm

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez Gość » Czw Kwi 04, 2013 12:16 am

Nie ma potrzeby wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy. Ważne aby sprzęt miał możliwość kalibracji. Do tego zakupić rtęciowy termometr laboratoryjny aby sprawdzać od czasu do czasu elektronikę.
Gość
 

Re: Lin podchów narybku w zbiorniku 4m3

Postprzez Gościu » Czw Kwi 04, 2013 1:31 pm

Dokładnie chodzi mi o pozyskanie wylęgu podchowanego szczupaka do zarybienia wód otwartych. Ew może narybek letni nie wiem czy bym się w to bawił, ale chętnie bm sobie poczytał :-)
Gościu
 
Posty: 7
Rejestracja: Nie Mar 24, 2013 9:19 pm

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 22 gości