Sumik karłowaty, jak się go pozbyć

Moderator: ekspert_PK

Re: Sumik karłowaty, jak się go pozbyć

Postprzez ja » Nie Lut 16, 2014 4:19 pm

Panowie podeślijcie mi zdjecie klatki na sumiki lub podpowiedzcie. Ja nie mam jak wody spuścić a sumiki są. Co z tym gównem zrobić i jak się pozbyć. Odławiać można w nieskończoność i skąd czasu na to
Potrzebuje coś co oszczędzi karpie liny i inne ryby żyjące w stawie.
Proszę o info na meila
daghat@wp.pl
Potrzebyje pilnie jakiejś rady.
ja
 

Re: Sumik karłowaty, jak się go pozbyć

Postprzez krzysiek cios lopata » Nie Lut 16, 2014 10:20 pm

a w Polsce
krzysiek cios lopata
 

Re: Sumik karłowaty, jak się go pozbyć

Postprzez staw2ha. » Pon Lut 17, 2014 12:17 am

zumi napisał(a):Nie odłowisz!!! Tylko ograniczysz!!! Nie masz innego stawu? Dobra pompa - wyciągasz cenne gatunki a na resztę wapno palone tylko nie dopuszczaj z tydzień wody bo pisałeś że bez możliwości spuszczenia czyli gruntowa. A jak masz trochę funduszy to chociaż muł wybierz koparką bez pogłębiania.



Sąsiad u mnie z sumem postapił jak kolega wyżej opisał , prubował wcześniej siatką i klatkami z zanętą nie pomogło ..musisz spuścić staw i wybrać szlam pozdrawiam.
staw2ha.
 
Posty: 6
Rejestracja: Pią Sty 24, 2014 12:12 pm

Re: Sumik karłowaty, jak się go pozbyć

Postprzez michal6540 » Nie Mar 23, 2014 3:39 pm

witam a sumika jest naprawde duzo czy tak okolo 100 sztuk? a i jakiej wielkosci masz staw? i z jakiej miejscowosci jestes jak blisko to ci ponoge sie pozbyc tego tepiciela:) jak cos to dzwon 667046484.
michal6540
 

Re: Sumik karłowaty, jak się go pozbyć

Postprzez wędkarz » Pon Maj 19, 2014 1:13 am

mój znajomy miał problem w stawie hodowlanym z sumikiem karłowatym! z tego co wiem to wpuścil do stawu zwykłego suma europejskiego i ten go przetrzebił.
wędkarz
 

Re: Sumik karłowaty, jak się go pozbyć

Postprzez szumiczek » Nie Cze 28, 2015 7:47 am

Witam.
Potrzebuje pomocy , mamy jezioro 11ha z ogromną populacją "byczka" próbujemy nawiązać z nim walkę przynajmniej ograniczyć populację . Trucie nie wchodzi w grę gdyż nie mamy na to zgody . Natomiast dostaliśmy zgodę na regularne odłowy przy użyciu pułapek , potrzebujemy tylko dobrych pułapek które będą go skutecznie łowiły . Bardzo proszę o wszystkie cenne rady .
szumiczek
 
Posty: 1
Rejestracja: Nie Cze 28, 2015 7:23 am

Re: Sumik karłowaty, jak się go pozbyć

Postprzez killitwithfire » Pon Cze 29, 2015 8:37 pm

Tylko prądem lub ogniem ;-)Image
killitwithfire
 

Re: Sumik karłowaty, jak się go pozbyć

Postprzez przemekcli » Sob Paź 10, 2015 6:56 pm

też miałem problem z tym dziadostwem i mam do tej pory,jest jeden sposób na eliminacje tego szkodnika ale nie do całkowitego jego wyparcia bez spuszczania wody itp.testuje i jak na razie z efektami
przemekcli
 

Re: Sumik karłowaty, jak się go pozbyć

Postprzez SzczuplyUsA » Pon Kwi 18, 2016 8:37 am

artairdriver napisał(a):Witam. podjąłem się dzierżawy stawu 0,5ha celem uzyskania naturalnego mięska rybiego i mam ten sam problem z sumikiem. Chemia odpada bo zatrułbym rów melioracyjny do którego mam odpływ nadwyżki wody. Ale potrzeba matką wynalazków-i mam już dobre pułapki które jeszcze uskuteczniam. Jest nieźle bo z pod lodu mieliśmy ich trochę przez ostatnie 2 m-ce. Kolega mówi że wiosną będzie ich jeszcze więcej, ale muszą być głodne skoro zimą żerują. Najlepiej kusi je czerwony robak, śnięta ryba i ikra oczywiście, w dalszej hierarchii wątroba, nerki. podroby. Uwaga- nie zwabiły go odcięte głowy i wnętrzności braci -podobnie jak u raka nie bardzo kanibalizm wchodzi. Żak też stawiałem ale marny skutek bo 2szt. tylko przez miesiąc wpadły. Będę się udzielał wraz z nabraniem doświadczenia. Okolice Białej Podlaskiej. Pzdr

kolego dalej masz problem z saumikami?
SzczuplyUsA
 

Poprzednia

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości